20 листопада 2020 дата публікації

О'Салліван та Трамп на Northern Ireland Open. Назустріч один одному

Четвер на турнірах серії Home Nations – найбільш напружений день. Граються зустрічі відразу 1/16 та 1/8 фіналу, а з 32 гравців, що починають четвертий день турніру, на п’ятницю залишається лише вісімка.

Серію несподіванок, яка розпочалась у середу, в 1/16 фіналу Northern Ireland Open було продовжено. Вибувають з боротьби Стівен Магвайр, якого розгромив Ноппон Сенгкхам – 4:0, там Марк Аллен. Лідера північноірландського снукеру з рахунком 4:1 переміг шотландець Скотт Дональдсон.

Джадд Трамп запросто міг програти Луці Бреселю. Бельгієь вів по ходу 2:1, потім 3:2. Врешті-решт, лідер світового рейтингу та переможець двох останніх «Північних Ірландій» (нагадаємо, що Трамп два роки поспіль виграє у фіналі з рахунком 9:7 у Ронні О’Саллівана) виграв у контровому фреймі.

Меттью Стівенс припускався багатьох помилок, і тому не зміг здолати Ронні. Вирішальним епізодом стала остання чорна куля, яку Стівенс не забив у четвертому фреймі при рахунку за партіями 2:1 на власну користь. В підсумку, Ронні, який зробив сенчурі 103 та два півсотенних брейки, переміг 4:2.

Блискучу гру продемонстрував Чжао Сіньтун. Три сенчурі – 134 та два по 109 й розгром Лукаса Клекерса – автора головної сенсації минулого дня.

З двома сенчурі (135, 112) та двома півсотенними брейками чвертьфіналіст чемпіонату світу Курт Мафлін здолав Раяна Дея – 4:1.

Девід Грейс, програючи 1:3 Майклу Вайту, виграв в контрі. Цікаво, що в наступному колі в доробку Грейса ще більш приголомшливий камбек – перемога над Майклом Холтом з 0:3! Поява Грейса, який в рейтингу навіть не входить в топ-64 у чвертьфіналі – одна з головних несподіванок турніру. В п’ятницю Девід Грейс зіграє з Янем Бінтао, який в контрі вирвав перемогу в китайському дербі у Чжао Сіньтуна.

В чвертьфіналі виступить й багаторічний перший номер китайського снукеру Дін Цзюньху, який виграв у Джона Хіггінса – 4:1. Також продовжують боротьбу Алі Картер, Скотт Дональдсон та Курт Мафлін.

Ну і, звичайно, про Трампа та О’Саллівана. Джадд впевнено переміг Мартіна Гоулда. Рахунок 4:1, в доробку Трампа сенчурі 103 очки, який став для Джадда 744-м в кар’єрі. Трамп випередив Ніла Робертсона, в якого поки 743 «сотні». Попереду лише Ронні, Джон Хіггінс та Стівен Хендрі. При чому великого шотландця, на рахунку якого 775 сенчурі, і Ніл, і Джадд повинні випередити уже цього сезону. Да і друга позіція Джона Хіггінса (803 сенчурі) теж в зоні досягаємості.

Ну а Ронні О’Салліван в грі найшвидших снукеристів туру здолав Тепчаю Ун-Ну. Ронні зробив сенчурі 106 очок та три півсотенних брейки, Тепчая – три брейки 50+. Вирішальним став п’ятий фрейм. Ун-Ну зробив брейк 66 очок, але не забив фреймбол, і Ронні відповів кліренсом 70.

Отже, в п’ятницю чвертьфінали. Трамп – Дональдсон, Грейс – Янь Бінтао, Картер – Мафлін та головна подія Дін Цзюньху – Ронні О’Салліван.