м.Київ 01021, вул.Грушевского 28/2, оф.43
+380665675857

СНУКЕРНИЙ ВІКЕНД У ЛЬВОВІ

10 - 11 лютого в Більярдному клубі "Снуке - Львів" завершилась підготовка до командного чемпіонату України – було зіграно командний чемпіонат міста Львова 2018. Позмагатися в дещо зміненому форматі змагань заявилися 10 команд, тобто 20 гравців. Не зміг зіграти старший зі Столярчуків (переможці минулого командного турніру – дивитися посилання), тому молодший Артем обрав собі в напарники Олега Сливку, з яким і виступав впродовж турніру. Фаворитами змагань, безперечно, були фіналісти парного турніру 2017 року Степан Делятинський та Олег Васьковський.

Основною зміною у форматі змагань стало проведення матчів між гравцями особисто. Якщо в попередній першості всі матчі грали обидва учасники команди, то тепер була встановлена чітка послідовність: перший матч – перші номери команд між собою, другий – відповідно другі номери. Третій і шостий – два на два. Четвертий і п’ятий фрейми грали №1 проти №2, і навпаки, – №2 з №1. В контровій партії, якщо така була необхідна, команди визначали гравця, який представлятиме пару в матчі один на один. Збільшилася і дистанція: ігри велися до чотирьох перемог.

Команди розсіяли на дві групи по п’ять в кожній, де на вихід в основну стадію (півфінали) шанс отримували лише дві команди. В першій дві прохідні сходинки зайняли пари Юрій Семко/Віталій Самсонов та Микола Цяска/Віталій Федевич. Найцікавіше, що вся статистика обох команд на завершення відбору була однаковою. Семко/Самсонов пройшли з першого місця, маючи в своєму пасиві поразку від пари Хачатрян/Гуденко (третє місце). Другу сходинку посіли Цяска і Федевич, які програли переможцям групової гонки. Четвертими з єдиною перемогою завершили боротьбу тезки Артеми Козак та Бойко. Брати Щадило виграли лише один фрейм з шістнадцяти, і їхня боротьба завершилася на останній сходинці.
Досить гаряче було в другій групі, де боротьбу виграв дует Антон Сінокоп/Андрій Івасів. У кожному з чотирьох матчів переможці здобували тріумф у контрі. Пара фаворитів Делятинський/Васьковський з трьома перемогами закріпилась на прохідній другій сходинці. Нажаль, не здолали групову гонку тренер та учень Олександр Тимрук та Кирило Байдала. Саме поразка в вирішальному фреймі, де до столу вийшли Делятинський та Тимрук, стала ключовою у визначенні переможця. Тимрук в цій боротьбі поступився (57-34).

У півфінальних зустрічах боротьба була досить напруженою, та попри те, фаворити змагань Делятинський/Васьковський змогли обіграти команду Семко/Самсонов. Рахунок був зафіксований доволі неочікуваний, але закономірний по грі – 4-1 на користь досвіду.

Паралельно боролися за місце у фіналі пари Цяска/Федевич – Сінокоп/Івасів. Після чотирьох фреймів команда Цяски вела 3-1, та суперники здаватись не збиралися і скоротили відставання до 3-2. В шостому, командному, підході гравцям, що вели в рахунку, вдалося вирвати перемогу 62-41 у фреймі і 4-2 в матчі.

Фінал. Трішки забігаючи наперед, хочу відзначити, що таких фінальних поєдинків снукерний Львів не бачив давно. Тут справа не в серійності чи гарно забитих кулях, а у волі до перемоги і командному дусі.

Отож, розпочнемо: перша половина фіналу залишилась за молодим дуетом Цяска/Федевич. Цяска обіграв Делятинського (50-37), Федевич здолав Васьковського в останній кулі (60-59), а в грі команд знову перемогу одержала молодість (58-25). Рахунок у фіналі ставав близьким до вирішального, але тут розпочалося найцікавіше: Васьковський обігрує Цяску на чорній кулі (64-62), Делятинський «дотискає» Федевича просто неймовірними ударами в ендшпілі (53-42), а в грі два на два рахунок зрівнюється (58-35). На вирішальний фрейм до столу виходять Цяска та Делятинський, і починається боротьба, в якій на останньому червоному попереду Цяска (44-26). У боротьбі за останню червону кулю у Делятинського мало не падає биток і стає снукер, з якого Цяска не виходить (44-30). З другої спроби Микола грає точно, але залишає кулю на грі, чим люб’язно користається його суперник і після влучного удару ставить «мертвий» снукер за рожевий, вихід з якого Цяска знаходить аж на шостій спробі. Рахунок стає 44-48 на користь Делятинського. Після серії відіграшів Делятинський ставить ще один снукер з розряду «неможливих», цього разу за зелену кулю. Перший фол на чорному – і 44-55, наступний – на рожевому (44-61), далі ще один промах – це 44-65, і нарешті, з четвертого разу удар знаходить ціль. Непростий жовтий Делятинський зігрує, а за ним точно в лузу відправляє і зелений (44-70), і Цясці потрібен снукер. Чергова помилка Цяски і коричневий теж в лузі. Відставання 30, на столі – 18, відіграти три снукери на трьох кулях – завдання надважке. Пошуки снукеру виявляються марними, коли після серії ударів Делятинський забиває синій в жовту лузу і ставить крапку в матчі.
Автор Павло Будчик

Вітаємо на snooker.ua!

Зворотній зв'язок