31 жовтня 2020 дата публікації

Перемога Вілсона, максимум Хіггінса

Фінал за участі лідера світового рейтингу та віце-чемпіона світу, максимальний брейк у виконанні Джона Хіггінса – заключний день Championship League подарував прихильникам снукеру багато яскравих моментів.

Турнір, що розпочався ще 13 вересня, нарешті добіг свого кінця у передостанній день жовтня.

В першій групі провалився Марк Селбі, який програв обом китайцям. Спочатку 1:3 Чжоу Юелуну, а потім взагалі «всуху» Чжао Сіньтуну. Тим часом Джадд Трамп впевнено розібрався і з Сіньтуном – 3:1, і с Юелуном – 3:0.

В китайському дербі лише перемога одного з суперників давала шанси на вихід до фіналу в разі поразки Трампа від Селбі. Але китайці грають 2:2, і Трамп достроково займає перше місце. В останній грі Селбі переміг Трампа 3:0, але від цього нічого не змінилось. Марк зайняв останнє місце, а Джадд вийшов у фінал. Чжао Сіньтун посів друге місце, Чжоу Юелун – третє.

В другій групі з перемог стартували Джон Хіггінс (3:0 с Джо Перрі) та Кайрен Вілсон (3:1 з Кеном Доерті). А ось далі Хіггінс досить несподівано програє 0:3 Доерті (на рахунку ірландця черговий сенчурі – 122 очки). Вілсон же продовжує переможну ходу – 3:0 з Перрі.

Зрозуміло, що при таких розкладах Вілсону треба було просто не програти Хіггінсу. Але Джона навіть перемога з рахунком 3:0 могла не врятувати у разі перемоги Доерті над Перрі. Вийшло ж ось що. Спочатку грали Вілсон та Хіггінс. Чотириразовий чемпіон світу починає з брейку 123 очки. Вілсон зрівню рахунок, що означає, що Хіггінс вже не виходить до фіналу. Але «залізний Джон» грає до останнього. Спочатку бере третій фрейм, а потім у четвертому робить брейк 147 очок!

11-й максимум в кар’єрі Хіггінса. За цим показником шотландець наздогнав свого великого земляка Стівена Хендрі, і поступається лише Ронні О’Саллівану, на рахунку якого 15 брейків 147 очок. Загалом же це 159-й офіційний максимум в історії снукеру, четвертий в цьому році, другий в сезоні, другий на цій Championship League і другий же в цьому році для Хіггінса.

Програвши 1:3, Вілсон зберіг перше місце за різницею фреймів (7:4 проти 6:4 у Хіггінса). Але головним фаворитом стає тепер Кен Доерті, якому треба просто виграти у вже не маючого турнірної мотивації Джо Перрі. 3:1 чи 3:0 – різниці не має, ірландця влаштовує обидва рахунки.

 І Кен береться за справу – брейки 69 та 61 очко, і 2:0. До виходу в фінал залишилось  виграти лише один фрейм. Але…Більше на цьому турнірі Доерті не набрав жодного очка. З брейками 74 та 53 очки Джо Перрі виграє два фрейми, зрівнює рахунок, та дарує Кайрену Вілсону «квиток» до фіналу. Сам при цьому лишається останнім. Снукерний плей-оф в дії.

Як бачимо, обидва фіналісти дійшли до головної зустрічі не без допомоги чесної гри з боку суперників. Вілсон бере перший фрейм – брейк 64 очки, Трамп зрівнює, зробивши сенчурі 118 очок, але наступні дві партії цього швидкоплинного фіналу дістаються Вілсону. 69:11 та 88:0 з брейком 88 очок. Загалом 3:1 – Кайрен Вілсон стає переможцем турніру та отримує 30 000 рейтингових очок/фунтів стерлінгів. І це четверта рейтингова перемога Вілсона, при чому вже другий раз у фіналі він перемагає Джадда Трампа.

А ще перемозі Вілсона (хоча при цьому складі фіналу було вже однаково) радіє Девід Гілберт, який отримав останній квиток на турнір Champion of Champions, що розпочинається вже в найближчий понеділок. Гілберт зіграє в 1/8 фіналу з Шоном Мерфі, Трамп – зі Стюартом Бінемом, а Вілсон – зі Стівеном Магвайром.