01 серпня 2020 дата публікації

Перші дні чемпіонату світу. Перемоги Трампа, Діна, Бінема та Вільямса

Діючий чемпіон світу Джадд Трамп з перемоги починає цьогорічний турнір у «Крусіблі».

Нема жодного бажання брати участь у дискусії, що разгорнулась навколо відмови від участі у чемпіонаті світу Ентоні Хемілтона та навколо допуску у «Крусібл» глядачів лише на один день. Тож переходимо відразу до самої гри.

Трамп дуже важко входив до гри з Томом Фордом. Суперник же, навпаки, зробив у двох стартових фреймах брейки 97 та 53 очки, після чого додав перемогу в третьому на чорній кулі. Два фрейми, які виграв після цього Джадд з брейками 104 та 62 очки були схожі на перелом, але їм не були. У шостому фреймі Том робить сенчурі 140 очок, який досі лишається найвищим брейком чемпіонату. А сьомий виграє «всуху» з брейком 61 очко. Трамп один фрейм відіграв, і при рахунку 5:3 на користь Форда заключний фрейм сесії став вирішальним у всій зустрічі. При рахунку 48:0 на свою користь Том не забиває рожеву кулю і отримує від чемпіона світу кліренс 61. 4:5 – це зовсім не 3:6, і при таких цифрах на табло вже Джадд був явним фаворитом вечірнього догравання. Проте Форд тримався майже до самого кінця.

Друга сесія розпочинається з переможного фрейма для Форда – 65:54. Але потім Трамп виграє три фрейми поспіль і вперше виходить вперед – 7:6. Том разок зрівнює рахунок, але втримати Джадда на шляху до перемоги вже було не можливо. В п’ятнадцятому фреймі Трамп робить сенчурі 131 очко, потім виграє ще один. Форд ще бере фрейм з брейком 69 очок, але 18-й фрейм стає останнім. 10:8 – Трамп у 1/8 фіналу.

Ще важче дісталась перемога Діну Цзюньху. Лідер китайського снукеру грав з Марком Кінгом дуже непогано, демонструючи високу серійність. Три сенчурі та п’ять брейків 50+ - чудовий результат, особливо на фоні того, що Кінг зробив лише один сотенний та один півсотенний брейк. Але Марк боровся, як лев, раз за разом вириваючи фрейм на кольорових кулях. При рахунку 9:7 на користь Діна, Кінг виграв два фрейми поспіль і дотягнув до контри. І там теж були шанси. Але 69:40 на користь Діна, який дотискує соперника і йде далі.

Дебютант «Крусіблу» Ешлі Карті майже втримав рівновагу за підсумками першої сесії зі Стюартом Бінемом. Важка, з багатьма помилками гра, «розбавлена» єдиним сенчурі від Карті (118 очок), принесла мінімальну перевагу Бінему – 5:4. Але у другій сесії все пішло зовсім за іншим сценарієм. Надпотужний снукер у виконанні чемпіону світу 2015 року, чотири брейки поспіль – 109, 96, 58 та 57 очок, і Бінем опиняється в кроці від перемоги – 9:4. І тут вже дебютант показав все, на що здатен. Карті робить серії 83, 51 та 56 очок і майже наздоганяє суперника – 7:9. Але більшого Бінем супернику зробити не дозволив. Брейк 82 очки ставить крапку у цій цікавій, дебютній для Карті зустрічі.

Алан Макманус сильно провів першу половину зустрічі з Марком Вільямсом. Недарма триразовий чемпіон світу сказав, що мав би поступатись 3:6 чи, навіть, 2:7. Але вийшло тільки 4:5, а при дограванні валлієць просто «зніс» шотландця. 6:0 у другій сесії, 10:5 у зустрічі, Марк Вільямс – в 1/8 фіналу.

У двох зустрічах зіграні перші сесії. Курт Мафлін має мінімальну перевагу у зустрічі з Девідом Гілбертом (5:4), а ось Джон Хіггінс вже суттєво, на три фрейми відірвався від Меттью Стівенса – 6:3. При цьому після п’яти фреймів Меттью був ще попереду – 3:2.

У неділю Мафлін з Гілбертом та Хіггінс зі Стівенсом визначать переможців, повний матч зіграють Ніл Робертсон з Лянем Веньбо, та почнуться зустрічі Янь Бінтао – Елліот Слессор й Ронні О’Салліван – Тепчайа Ун-Ну.