м.Київ 01021, вул.Грушевского 28/2, оф.43
+380665675857

ПАРНА ОБЛАСТЬ ЗА СТОЛЯРЧУКАМИ


Два дні тривав парний Чемпіонат Львівської області зі снукеру, який пройшов в нашому клубі. Змагання – своєрідне тренування перед парним Чемпіонатом України, який розпочнеться вже в суботу в Києві. Не зовсім регіональним турнір став через свій статус відкритого, а географія учасників розширилася від Львова до столиці та сусіднього Обухова. 24 снукеристи сформували 12 пар, які змагалися у відбірковому етапі по чотири учасники в кожній з трьох груп. До стадії плей-офф проходили по дві, які зайняли 1-2 місця відповідно. Для того, аби відкинути фактор випадковості, дистанцію збільшили до трьох перемог у груповому етапі та олімпійці, а фінал розіграли з семи фреймів до чотирьох.


Олег Васьковський та Степан Делятинський
Жереб групового етапу відбувся без сюрпризів для учасників, і пари-фаворити не зіграли між собою на ранній стадії. На фоні учасників-любителів чітко виділялися команди братів Максима та Артема Столярчуків, власника нашого клубу Степана Делятинського та новоспеченого Чемпіона України серед ветеранів Олега Васьковського з Обухова. Також досить цікаво виглядала пара Мар’ян Полідович/Роман Геряк. Міцний командний дух перед початком змагань показала збірна тренера та учня (Олександр Тимрук/Кирило Байдала).

За результатами групових матчів у першій впевнену перемогу одержали брати Столярчуки. Результат не став сенсаційним, адже злагоджена гра і розуміння один одного свою справу зробили: три матчі з різницею дев’ять виграних проти одного програного фрейму вивели їх на перше місце. Другу сходинку тут здобули Богдан Казновський та Михайло Катрук. Саме завдяки більш тактичній грі їм вдалося випередити ще двох претендентів на прохідне місце – пари Тригуб/Леві та Бучинський/Комарницький.


Роман Геряк та Мар’ян Полідович
В другій групі все виявилося зовсім просто: дві пари досвідчених гравців проти двох, у складі яких грали четверо юних учнів Академії Снукеру міста Львова (їм надали право участі на пільгових умовах). Чвертьфіналісти ветеранської першості України в парі зіграли на високому рівні і не програвши жодного фрейму пройшли в півфінал. Агаджанов з Харловим за рахунок досвіду одержали дві необхідні перемоги і отримали шанс на боротьбу в ¼ фіналу. Малашняк з Дулібою в контрі обіграли Охрімчука та Яцимірського і посіли «втішну» третю сходинку та разом зі своїми друзями покинули боротьбу в цих змаганнях.

Третя група стала найбільш непередбачуваною. Якщо перше місце Полідовича і Геряка не викликало ні в кого здивування, то друге місце за гравцями команди Академії снукеру стало справжнім тріумфом. Тимрук з Байдалою переграли доволі сильну пару Самсонов/Хачатрян і вибили останніх з турнірної гонки. Не змогли пройти далі і Козак з Глібчуком.

Перший номер посіву в плей-офф отримали Делятинський з Васьковським, другий – брати Столярчуки. Ці дві пари автоматично здобули місця в півфіналах. Ще дві вільні клітинки в цю стадію розігрували між собою пари Тимрук/Байдала – Агаджанов/Харлов та Геряк/Полідович – Казновський/Катрук. Фаворити матчів підтвердили свій статус сухими перемогами. Обидва матчі завершилися з рахунком 3-0. Перемогу святкували пари на чолі з Полідовичем та Тимруком.


Команда тренера та учня: Олександр Тимрук і Кирило Байдала
Першими фіналістами змагань стали брати Столярчуки, які за дві з половиною години здолали Полідовича з Геряком. Матч пройшов під повним контролем Максима та Артема. Вдалий старт і дві перемоги (54-6 та 68-17) стали хорошим фундаментом для перемоги. Третій фрейм Мар’ян з Романом відквитали, оформивши серію 22 очки (54-81), та вже в наступному брати свій фінал не відпустили, впевнено вигравши з рахунком 63-22.

Дещо довше за попередній (три з невеликим години) тривав паралельний півфінал, який був насичений на емоції і несподіванки. Досвідчена пара Васьковський/Делятинський були фаворитами, та їх суперники Тимрук з Байдалою демонстрували настільки вмілу командну гру і волю до перемоги протягом всього турніру, що питання переможця вирішеним на 100% не було. Перший фрейм у «рваному» темпі виграють ветерани (47-22). В наступному Академія відновлює статус-кво (43-87). Переломним став саме третій фрейм, адже в ньому відбулася кульмінація: за рахунку 49-43 на користь пари Делятинський/Васьковський на столі залишалося 18 очок. На серію вийшли молоді спортсмени. Тимрук забиває синій, Байдала – рожевий. До перемоги залишається простий чорний, який зіграти не вдається. Замість 2-1 на користь Тимрука з Байдалою отримали протилежний результат. Четвертий фрейм став останнім, перемогу (62-19) і квиток у фінал здобули досвідченіші гравці.


Дружня атмосфера і чудовий настрій панували перед початком головного поєдинку.
Фінальна гра пройшла під знаком Столярчуків. Контроль по ходу матчу та впевненість у своїх діях принесли бажану перемогу з рахунком 4-0. Довгий турнірний шлях практично не залишив інтриги на фінальний матч, хоча тут були і снукери, і серії, і хороші тактичні батли. Зі старту Столярчуки здобули перевагу в рахунку, вигравши фрейм (41-59). В наступному, обмінявшись серіями 21 та 30 очок, свою перевагу брати подвоїли (26-68). 27-56 у третьому фреймі – і матч перейшов у стадію, де кожен наступний міг бути останнім. Так і сталося, хоча шанси на продовження боротьби Делятинський з Васьковським мали, та поступилися в останній кулі. З рахунком 50-56 Столярчуки виграють фрейм, 4-0 – матч і тріумфують на обласній першості. Вітання переможцям, братам, які продемонстрували, що важливо не лише забивати, а й вміти відчувати партнера, бути командою. Дякуємо учасникам змагань. Бажаємо успіхів у подальших змаганнях та запрошуємо представляти Львів на всеукраїнській першості серед пар. Змагання відбудуться вже цієї суботи в Київському БК «Лідер».

Автор Павло Будчик

Вітаємо на snooker.ua!

Зворотній зв'язок