23 квітня 2021 дата публікації

Перемоги в Крусібл бувають різними. Чемпіонат Світу 2021

Після перемоги над Куртом Мафліном з рахунком 10:1, Марк Селбі вважає, що він близький до тої форми, яка принесла йому титул Чемпіона Світу три роки тому. В другому раунді Селбі гратиме з Марком Алленом.

Селбі зазнав болючої поразки з рахунком 16:17 від Ронні О’Саллівана у минулорічному півфіналі, проте відплатив цього сезону. Марк переміг Ронні з рахунком 9:3 у фіналі Scottish Open, виграв European Masters, а також потрапив до фіналу Shoot-Out та півфіналів трьох інших рейтингових турнірів.

«Моя гра цього сезону була близькою до ідеальної, і я відчуваю себе добре психологічно. Перемога над Куртом 10:1 – найкращий мій виступ, тим більше, що перший раунд у Крусібл завжди є великою перешкодою».

image

Селбі домінував в першій сесії, зробивши брейки 68, 54, 60, 50, 101, 142, 50 та 65 і добився переваги 8:1. Перший фрейм другої сесії він виграв серіями 42 та 40, збільшивши перевагу. У 11-му фреймі у Мафліна був шанс зачистити стіл за рахунку 12:57, але він не зрізав чорну кулю, залишивши її для Селбі біля лузи.

«Вчора у Курта був шанс виграти третій фрейм, проте він не забив рожеву і це був важливий момент на початку матчу. Після цього я карав його за кожен промах, коли отримував можливість. Перший раунд завжди дещо нервовий, тому виграти з комфортним рахунком – це добре».

image

«Я добре граю на тренуваннях і мені вдається перенести цю форму до ігрового столу. Я працював зі своїм тренером Крісом Генрі і багато в чому завдячую йому. Поразка від Ронні минулого року завдала мені болю, проте згодом Кріс завірив мене, що я повернусь і виграю свій перший сезон цього року».

Шон Мерфі зберіг надію на спасіння невдалого сезону, оскільки в першому раунді він обіграв Марка Девіса 10:7, програючи 3:5 в ході матчу. В зустрічі другого раунду Шон гратиме з переможцем цьогорічного Masters Янєм Бінтао.

Мерфі поки не виграв жодного рейтингового турніру цього сезону – останній раз таке траплялось в сезоні 2011/12 років. Він зізнається, що довго набирав форму та постраждав від ізоляції більше, ніж більшість інших гравців, оскільки пандемія зменшила його можливості тренуватись у Дубліні.

Марк Девіс розчарований тим, що не використав свої шанси, так як на ранніх стадіях матчу в нього була можливість створити суттєву перевагу. Мерфі відчував, що ключовим моментом матчу став фініш першої сесії, коли він відігрався з 2:4 до 4:5: «В першій сесії був момент, коли я витягнув сьомий фрейм, і це дало мені стимул повернутись в матч. Я добре виспався і з оптимізмом дивився на другу сесію матчу».

image

Мерфі не зміг потрапити на два останніх турніри серії Cazoo, але не відчуває, що він отримав користь від додаткового відпочинку перед Чемпіонатом Світу: «Я з жахом спостерігав за цими подіями. Я був першим резервним гравцем на Players Championship, так як перебував на 17-му місці посіву, тому мені довелось провести п’ять днів в готелі, спостерігаючи за іншими гравцями на турнірі, якому я брав участь минулого року. Я корив себе за це, примушував слідкувати за кожним ударом, і я був найгіршим співрозмовником у той момент».

«Коли Янь Бінтао був молодшим, ми припускали, що він може в майбутньому вигравати великі турніри, а тепер він має снукерний Мейджор. У нього вдома трофей Masters, і ця перемога повністю заслужена. Він дуже гарний гравець і буде лише прибавляти силу. Сподіваюсь наш матч буде кращим з тих, що ми зіграли».

image

Всього лише двоє із 16 сіяних не пройшли перший раунд, і Мерфі вважає, що присутність глядачів стало вирішальним фактором: «Топ-16 гравців тут, тому що вони краще виступають перед живою аудиторією. Ми дуже схвильовані, коли перебуваємо за кулісами – це як дивитись на людей, які вистрибують з парашутом. Ви стоїте там і думаєте: «Тепер моя черга», і вам необхідно виходити. Це відрізняє мужчин від хлопчиків. Я не здивований, що гравці, які до цього звикли – досі перебувають на висоті».

Статтю створено за матеріалами WST.TV