22 листопада 2020 дата публікації

Northern Ireland Open: все за планом

Третій рік поспіль у фіналі рейтингового турніру Northern Ireland Open зустрінуться Джадд Трамп та Ронні О’Салліван.

Склад півфінальних пар залишав мало шансів на будь-який інший результат ніж той, що й стався. І справа не тільки в тому, що суперники Ронні і, особливо, Трампа, суттєво поступались в класі, а й в справді жахливому балансі особливих зустрічей. І якщо 0:3, а тепер вже й 0:4 у Грейса з Трампом – цілком логічні та зрозумілі цифри, то 2:17 в зустрічах між Картером та Ронні – це щось неймовірне.

Картер програв О’Саллівану перші одинадцять зустрічей, потім виграв в 2010 році коротку, до 3 перемог зустріч у Прем’єр-Лізі, після чого програв ще п’ять, і лише тоді виграв єдину серйозну гру – 13:9 на чемпіонаті світу.

Ясно, що з таким «бекграундом» шансів у черговій зустрічі з Ронні у «Капітана» було обмаль. Але розпочав гру він дуже непогано. В першому ж фреймі Картер робить брейк 71 очко. Ронні відповідає брейком рівно 100. Але наступні два фрейми О’Салліван грає просто жахливо. Достатньо сказати, що в третій партії на рахунку Картера шість (!) результативних підходів. Тобто Ронні шість разів віддавав позицію супернику, і в підсумку програв 6:103. Дуже багато помилявся Ронні і в четвертому фреймі, який програв 1:92. Картер повів 3:1, але після перерви все змінилось.

Як пояснив О’Салліван в післяматчевому інтерв’ю, він просто став отримувати задоволення від гри. І на «голову» Картера обрушилась серія брейків на будь-який смак. 78, 66, 93, другий сенчурі в зустрічі 102. І це вже 5:3. Картер спробув було взяти дев’ятий фрейм, але помилився на відмітці 48 очок, і Ронні брейком 59 закінчив цю гру. Підсумок – 6:3.

Девід Грейс, як і Алі Картер виграв перший фрейм у Джадда Трампа. Але на цьому успіхи Грейса, який грав лише другий півфінал у кар’єрі, й закінчились. 57, 46, 91, 101, 59 – з такими серіями Трамп виграє п’ять фреймів поспіль. Все, що вдалось Грейсу, це з брейком 50 очок виграти сьомий фрейм. Після цьогго Джадд робить ще одну серію, цього разу 92 очки, і перемагає 6:2.

Отже в неділю нас чекає третій поспіль суперфінал Northern Ireland Open за участі двох найсильніших та найпопулярніших гравців сучасного снукеру. Два роки Трамп перемагає О’Саллівана з рахунком 9:7.