04 березня 2021 дата публікації

Перша перемога Юліана Бойко у World Snooker Tour! R1 Gibraltar Open 2021

Завершились всі матчі першого раунду Gibraltar Open 2021, останнього  турніру Серії BetVictor. Джадд Трамп залишається лідером рейтингу з шести подій цієї серії та головним претендентом на бонус у розмірі 150 000 фунтів стерлінгів.

image

Головною новиною турніру стало повернення в професійний тур легендарного Стівена Хендрі, якому випало зіграти на Gibraltar Open зі своїм другом Метью Селтом. Незважаючи на додаткове навантаження у вигляді підвищеної уваги з боку численних медіа та вболівальників, Хендрі зміг покращити свій власний рекорд, зробивши 776-тий сенчурі у кар’єрі. Матч виграв Селт з рахунком 4:1, який, як не дивно це звучить, виглядав досвідченішим в цій зустрічі, але Стівен Хендрі довів, що все ще може змагатись та демонструвати свою кращу гру. 

Увага українських вболівальників була прикута до матчу Юліана Бойко з ветераном туру 48-річним Фергалом О’Браєном.

Програвши перший фрейм, українець заробив 80 очок двома підходами у 54 та 26 та зрівняв рахунок у другому. Третій фрейм був за ірландцем – серією у 99 очок він вдруге вийшов уперед 1:2. В четвертому фреймі кліренсом до рожевої кулі Юліан знову зрівняв рахунок, а згодом вперше вийшов уперед в наступному фреймі, витримавши тактичний пресинг від О’Браєна, який шукав снукери на останніх червоних. Досягнувши позначки у 32 очки в шостому фреймі, Юліан віддав ініціативу Фергалу, який зробив серію в 62 очки та відігрався на жовтій кулі. Юліан вийшов шукати 2 снукери, але після тривалої серії відіграшів матч все ж звівся до вирішального фрейму, в якому розгорнувся справжній снукерний трилер.

Після ризикованого дальнього удару Юліана перша червона куля випадково зайшла до лузи! Проте зігравши рожеву, український чемпіон не забив наступну червону і залишив її біля лузи – зігравши вступну червону Фергал відігрався. Другий шанс на атаку Бойко отримав вже внаслідок неточного дальнього пострілу О’Браєна – Юліан забив чудову червону до середньої лузи, але промахнувся на зеленій кулі! Цього разу переможець British Open 1999 року О’Браєн зміг набрати 40 очок і знову виконав відіграш. Втретє в контровому фреймі Юліан Бойко отримав шанс на брейк, але серія зупинилась після декількох влучних ударів – знову відіграш. Вчетверте Юліан забив вступну червону у середню лузу неймовірним трікшотом від ближнього борту!

image

Вийшовши на переможну серію Юліан помилився на останній синій кулі, яка була матч-болом – драма! Зрештою внаслідок відіграшів наймолодший професіонал в історії снукеру чудовим дальнім ударом забив спочатку синю, а згодом і рожеву кулю та здобув першу перемогу в кар’єрі у World Snooker Tour! 

В другому раунді Юліан Бойко гратиме вже завтра, 5 березня об 11:00 з Марком Алленом, який «в суху» переміг Джеймі Курті-Баррета.