17 грудня 2019 дата публікації

Перемога Марка Селбі: дев'ята поспіль та сімнадцята взагалі

Сімнадцятий рейтинговий титул здобув у Глазго Марк Селбі.

Зустріч Селбі з Ронні О’Салліваном у чвертьфіналі стала передчасним фіналом, і перемігши головного суперника, Марк вже не міг дозволити собі не виграти турнір в цілому.

В півфіналі Селбі каменя на камені не залишив від Девіда Гілберта – 6:1. Другим фіналістом став Джек Лісовськи (до речі, майже «наш» - це гравець з українськими коренями, українцем був його дід). В 1/2 фіналу Джек здолав минолурічного тріумфатора Глазго Марка Аллена – 6:5.

Для Лісовськи цей фінал був третім в кар’єрі на рейтингових турнірах, для Селбі – 26-м. Попередні два фінали «Ліс» програв одному й тому ж гравцеві – Нілу Робертсону. Марк же до цієї неділі виграв вісім фіналів поспіль. Початок гри залишився за Джеком – 2:0, 3:2. Але потім Селбі виграє три фрейми поспіль, і гравці йдуть на перерву за рахунку 5:3 на користь триразового чемпіона світу. В першій половині фінальної гри Лісовськи зробив брейки 73, 58 та 55 очок, Селбі – 117, 78, 75 та 57.

Вечірнє догравання Лісовськи відкриває брейком 119 очок, але Марк відразу поновлює відрив. Джек у відповідь робить серію 80 очок, та Селбі знову не дає рахунку зрівнятись а, натомість, відривається ще більше – 8:5. Джек у два підходи, кожен за 50 очок, бере 14-й фрейм, але 15-й стає останнім у цій грі. 9:6 – трофей Стівена Хендрі здобуває Марк Селбі. Вперше один й той самий гравець перемагає на двох турнірах Home Nations – до цього Марк виграв трофей Стіва Девіса на Englisn Open.

За перемогу Селбі отримав 70 000 фунтів/рейтингових очок, Лісовськи за друге місце – 30 000.

 І вже сьогодні в Барнслі розпочався перша з двох поспіль кваліфікацій. Протягом трьох днів визначатться всі учасники European Masters, а з 20 по 22 грудня теж саме відбудеться з гравцями German Masters. Нагадаємо, що в 1/64 фіналу German Masters Юліан Бойко зіграє з китайцем Чжоу Юелуном.