29 березня 2021 дата публікації

Неспинний. Фінал Tour Championship 2021

Серед восьми найкращих гравців World Snooker Tour, які заслужено вибороли участь у цьогорічному Cazoo Tour Championship, визначились двоє найсильніших – у фіналі престижних змагань, що відбулись в Кельтік Манор Резорт, зустрілись чинні Чемпіон Світу Ронні О’Салліван та Чемпіон Великобританії Ніл Робертсон.

Цей поєдинок став повторенням фіналу Tour Championship 2019 року, коли Ронні переміг Ніла з рахунком 13:11.

Четвертий номер світового рейтингу Робертсон опинився на турнірі цього тижня, вигравши лише один матч з моменту свого повернення до змагань цього року. Проте австралієць продемонстрував неймовірний снукер, щоб дістатись фіналу - наразі він з легкістю здобув перемоги 10:5 над Джеком Лісовським та 10:3 над Марком Селбі.

«Ракета» Ронні досяг фіналу завдяки епічній перемозі з рахунком 10:9 у півфіналі з Баррі Гокінсом. Однак, в його грі не було видно наслідків виснаженості - він виграв перший фрейм фіналу у щільній боротьбі та опинився попереду 1:0.

Після цього гра ніби ожила, коли Робертсон відповів серією 103 та відновив паритет у матчі. О’Салліван відновив лідерство завдяки брейку 128, перед тим, як Робертсон серією 70 очок вдруге зрівняв рахунок 2:2 до першої перерви у матчі.

В наступних чотирьох фреймах гравці обмінялись парами виграних фреймів та брейками в 133 очки – спочатку Робертсон виграв дві партії та вийшов вперед 2:4, після чого О’Салліван виграв свої два фрейми та зрівняв рахунок у денній сесії 4:4.

image

Продемонструвавши блискучий брейк білдинг у вечірній сесії, Ніл серіями 93, 75, 123 та 119 виграв чотири фрейми поспіль, опинившись попереду 4:8 перед останньою перервою в матчі.

Коли гравці повернулись після 15-хвилинного відпочинку, неспинний Робертсон спочатку двома серіями 48 та 42 опинився у фреймі до перемоги 4:9, а в наступному – чудовим брейком 114 здобув блискучу звитягу з рахунком 4:10 та став Чемпіоном Tour Championship 2021.

image

Вперше в кар’єрі Ніл обіграв Ронні у матчі розширеного формату, який складається з декількох сесій.

Ця перемога стала 20-ю в кар’єрі Чемпіона Світу 2010 року Робертсона, завдяки чому він піднявся у списку найкращих гравців, які виграли найбільше рейтингових титулів та тепер перевершує в цьому переліку Марка Селбі, який наразі має 19 виграних трофеїв. 

Вигравши титул Чемпіона Великобританії у грудні, Ніл Робертсон пропустив Scottish Open, Welsh Open та WST Pro Series. Така вибірковість у плануванні своєї участі в турнірах цього року сповна окупилася, адже піднявши над головою прекрасний трофей сьогодні австралієць також поклав до кишені головний приз у 150 000 фунтів стерлінгів.

О’Салліван, сам того не бажаючи, став автором невтішного рекорду - він перший гравець, який коли-небудь програв п’ять рейтингових фіналів за сезон. Переможець 37-ми рейтингових турнірів ще не здобув трофеїв цього сезону, проте займав другі місця на Northern Ireland Open, Scottish Open, Welsh Open, Players Championship і тепер ще й на Tour Championship.

Тим не менш, Ронні О’Салліван залишає Вельс заробивши 60 000 фунтів стерлінгів призових. Тепер він зосередиться на захисті свого титулу на Чемпіонаті Світу у Шеффілді наступного місяця.

image

Тріумфатор турніру Робертсон сказав: "Враховуючи всіх попередніх суперників, це найкраща гра, яку я демонстрував у фіналі. Матч Champion of Champions з Джаддом Трампом також рахується, але там фінал завершився у вирішальному фреймі. Реально я не зробив жодного промаху за весь матч. Дуже приємно усвідомлювати, що я здатен на таке напередодні Чемпіонату Світу. Я знайшов свою гру одразу. Це було легко, адже я знав, що добре підготувався. Моїм завданням цього тижня було поставити всі аспекти гри на місця, щоб мати найкращі шанси виграти Чемпіонат Світу. Все зводиться до проведення кожного матчу та сесії за диктування умов моєї гри. Це лише більше мотивуватиме Ронні на Чемпіонаті Світу. Він рішуче збирається захистити титул. Можливо він цього не скаже, але це буде його дратувати та запалювати. Мені шкода того, з ким йому випаде зіграти в перших двох раундах».  

Після поразки О’Салліван зауважив: «Я ніколи не бачив, щоб хтось грав так довершено. Його керування битком просто неперевершене, він б'є чітко в кулю, не змінює темпу гри, і ще він так вправно тримає свою руку позаду, як ніхто інший. Це було неймовірно. Склалось таке враження, що він виступав сьогодні за столом для гри у пул. Траплялись кулі, котрі у разі неправильного удару зазвичай потрапляють у губки, але в нього вони влучали чітко в середину луз. Я не можу нічого цьому протиставити. Я просто сидів у кріслі та насолоджувався цим видовищем. Це була дивовижна гра».

Статтю створено за матеріалами WST.TV