29 грудня 2019 дата публікації

Новий рік починаємо на Мальті. Бойко та Казаков на WSF Junior Open

Міжнародна федерація снукеру оприлюднила довгоочікуване жеребкування обох «мальтійських» турнірів, що відбудуться в сіічні.

Офіційно ці турніри мають назву WSF Junior Open та WSF Open, але за своїм складом та з огляду на те, що переможці обох турнірів отримають професіональну ліцензію терміном на два роки, вони значно перевищують «офіційні» чемпіонати світу за версією IBSF. Ну а для України, гравці якої не просто представлені на Мальті, але й мають дуже не погані шанси на успішний виступ, ці турніри – головна подія року, що починається.

Тож, почнемо. WSF Junior Open. Відбудеться з 4 по 9 січня. Участь беруть 55 гравців з 21 країни. Україну представлюять Юліан Бойко та Антон Казаков. Головна приємна новина для европейських гравців та, що в турнірі беруть участь лише два китайці. Ще не стерлося в пам’яті, як в році, що минає, китайці просто «поглумилися» над рештою світу на домашньому чемпіонаті U18 та U21. Тоді, нагадаю, в обох турнірах китайські гравці взяли по чотири медалі з чотирьох, та зайняли сім з восьми перших місць в U18 та шість – в U21. При цьому з європейців до вісімки кращих ні у U18, ні у U21 не потрапив ніхто.

Але саме китайський гравець є, мабуть, головним претендентом на перемогу. Мова йде про У Іцзе – чемпіона світу 2018 серед гравців до 21 року. Другий китаєць – 15-річний Ян Гао поки майже невідомий широкому загалу, але цілком зрозуміло, що слабкого гравц на такий турнір Китай би не привіз.

Більшість європейських претендентів на перемогу виступає на Челендж-турі, з деякими довелось зустрічатися Юліану (навіть з суперником по групі, про це трохи згодом). В першу чергу скажемо про шотландця Діна Юна, який займає третю сходинку в рейтингу Челлендж-туру. На восьмій сходинці рейтингу розташувались чемпіон Європи 2019 року серед гравців до 18 років ірландець Аарон Хілл, та Роббі Макгіган з Північної Ірландії. 21-м йде чемпіон світу 2018 року серед гравців до 16 років бельгієць Бен Мертенс. На 31-му місці англієць Шон Меддокс, а ось 35-у сходинку займає наш Юліан Бойко. І ділить він її з суперником по групі англійцем Райаном Дєйвісом. І тпере переходимо до того, в які групи попали наші хлопці, і з ким доведеться грати.

Юліан Бойко виступить в групі «С» разом, як тільки що було скзаано, з Дейвісом, 16-річним Міною Авадом з Єгипту, 17-річним румуном Максимом Ене та 14-річним валлійем Заком Кокером. Цікаво, що 21 вересня цього року Юліан переміг Райана Дейвіса у Ньюбурі на другому турнірі Челендж-турі. З усього виходить, що саме англієць буде головним конкурентом Юліана в боротьбі за перше місце в групі, і сподіваємось, що реванш 17-річному англійцю не вдасться.

На рахунку Міни Авада з Єгипту цього року вихід до чвертьфіналу чемпіонату світу U-16 та до 1/16 фіналу U21. Тож зрозуміло, що це досить вправний і непоганий гравець. Досить відомий і румун Максим Ене, але, наприклад, цього року він не вийшов навіть з групи на чемпіонаті Європи U-18 та програв у 1/32 на U-21. І поки майже невідомий одноліток Юліана валлієць Зак Кокерс.

В якості підсумка напрошується висновок, що перше місце в групі розіграють Юліан Бойко з Райаном Дейвісом.

В группу «К» потрапив Антон Казаков. І тут головний, або, в будь-якому разі, найбільш цікавий суперник – тезка нашого гравця 15-річний Антон Ковальські з Польщі. Титул чемпіона світу серед гравців до 16 років, навіть і виграний в турнірі, на якому не було багато сильних гравців, гарантує цьому хлопцеві статус зірки, що сходить. В групі також два англійці, два Льюїса – 17-річний Улла та 16-річний Харпер. З них більш відомий Улла, але якихось надзвичайних досягнень нема ні в одного, ні в другого. Ще один гравець в цій групі – талановитий Андрейс Пріпйокс. В 12 років цей юний гравець вже є чемпіоном Латвії серед гравців до 21 року, а минулого місяця дійшов до фіналу ризького туру Балтійської ліги.

З усього виходить, що перед Антоном Казаковим завдання стоїть більш складне, ніж перед Юліаном Бойком. Прохідних суперників нема, але, тим не менш, вигравати можно у кожного.

Ну і, в якості підсумку – У Іцзе, Аарон Хілл, Ян Гао, Дін Юн, Макгіган, Мертенс, Макгіган, і наші Бойко з Казаковим – такий, на нашу думку, список головних претендентів на перемогу.

Турнірна таблиця WSF Junior Open.

В наступному матеріалі – розповідь про WSF Open.