03 серпня 2020 дата публікації

Надзвуковий Ронні та перша норвезька перемога

Феєричний старт Ронні О’Саллівана та перша поразка на чемпіонаті сіяного гравця – у центрі уваги в третій день чемпіонату світу.

Зустріч Ронні з тайцем Тепчайей Ун-Ну розглядалась як битва найшвидших гравців туру. До того ж, Ронні напустив «туману», розказуючи, як він добре ставиться до суперника, що навіть зовсім не проти йому програти. Насправді ж і до «битви» справа не дійшла, і при якийсь навіть привід поразки Ронні не йдеться.

Навпаки, доля зустрічі повністю вирішена вже після першої сесії. Ронні О’Салліван показав феєричну гру і спокійно «зніс» сьогоднішнього лідера тайського снукеру. Два сенчурі – 115 та 101 очко, а ще й до того п’ять півсотенних брейків – 88, 85, 76, 74 та 65 очок – сім фреймів виграно у підхід. Тепчайя лише у сьомому фреймі зробив брейк 69 очок, та ще у четвертому набрав 42. Весь останній час Ун-Ну майже не підходив к столу, набравши лише 35 очок. Ронні цього разу був не просто «ракетою», а якимось надзвуковим космічним кораблем. На удар він в середньому витрачав 13,4 секунди. Сесія закінчилась з рахунком 8:1.

А на другий день «надзвукове шоу» продовжилось. Ронні за півгодини швидко виграв два фрейми та оформив розгром – 10:1. Подивимось, що буде далі, але поки все виглядає так, що О’Салліван готовий до виграшу шостого чемпіонського титулу. Наступний суперник у Ронні – Дін Цзюньху.

Курт Мафлін, який пробився у «Крусібл» через кваліфікацію, здобув першу перемогу – як для себе на чемпіонаті світу в кар’єрі (це була його друга гра в фінальній частині), так і для всіх гравців, що пройшли цьогорічну кваліфікацію, так і для своєї країни - Норвегії. Зустріч з Девідом Гілбертом норвезький снукерист провів на високому рівні, зробивши чотири сенчурі та п’ять брейків за 50 очок. Взагалі, обидва суперники показали дуже непогану гру. З восьмого по одиннадцятий фрейм Девід з Куртом зробили чотири сенчурі поспіль. Після першої сесії Гілберт був попереду – 8:7. Але у 16-у фреймі Мафлін зробив заход на максимум, який зупинив на 105 очках, після чого взяв ще два фрейми поспіль. В підсумку 10:8.

Майже весь день на арені «Крусіблу» провели Ніл Робертсон та Лян Веньбо. Китайця вистачило лише на десять фреймів. Програючи 3:5, Лян спочатку робить сенчурі 113 очок, а потім хоча й не сотенний, але дуже класний брейк 82. Рахунок зрівнюється – 5:5, але з цього моменту грає лише австралієць. Ніл бере п’ять фреймів поспіль, і здобуває перемогу 10:5. Останній шанс Лян втратив в тринадцятому фреймі, в якому вигравав 55:12, але поступився в чорній кулі. Додам, що Ніл Робертсон розпочав зустріч дуже потужно, зробивши вже в першому фреймі сенчурі 140 очок.

Впевнено довів до перемоги зустріч з Меттью Стівенсом Джон Хіггінс. Програючи після першої половини 3:6 Меттью розпочав другу сесію з брейка 138 очок, але це ніяк не вплинуло на підсумковий результат. Хіггінс у чотирнадцятому фреймі відіграв один снукер, а в п’ятнадцятому поставив крапку – 10:5.

Нарешті, Янь Бнітао майже вирішив всі проблеми у грі проти Елліота Слессора – 7:1 після першої сесії.