10 лютого 2020 дата публікації

Ніл Робертсон: три фінали, дві перемоги

Ніл Робертсон, який набрав просто-таки фантастичну форму, виграв другий титул в третьому фіналі за п’ятнадцять останніх днів.

 Після розгрому Чжоу Юелуна в Австрії та поразки від Джадда Трампа в Німеччині, австралійський снукерист переміг у Челтнемі на World Grand Prix.

Малюнок фінальної гри між Нілом Робертсоном та Гремом Доттом (а до цього обидва виграли в півфіналах з рахунком 6:4 – Ніл у Кайрена Вілсона, Грем – у Тома Форда) повністю відповідав очікуванням. Робертсон показував видовищну серійну гру, зробив п’ять сенчурі, а Дотт боровся з усіх сил, «вигризичаючи» фрейми в безнадійних ситуаціях.

Перша сесія закінчилась з рахунком 5:3 на користь Ніла. При цьому австралієць зробив два сенчурі та три півсотенних брейки, а шотландець вирвав перемогу в другому фреймі на чорній кулі, та в восьмому – на рожевій, перетворивши цілком вирогідні безнадійні 1:7 на досить пристойні 3:5.

В другій сесії Робертсон робить ще три сенчурі, в тому числі найкращий брейк турніру 142 очки та доводить перевагу майже до переможної – 9:5. Але Дотт не здається, чим перетворює цей фінал в одного з претендентів на найкращу зустріч року. 15-й фрейм Дотт витягує з рахунку 13:43, 16-й – програючи 0:30. В 17-му фреймі при рахунку 69:26 на свою користь Робертсон не забиває останню червону кулю. Дотт, якому треба було знайти два снукери, примушує помилитись суперника аж чотири рази. Потім фолить і сам, але виграє на чорній кулі – 77:73. І це вже 9:8. Але довести до кінця камбек, який міг би стати одним з найвеличніших в історії снукеру, Грем не зміг. Ніл Робертсон виграє 18-й фрейм а, разом з ним, і фінал. 10:8 – Робертсон виграє 18-й рейтинговий титул та отримує 100 000 фунтів стерлінгів/рейтингових очок. Дотт заробляє 40 000. Цікаво, що за останні два тижні Робертсон виграв стільки ж рейтингових титулів, скільки Дотт за всю кар'єру - два.

І вже в ці хвилини у валлійському Кардіффі у розпалі наступний рейтинговий турнір сезону – Welsh Open. У вівторок ввечері Робертсон, який буде захищати титул, здобутий рік тому, зіграє з Джеймі Кларком, а в цей же день по обіду Дотт зіграє з Чжао Сіньтуном.