м.Київ 01021, вул.Грушевского 28/2, оф.43
+380665675857

ОГЛЯД China Championship 2018

Дивлячись турнір China Championship по телебаченню, та слідкуючи за іншими матчами цього турніру на сайті турніру я був дуже здивований результатами. І те що у в фіналі зустрілися авторитети світового снукеру Джон Хіггінс та Марк Селбі – це диво. Про перебіг фіналу я розповім у кінці.
Отож, почалося все з того, що вже з першого раунду знявся Кайрен Вілсон – переможець вже двох рейтингових турнірів цього року. Він повинен був грати проти юного китайського 21-річного гравця Лю Хаотянь, який займає 58 місце у світовому рейтингу. Напевне ця технічна перемога придала азійському гравцю впевненості у своїх силах, і він добрався аж до півфіналу, де поступився Джону Хіггінсу. 5:3 – перемога над Джо Перрі, перемога над Шоном Мьорфі з аналогічним рахунком, хоча він програвав по фреймам 3:2, і доля зустрічі вирішувалася у самій кінцівці – на кольорових кулях. Потім перемога над О’Донелом з розгромним рахунком 5:1, і лише у півфіналі його зупинив маститий Джон Хіггінс, хоча перемогу Джона неможливо назвати впевненою, при 6:3 у протоколі матчу.
Дуже сподобалась гра Джада Трампа. Протягом всього турніру вона була напрочуд легкою. Джад віддавав у кожному матчі максимум два фрейми: Трамп – Кларк 5:0, Трамп – Джеймі Джонс – 5:2, Трамп – Бінтао – 5:1. На всі ці матчі Трамп витрачав не більше 2-х годин. І лише у ¼ його спинив фіналіст турніру Хіггінс – 4:5. Це був найважчий матч Трампа, хоча Джон Хіггінс не показував своєї найсильнішої гри. Поразка була закономірною.
фото World Snooker

Здивував ще один китайський гравець, який теж дібрався до півфіналу, де його спинив лише чемпіон 2017-го року Марк Селбі. Це Чжао Сіньтон. На разі він займає 96-ту сходинку світового рейтингу. Він здивував. Насамперед тим, що обіграв чемпіона 2018-го року Марка Вільямс – 6:3. Потім був консервативний Баррі Хоукінс, який вигравав 3:2, але потім щось пішло не так. Чжао розігрався, і вже 4:3 на його користь, навіть зіграв матчбол, при рахунку 61:30, при наявності на столі у 27 очок. Баррі знайшов снукер, навіть два, і сумів перевести гру у вирішальну партію. На подив китайський гравець не знітився і впевнено її виграв, і справедливо вийшов у півфінал. Навіть проти Марка Селбі, програючи 5:1, він зумів виграти 2 фрейми поспіль – 5:3. Марк поплив, відчуваючи кураж суперника. 4:6, і у в фіналі гравець, який має більше досвіду, а саме Марк Селбі.
Отож у фіналі зустрілися Марк Селбі та Джон Хіггінс. Гра почалася дуже обережно і з сторони обох гравців, який тривав понад 40 хвилин, і у стартовому фреймі перемогу здобув Джон Хіггінс - 17:65. Хоча можна сказати, що перша напівсесія тривала найбільш обережно, але наступні три фрейми перемогу здобув Марк Селбі ( 83:6, 60:21, 70:0)– і на першу перерву пішли з рахунком 3:1. Після перерви стало все навпаки – Джон Хіггінс більше проводив часу біля столу, та зумів зрівняти рахунок по фреймам 3:3, а й навіть вийти вперед 3:4. До кінця першої сесії залишалося зіграти 2 фрейми, і Марк повинен був щось робити. І він зробив. Тотал кліренс у 119 очок. Наступний фрейм виграв Джон (14:85) і 5:4 на користь Джона після першої сесії.
У другій сесії була напрочуд рівна боротьба. То Хіггінс виривався вперед по фреймам, потім Селбі наздоганяв. Дуже напрочуд цікавим став 18 фрейм, де чорна куля вирішувала, хто поведе з рахунком 9:8 – Марк чи Джон. Найближчим був Марк: 60:61 на користь Джона, але біля столу Марк з єдиною чорною кулею. Але після рожевого вихід не дуже вийшов, і трохи перекотив биток, який можна було зіграти на тонкій різці. Марк не зумів ідеально зрізати, і залишив переможну чорну кулю шотландцю.
У наступному фреймі Марк знову відстаючи, зумів виграти фрейм – 74:52. І доля чемпіонства вирішувалася у заключному 19-му фреймі. Після більш ніж півгодинної боротьби у фреймі та семи годинного матчу загалом, англієць стає переможцем China Championship 2018. До слова, фінал закінчився лише о 19:30 за Києвом. Який час у Китаї – порахуйте самі.
Найбільшим брейком відзначився Алістер Картер – 144. Але найбільш серійним гравцем став переможець турніру – Марк Селбі.