21 квітня 2021 дата публікації

Перші вирішальні фрейми в Крусібл цього року. Чемпіонат Світу 2021

Джек Лісовський здійснив один з кращих ударів на турнірі у вирішальний момент, перемігши Алі Картера з рахунком 10:9 у чудовому матчі першого раунду Чемпіонату Світу.
Вперше на цьогорічному змаганні було зіграно матч, в якому переможець визначився у фінальному 19-му фреймі. Ця партія стала завершенням якісного матчу, хоча Картер був роздратованим тим, що втратив шанс за рахунку 8:6 на свою користь.

Перший шанс за рахунку 9:9 отримав Картер, але він набрав лише одне очко, не забивши синю кулю для продовження. Після прекрасного дальнього удару по червоній кулі Лісовський провів серію 60 очок і зміг взяти ситуацію під свій контроль. У Картера ще був напівшанс на контратаку, проте він зміг набрати лише 7 очок, а згодом після промаху рефері зафіксував фол внаслідок торкання кулі ліктем, що призвело до завершення матчу. В другому раунді Джек зіграє з Нілом Робертсоном.

Після справжніх снукерних баталій Лісовський зазначив: «Алі був єдиним з 16-ти гравців, хто пройшли кваліфікацію, з ким я не хотів зустрітись в матчі. Коли я побачив результат жеребкування, зрозумів, що буде важко. Проте, щоб продовжувати грати тут, необхідно перемагати найкращих гравців. Ми обидва допускали декілька невимушених промахи. Перемогти 10:9 після поразки минулого року з таким самим рахунком – це велике полегшення. Я добре тримався, поступаючись 6:8 та 8:9. Декілька років тому я б не зміг витягнути цю гру».

image

«Моя концентрація зникала декілька разів впродовж зустрічі. Проте, в цілому я наразі більш зібраний, я задоволений своїми відіграшами. Це був не найкращий мій виступ, але я зробив для перемоги те, що зміг. Цього сезону я тричі був у фіналах, тому бачу, що роблю дещо вірно. Я прагну пройти далі, аніж другий раунд і зараз перебуваю на початку свого шляху».

Щодо свого наступного суперника Лісовський додав: «Ніл грає так само добре, як і всі останні гравці на Чемпіонаті Світу і я повинен продемонструвати свою найкращу гру, щоб мати шанс йти далі».

image

Після поразки у вирішальному фреймі Картер зазначив: «Переломним моментом став промах на червоній за рахунку 8:6 – куля просто вилетіла із середньої лузи. А на початку останнього фрейму не вдалось забити синю після поганого виходу. Я добре виступив у другій половині сезону і вірю. Що рухаюсь у вірному напрямі».

Марк Аллен виграв матч першого раунду вперше за три роки і зробив це дуже ефектно, розгромивши Лю Хаотяня з рахунком 10:2 та трьома сенчуріз.

Аллену знадобилось лише 55 хвилин другої сесії, щоб завершити розпочате вранці. Він створив собі впевнену перевагу в першій сесії, відірвавшись вперед 7:2 з брейками 139, 102 та 116 очок.

image

А ввечері Марк взяв три необхідні фрейми поспіль та вийшов у другий раунд: «Я задоволений своєю формою впродовж матчу, адже в першій частині зустрічі я взагалі майже не помилявся. Ввечері я грав не так яскраво, проте я просто щасливий від того, що подолав цей бар’єр. Добро, що вдалося зберегти енергію, тому що, коли ти перемагаєш 10:7 чи 10:8 – це виснажливі матчі. Я буду багато тренуватися в майбутні вихідні дні».

 

image

«В мене не було гри з Champion of Champions, який відбувався в листопаді. Це був дуже поганий сезон. Я зарано вилетів з Чемпіонату Великобританії та Мастерс і не зміг далеко дістатись на рейтингових турнірах. Я старанно тренувався і задоволений результатом, але доки ще не відчув особливого прориву, можливо, це відбудеться тут. Мені до вподоби грати з вболівальниками і це добре, що їх  кількість буде збільшуватись в ході турніру».

Стюарт Бінем виконав вирішальний брейк 70 очок в останньому фреймі матчу і зміг вибити зі змагань лідера китайського снукеру Діна Джуньху з рахунком 10:9.

Суперники провели денну сесію в запеклій боротьбі, в завершенні якої Дін зміг зрівняти рахунок після відставання 8:9. В цей момент гравці повинні були зупинити матч у зв’язку з початком матчів вечірньої сесії.

image

Бінем після перемоги у вирішальному фреймі поділився враженнями: «Я на сьомому небі від щастя, це був класичний снукерний матч. Я був заскочений, коли наш матч перервали за рахунку 9:9, проте, можливо, нам обом було корисно відпочити декілька годин. Перші вісім чи дев’ять хвилин вирішального фрейму були дуже обережними. Ми не хотіли давати жодного шансу один одному. На щастя для мене, Дін промахнувся після того, як повів у рахунку, а я зміг виконати один з найкращих своїх брейків 70+ і одночасно один з кращих в історії Крусібла».

image

«Буде важко грати проти Джеймі Джонса. Це його перший сезон після повернення в професійний тур і, схоже, зараз він грає краще, аніж коли небудь в своєму житті. Після всього того, що йому довелось подолати, він одразу ж повернувся в тур через Q School і в завершенні сезону вже дістався до 1/8 фіналу Чемпіонату Світу. Він буде неймовірно складним суперником».

Статтю створено за матеріалами WST.TV