м.Київ 01021, вул.Грушевского 28/2, оф.43
+380665675857

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ "ГАМБІТ" У ЛЬВОВІ !!! УВАГА ЛЬВІВСЬКИМ СНУКЕРИСТАМ !!!


Дев’ятий тур Любительської Ліги завершився кілька годин тому. 16 учасників змагалися за новою олімпійською системою до двох поразок. Це нововведення організатори зробили за численними проханнями гравців, яких начебто не влаштовувала система рейтингів, що швидко зростала. Це окрема тема для обговорення, тому повернемося до змагань. Турнірна дистанція протягом всього часу була незмінною: три фрейми до двох перемог.

Учасниками турніру стали не лише львів’яни. В гості до нас завітали гравці з Тернополя: відомий в українському снукері Михайло Кусень, Володимир Сеник – молодший брат майстра спорту зі снукеру Андрія Сеника, який нині проживає в Англії, та Олег Шаванов.

Вже в першому матчі програв лідер рейтингу цього етапу Кирило Байдала. У важкій тактичній боротьбі він поступився тернополянину Олегу Шаванову в контрі. Матч розпочався з перемоги гостя (58-35), у напруженому другому фреймі Кирило зрівняв рахунок на останній кулі (34-43), та у вирішальному вагомий аргумент знайшов Олег і матч виграв (76-44). Валентин Харлов з форою в чотири очки зміг здолати Чінгіза Агаджанова (2-1). Семирічний Артем Бойко, який разом з Антоном Синокопом відтепер представляє наш клуб, обіграв Івана Глібчука (2-1). Синокоп на рівних здолав Федевича (2-0). Самсонов програв Сенику, а Левицький – Малашняку. Результат обох матчів – 2-0. Також практично без проблем далі пройшли Андрій Івасів та Михайло Кусень.

Далі в турнірі почалися перші втрати. Не встиг розігратися Кирило Байдала, як вдруге поступився в «підвалі». Вісім очок фори від Кирила стали в нагоді Валентину Харлову, який впевнено обіграв молодого львівського таланта. Поза бортом змагань один за одним опинялися представники Академії Снукеру: слідом за Байдалою в матчі з Федевичем вибуває Іван Глібчук, згодом до них приєднується Степан Охрімчук (поразка від Самсонова 2-0). Товсту крапку ставить Вадим Левицький, який відправляє на лаву глядачів свого тренера Олександра Тимрука (2-1).

Разом з гравцями, які покидали боротьбу, паралельно шлях до чвертьфіналу активно прокладали фаворити. 12 очок фори Олег Шаванов давав Чінгізу Агаджанову на старті кожного фрейму, та це не допомогло львів’янину здолати гостя з Тернополя. Поразка 2-1, і Агаджанов спускається в нижню сітку на додаткову гру. Знайомі між собою Артем Бойко і Антон Синокоп (різниця 28 очок на користь Бойка) зіграли досить якісний матч, та все ж для перемоги молодому Артему не вистачило досвіду. Як результат – поразка 2-0 і ще один шанс на виступ в ¼. Найменший гандикап на цьому етапі отримав Андрій Івасів – 8 очок від Володимира Сеника. Практично кожен фрейм у цьому протистоянні завершувався тактичною кінцівкою. Вправніше зіграв Івасів і дотиснув гостя в контрі (2-1). Найбільша фора випала єдиному представнику Академії Снукеру в цій стадії Яремі Малашняку. 40 очок від Михайла Кусня виглядали дуже непогано, та треба було їх використовувати. Не все складалося у молодого снукериста, який лише став на шлях боротьби, та й досвід суперника і вміння грати зробили своє. Попри все наш спортсмен зміг виграти один фрейм і не програв всуху. Перемога Кусня 2-1 і він в чвертьфіналі.

В останньому турі «підвалу» остаточно визначилась четвірка учасників чвертьфіналу. Ними стали Валентин Харлов, Володимир Сеник, Віталій Самсонов та Чінгіз Агаджанов. Їхніми суперниками в цій стадії були Антон Синокоп, Олег Шаванов, Михайло Кусень та Андрій Івасів відповідно.


Антон Синокоп
Наче змовилися переможці пар Сеник – Шаванов, Синокоп – Харлов. Обидва матчі Сеник з Синокопом виграли з рахунком 2-0. Фора, яку отримували їхні суперники, була майже рівною – 8 та 12 очок відповідно. Заклавши фундаменти для своїх тріумфів у першому фреймі, обидва у наступному зіграли по серії 20 очок і зробили заключний крок до перемоги. Саме вони і сформували першу півфінальну пару: Антон Синокоп – Володимир Сеник.

Паралельно в зовсім іншому руслі проходили ще два матчі. 24 очки, які на старті кожного фрейму отримував Чінгіз Агаджанов, його супернику вдалося відіграти лише в другому фреймі, коли Андрій Івасів зрівняв рахунок (74-47). У вирішальному заточилась тактична боротьба, а переможця визначила чорна куля, яка знайшла лузу після удару Агаджанова. Ще одну контру і просто гарний поєдинок подарували глядачам Віталій Самсонов та Михайло Кусень. Самсонов з допомогою фори в 16 очок впевнено повів у матчі, вигравши перший фрейм (58-82). В наступному Кусень зіграв серію 30 очок і рахунок зрівняв (77-28). Третій фрейм, на який Самсонову не вистачило сил, знову ж таки з великим (73-38) розривом взяв Кусень і пройшов до ½.

Півфінал Сеник та Синокоп грали на рівних. Шанси на фінал мали обидва спортсмени. Зі старту матчу Синокоп зробив вагому заявку на перемогу: з брейком 26 очок виграв фрейм 47-63. Відповідь Сеника не забарилася: 24 очки за підхід – і рахунок 1-1 (63-33 у фреймі). Після перерви гравці розпочали останній фрейм в матчі, протягом якого довгий час попереду був Синокоп. Все ж Сенику вдалося переломити хід подій і відмінно провести завершальну стадію. З рахунком 88-55 (2-1 в матчі) фіналістом став тернополянин.

Фінал Любительської Ліги снукеру міг стати суто тернопільським, адже ще в одному матчі грав Михайло Кусень, суперником якого був львів’янин Чінгіз Агаджанов. Для Чінгіза Михайло був змушений «відважити» аж цілих 44 очки фори. Знаючи гру Агаджанова, було зрозуміло: Кусеню доведеться ой як нелегко. Незважаючи на те, Михайло, який вже розігрався впродовж турніру, продемонстрував якщо свою не найкращу, то близьку до неї гру. Вигравши перший фрейм (61-76), він повів в рахунку. 84-46 – саме так Чінгіз відіграв відставання і перевів матч в контру. Вирішальний фрейм: двічі по 22 очки від Кусеня і відмінна тактична гра не залишила шансів львів’янину. З тризначною цифрою на табло (66-104) Кусень робить фінал тернопільським.


Володимир Сеник та Михайло Кусень
Фінальний поєдинок гравці розпочали розкуто і відкрито. Мінімум тактики і натомість бажання йти в атаку відлічили від початку матчу до його завершення лише годину. 8 очок фори для Володимира Сеника не надто лякали Михайла Кусеня, адже сьогодні він відігрував і більші фори. Перший фрейм залишився за Кусенем (39-60). В наступному знову впевненіше виглядав Михайло: на його рахунку була серія 24 очки, та попри все в одиночних атаках кращим був Сеник. Відмінно зігравши на підборі, він зрівняв рахунок (62-43). Вирішальний фрейм пройшов на одному диханні, адже позиція розкрилась з самого початку. Кусень з допомогою «флюка» зібрав серію 26 очок (хоча теоретично вона могла стати і 50+). Ще кілька атак і Михайло святкував перемогу (19-59). Чудовий фінал подарували глядачам гравці з сусідньої області. Вітаємо Михайла з перемогою та Володимира з гідною грою впродовж всього турніру. Решті гравців дякуємо за участь і бажаємо ще більше наснаги на тренуваннях.

Щодо серійної гонки, яка в заліку налічує серії 20+, найкраще зіграв Михайло Кусень, на рахунку якого 6 серій. Найвищий брейк виконав Антон Синокоп – 31 очко.

Брейки 20+:

Антон Синокоп – 31, 26, 20;
Михайло Кусень – 30, 26, 24, 22 (3);
Віталій Федевич – 26, 22;
Валентин Харлов – 24;
Володимир Сеник – 24, 20 (2);
Олександр Тимрук – 22, 22.
Четвірка лідерів після дев’ятого туру залишилась попередньою, зміни торкнулися лише розміщення у стрічках. Отож, першим залишився Кирило Байдала, у якого зараз 5037,4 очки, в спину йому дихає Віталій Самсонов з 4515.7 очками. Олександр Тимрук досі третій, на його рахунку 4465,6 рейтингових балів. Не прийняв участь в цьому турі, але не покинув рейтинг, а лише змістився на четверту позицію Мікаель Хачатрян. У його запасі 4313.2 очки і він випереджає найближчого переслідувача (Віталій Федевич) на майже 1000 балів.

У В А Г А !!! До завершення другого етапу Любительської Ліги снукеру ФСУ Львівської області залишилося 2 тури. Скорочення дистанції пов’язане з запланованим на 23-26 грудня Чемпіонатом України з «6-red». Залишилося два тури: 10-й відбудеться 2-3 грудня (сторінка турніру), 11-й – 9-10 грудня (сторінка турніру). 12-й тур (ФІНАЛ) розпочнеться 16 грудня.Нагадаємо, що участь у фіналі приймуть восьмеро гравців, серед яких четверо ТОП-4 рейтингу (участь безкоштовна) і ще четвірка, яка пройде попередній кваліфікаційний відбір. Зіграти в фінальному етапі зможе кожен охочий на таких умовах:

Для гравців, які зіграли 11 турів, вступ безкоштовний
Для гравців, які зіграли 10 турів, – 100грн
Для гравців, які зіграли 9 турів, – 200грн
Для гравців, які зіграли 8 турів, – 300грн
Для гравців, які зіграли 7 турів, – 400грн
Для гравців, які зіграли 6 турів, – 500грн
Для гравців, які зіграли 5 турів, – 600грн
Для гравців, які зіграли 4 тури, – 700грн
Для гравців, які зіграли 3 тури, – 800грн
Для гравців, які зіграли 2 тури, – 900грн
Для гравців, які зіграли 1 тур, – 1000грн
Для гравців, які не зіграли жодного туру, – 1100грн
Гарантований призовий фонд 12-го фінального туру складає 10 000 гривень

Вітаємо на snooker.ua!

Зворотній зв'язок