03 листопада 2020 дата публікації

Ніл Робертсон - півфіналіст "чемпіоната чемпіонів"

Минулорічний тріумфатор турніру Champion of Champions Ніл Робертсон з двох перемог розпочав цьогорічний розіграш.

В першій грі суперником австралійця був Джіммі Вайт. Хід зустрічі підтвердив думку про не зовсім доречне включення «народного чемпіона» в цій турнір, нехай і в якості чемпіона світу серед сеньйорів. Все ж таки рівень гри найстаршого діючого професіонала мейн-туру вже не відповідає рівню чемпіонату чемпіонів. 58-річний Вайт за чотири фрейми набрав лише 31 очко. Робертсон розпочав гру з двох поспіль сенчурі – 101 та 115 очок, після чого зробив ще два півсотенних брейки – 81 та 59 й переміг 4:0.

Джон Хіггінс у другому фреймі зустрічі з Діном Цзюньху зробив ювілейний, вісімсотий сенчурі в кар’єрі – 111 очок. За цим показником Джон вже давно випередив Стівена Хендрі та йде другим слідом за Ронні О’Салліваном.

Але не ювілей, ні той факт, що Хіггінс весь час вів перед – 2:0, 3:2 по фреймам, потім вигравав у контрі, не допоміг йому здобути загальну перемогу. У вирішальному фреймі Джон робить брейк 52 очки, але при рахунку 52:19 помиляється на чорній кулі. Дін грає надскладний кліренс (тільки без чорної кулі) та виходить до чвертьфіналу.

Ввечері Робертсон з Діном провели дуже цікаву зустріч за вихід до півфіналу. На старті суперники обмінялись великими брейками. Спочатку китаєць робить серію 93, потім австралієць відповідає 139-м брейком. Далі при рахунку 62:32 на свою користь Робертсон не забиває фреймбол на останній червоній (в середину зблизька під дуже неприємною різкою) і отримує кліренс від Діна – 1:2. З відповіддю Ніл не забарився, після багатьох пригод при рахунку 43:57 зробивши кліренс на чотирьох останніх кулях. Перемога в чорній – і 2:2.

Другу сесію Робертсон розпочинає з четвертого сенчурі за день – 120 очок. Наступний фрейм. Дін виграє 41:7, Ніл робить брейк 62 очки та відривається у рахунку – 4:2. Доля сьомого фрейму вирішується на останній червоній кулі, яку забиває китайський гравець. А вигравши восьмий фрейм, Дін Цзюньху зрівнює рахунок – 4:4.

Справжня битва розгортається в дев’ятому фреймі. Рахунок 63:43 на користь Робертсона на коричневій кулі. Після довгих відіграшів вона дістається Діну. Потім фол Ніла на синій, потім синю забиває Дін. Він же зіграє рожеву та зрівнює рахунок – 63:63. Все закінчується помилкою Діна на чорній кулі, яка стає прямо на середину. 70:63. Вигравши такий фрейм, Ніл Робертсон вже не втратив можливість закінчити гру, не доводячи справу до контрового фрейму. 6:4 – Ніл у півфіналі.

Сьогодні місце в півфіналі розіграють Джадд Трамп, Стюарт Бінем, Стівен Магвайр та Девід Гілберт.