м.Київ 01021, вул.Грушевского 28/2, оф.43
+380665675857

ЮРІЙ СЕМКО: "БІЛЬЯРД - ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ"

Минулими вихідними вдалося поспілкуватися з молодим титулованим гравцем на теренах Львівщини Юрієм Семком. Поговорили про його більярдний шлях, здобутки та плани на майбутнє. Інтерв’ю читайте нижче.

Розкажи, що і коли привело тебе в більярд?
В більярд мене привів батько. Він професійно займався мотокросом, і так склалося, що всі мотокросери ще так само паралельно грали в настільний теніс або більярд, скажімо так – чимось відволікалися. Був такий клуб «Піраміда 71» недалеко від мого дому. Туди тато ходив постійно на більярд і брав мене з собою. У клубі відкривалася імпровізована міні-школа, в якій був один учень – це я. Мені давали безкоштовний час для тренувань. Там був такий Токовий Віктор Аркадійович, мій перший наставник, який посприяв тому, щоб я почав займатися більярдом як спортом. Так я і почав грати.
Можливо, згодом з’явився ще хтось, хто вчив цьому ремеслу?
Так, є такий досить відомий у Львівській області гравець Юрій Фурманчук. Коли більярдний клуб «Піраміда 71» розпався і власник переїхав в «Касіопею» (більярдний клуб на вулиці Кульпарківській у Львові – прим.), то я туди постійно приходив, а там якраз грав Юра. Він сам запропонував безкоштовно мене потренувати. Оскільки досвід тренерства в нього на той час був серйозний, то, звісно, я погодився. Я був радий, бо і сам хотів цього, але якось боявся тоді малим запропонувати, мені було приблизно 13-14 років. Потім він виборов для мене кілька безкоштовних годин для тренувань в клубі «Еффе» (більярдний клуб на вул. Городницькій у місті Львові, свого часу навчально-тренувальна база Федерації більярдного спорту Львівської області – прим.) в Олени Рудевич. Так ми і почали туди їздити, час був безкоштовний для мене, Юра тренував теж безкоштовно, ніколи ні копійки з мене не взяв, дуже йому вдячний за ті місяці. Не дуже довго ми тренувались на постійній основі, але і досі впродовж десяти років він мене підтримує дистанційно, на турнірах щось його запитую, спілкуємося. Можу сказати, що він залишається моїм тренером і досі.

А в «ташкентку» ти вже йому фори даєш чи він тобі?
Ми не граємо з ним на гроші принципово (сміється).
Що, попри втому і, можливо, певні розчарування, змушує рухатись далі, надихає і надає сил?
Любов до більярду, любов до гри. Той, хто знає, зрозуміє: коли один раз зайшов в більярдну і сподобалося, то це стає таким собі позитивним наркотиком. Він тебе затягує все одно, хочеться пограти і нічого в тому поганого немає. Та і як спорт притягує, спорт, який не залежить від погоди, пори року, навіть від віку не залежить. Більярдом можна займатися щодня. Багато плюсів.
Більярд для тебе це - ….
Стиль життя.
Чим ще займаєшся (хобі, захоплення)?
Люблю автомобілі, дуже ними цікавлюся, але в міру фінансових можливостей зараз не маю авто, мав раніше. Займався мотокросом. Катаюся на велосипеді, люблю риболовлю. У зв’язку з роботою на все не вистачає часу.

Які, на твою думку, найважливіші якості для того, хто планує пов’язати (вже пов’язує) себе з більярдом?
Навіть не якості… Я би хотів сказати, що той, хто хоче займатися або вже займається цим спортом, повинен мати якусь ціль перед собою і знати, що він хоче отримати від більярду. Хтось приходить з одним і тим же спаринг-партнером просто пограти, в нього образно ціль вже досягнута. Хтось приходить на любительські турніри і це – його мета. А людина, яка хоче займатися більярдом як спортом, повинна мати багато особистих якостей, особливо бути терпеливою. Щоб почати рости потрібен час і «наіграш» гри, тренер, кий, умови для гри, турніри обов’язково. Тут вже тренер підкаже, що необхідно.
Знаю, що ти Абсолютний чемпіон Львівської області в усіх дисциплінах, а також у всіх можливих турнірах, які були проведені. Вдома немає жодної вершини, яка б тобі не підкорилася. А особисто для тебе що стало найбільшим здобутком?
Якраз нещодавно сталися такі три події: фінал «Lviv Cluster Cup» у Львові з Павлом Радіоновим, де ще можна було навіть виграти, Чемпіонат України зі снукеру в Києві, де була рекордна кількість гравців – 72 учасники. Там я посів 3 місце, обіграв вперше свого принципового суперника Владислава Вишневського. І третій, напевне, найважливіший здобуток – я виграв турнір «Літня Спека» в Києві з Михайлом Куснем в фіналі. Це такий серйозний снукерний турнір, який ніколи ще мені не піддавався, і в контрі, в останній кулі, я здобув перемогу. Дуже хороший фінал, гарний матч був.

Пригадую, перед тим на «Квітах Каштану» тобі якраз у вирішальному фреймі в останній кулі не вдалось перемогти.

«Квіти Каштану» можна віднести до найбільших розчарувань, тому що турнір проводився в Маріуполі, 30 годин їхав у потязі… програв в чорній кулі, при тому що я там дуже багато вів. А потім 30 годин їдеш додому і «переварюєш» ту інформацію.
Ти зараз активно займаєшся розвитком снукеру на Львівщині, тренуєш дітей і очолюєш осередок Федерації Снукеру України в області. Які ще плани маєш найближчим часом?

26 серпня у нашому клубі «Snooker Lviv» розпочнеться турнір до Дня Незалежності від ФСУ. Гарантований призовий фонд 100 тисяч гривень і більше сотні учасників. Зараз всіма силами готуємося до цього турніру. Поставили нові столи (STAR, Maestato – прим.), запустили відеотрансляції, протестували все. Також готуємо персонал, щоб він зміг якісно обслуговувати всіх учасників та гостей. А далі в планах організувати до кінця року кілька Кубків клубу західного регіону, по піраміді поки що планів немає.

Любителям рекордів та статистики буде цікаво дізнатися:

Максимальна серія в снукері (турнір/тренування): 64/71 (вправа 133).
Максимальна білія в піраміді: вільна – 25, динамічна і комбінована – по 16.
Кий: John Parris. Для гри в піраміду кия немає, але віддає перевагу «плотним» киям. Підходить кілька київ Івана Ариванюка, які позичає у знайомих.
Наклейка: тверда.
Тренування: 2 години на тиждень (в планах 2 години на день).
Тренерство: практично не тренує наразі.

Автор Павло Будчик

Вітаємо на snooker.ua!

Зворотній зв'язок