01 березня 2021 дата публікації

Неймовірне прагнення перемоги. Фінал Players Championship 2021

Джон Хіггінс та Ронні О'Салліван зустрілись у фіналі Cazoo Players Championship 2021.

Хіггінс був націлений на 31-й рейтинговий титул в своїй кар’єрі та перший після Welsh Open 2018. 45-річний шотландець, який змагався в 51-му рейтинговому фіналі, зіграв цього тижня в найкращий снукер за свою кар’єру, особливо під час перемоги над Марком Селбі 6:0 в чвертьфіналі.

О’Салліван грав в своєму 57-му рейтинговому фіналі, повторивши рекорд Стівена Хендрі. 45-річний снукерист з Ессекса боровся за свій перший титул після того, як він вшосте став Чемпіоном Світу минулого серпня. Він вже програв три рейтингових фінали в цьому сезоні, включаючи шокуючу поразку 9:8 від Джордана Брауна на BetVictor Welsh Open тиждень тому.

Ці дві легенди снукеру стали професіоналами в 1992 році, і зустрічались у 64-х попередніх зустрічах, О’Салліван виграв 35 з них. Англієць переміг у 10-ти з 17-ти попередніх фіналів, хоча вони й не зустрічались в фіналі рейтингових турнірів з часу Grand Prix 2005, коли Хіггінс переміг 9:2.

О’Салліван залишиться другим в світовому рейтингу, незважаючи на результат, в той час, як Хіггінс міг піднятись з шостого на п’яте місце, якщо завоює титул.

Чотириразовий чемпіон світу Хіггінс був кращим у першому фрагментарному фреймі денної сесії, а потім переміг у другому з брейком у 92 очки. Промах на дальньому ударі по червоній кулі від О’Саллівана в третьому фреймі дозволив Хіггінсу виконати серію в 68 очок і зробити рахунок 3:0.

Це була справжня магія від "Чарівника з Вішоу" в наступних двох фреймах – тотал кліренси у 142 та 138 очок вивели його вперед 5:0 і поповнили його рахунок сенчуріз до 7-ми за цей тиждень. Джон мав шанс в шостому фреймі, але заробив лише 26 очок до того, як втратив позицію, і цього разу О’Салліван покарав його, коли після дальнього удару по червоній кулі зробив брейк у 82 очки, отримавши один фрейм до заліку.

image

Сьомий фрейм тривав 35 хвилин і звівся до боротьби на останніх кольорових кулях. О’Салліван пішов на ризикований дабл по жовтій кулі в кут і йому пощастило, що  після промаху він не віддав її Хіггінсу. Згодом Ронні таки забив жовту кулю, але потім наважився на удар «все або нічого» по зеленій і цього разу залишив її біля лузи. Хіггінс зробив кліренс до рожевої та збільшив перевагу до 6:1.

image

Наприкінці сесії, дальній удар по червоній кулі надав можливість О’Саллівану зробити тотал кліренс у 144 очки, перевершивши досягнення Баррі Гокінса у 143 очки, щоб отримати приз у 10 000 фунтів стерлінгів за найвищий брейк на турнірі. "Ракеті" необхідно було ще більше подібних ситуацій, у прагненні виграти 8 з останніх 11-ти фреймів другої сесії фіналу.

image

Хіггінс виграв перший фрейм вечірньої сесії серією 51, який розпочався ударом по червоній кулі на тонкій різці у дальній кут. Ронні відповів брейком у 110 очок - четвертим сенчурі в матчі. Проте, О'Салліван більше не забив жодної кулі в наступних двох фреймах, в той час як Джон серіями 70 та 77 очок опинився у фреймі від омріяного титулу 9:3.

image

Після останньої перерви в матчі Хіггінс прекрасним брейком у 127 очок здобув перемогу з рахунком 10:3 над Ронні О'Салліваном.

Визначально, що Джон Хіггінс виграв турнір в Мільтон Кінз, програвши лише 4 фрейми, перемігши на шляху до титулу Джордана Брауна та Марка Селбі 6:0 та Кайрена Вілсона в півфінальному матчі 6:1. Граючи у фіналі проти О'Саллівана, Хіггінс зробив 3 сенчуріз та 5 брейків 50+, вигравши головний приз у 125 000 фунтів стерлінгів та завоювавши свій 31-й титул у кар'єрі.

Зміна техніки прицілювання, шляхом наближення наклейки до битка, дивовижно відобразилась на грі Джона Хіггінса останніми тижнями. Шотландець став другим після Яна Бінтао у фіналі Мастерс у січні, а вже цього тижня піднявся ще на одну сходинку вище, щоб отримати свою першу рейтингову корону після останньої перемоги на Welsh Open 2018.

Ставши професійним гравцем у 1992 році, 45-річний Джон Хіггінс стверджує, що ще ніколи не робив удари по кулях більш чисто і з таким контролем битка та впевненістю.

В результаті він піднявся з шостого на п'яте місце світового рейтингу, а також з дев'ятого на четверте у річному рейтингу, що гарантує йому участь на Cazoo Tour Championship в кінці березня. Без сумніву, Хіггінс вже однією ногою на Чемпіонаті Світу в Крусібл навесні, де він буде могутнім фаворитом, якщо демонструватиме таку ж форму, як цього тижня.

О'Салліван втратив можливість виграти 38-й рейтинговий титул та третю корону переможця Players Championship. Він програв вже четвертий фінал з часів завоювання шостого титулу Чемпіона Світу минулого серпня. Він зазнав поразок від Джадда Трампа на Northern Ireland Open, Марка Селбі на Scottish Open, Джордана Брауна на BetVictor Welsh Open і тепер від Хіггінса. Правду кажучи, жоден гравець не зміг би вистояти перед Джоном цього тижня, настільки сильним він був у всіх компонентах гри.

image

"Це найкращий тиждень в моїй снукерній кар'єрі". - підкреслив Хіггінс, який виграв 30-ту із 65-ти зустрічей з О'Салліваном та тріумфував у 8-му з 18-ти фіналів між ними. - "Я перемагав і в більш престижних змаганнях, але з огляду на те, як я грав та відчував себе цього тижня - цей турнір найліпший. Я в захваті!

Я був сьогодні на гребені хвилі і залюбки зіграв би ще більше фреймів, адже я насолоджувався фіналом, особливо з таким суперником, як Ронні. В першій сесії він зіграв достатньо багато очок і це мене дещо пригальмовувало. Йому, очевидно, подобалось те, як він грав. Було чудово опинитись попереду з рахунком 6:2 до завершення денної сесії і ввечері я знову зіграв пристойно. 

В снукері дуже легко здобути шкідливі звички, а в мене немає тренера, щоб вказати на це. Я тішуся, що виправив технічну помилку, яку мав і надалі буду притримуватись внесених змін. Перемога в такому великому турнірі гарантує для мене шанс продовжувати змагатись з найкращими гравцями, принаймні, в найближчі декілька років.

До Різдва мене не можна було вважати фаворитом на Чемпіонаті Світу, але тепер я маю шанс".

Ронні О'Салліван зауважив: "Я знав, що для перемоги мені доведеться грати дуже гарно проти Джона, але зрештою він мене переграв, як і решту своїх суперників цього тижня. Приємно спостерігати, що він знову добре грає - це тільки на користь снукеру і я дуже радий за Джона. Адже те, що він зробив цього тижня не часто можна побачити. Сподіваюсь, що наступного разу, коли я потраплю до фіналу - це буде мій день".

Статтю створено за матеріалами WST.TV