27 листопада 2019 дата публікації

Перший день Юкей: перемога "вбивці гігантів", трагедія "бородатого хлопчика"

43-й в історії чемпіонат Великобританії розпочався в Barbican Centre міста Йорк.

Подія, що буде в центрі уваги всіх прихильників снукеру найближчі 13 днів, вже на самому початку подарувала всім цілу низку яскравих зустрічей та запаморочливих сюжетів.

Найбільш «постраждалим» на старті турніру виявився Джексон Пейдж. Юний валлійський бородань якимось дивом не втримав перемогу у зустрічі з сильним тайцем Ноппоном Сенгкхамом. В контрі Пейдж робить брейк 68 очок, залишивши на столі п’ять червоних (67). Відіграється. Сенгхкам робить брейк 41 очко. +26 на користь Пейджа, на столі 25. Відіграш тайця, атака валлійця – промах. Ноппон ставить нескладний снукер. Джексон дістає обвідним ударом, але на його жах, биток падає в лузу. Сенгкхам з руки зігрує нескладний кліренс. 6:5 – поразка Пейджа.

Головною сенсацією першого дня стала поразка Девіда Гілберта. «Фермер», який проводить чудовий сезон і вже піднявся на 11-у сходинку світового рейтингу, програв племіннику Стівена Хендрі Джеймсу Кехіллу. Джеймс, якого англійці вже назвали «вбивцею гигантів чемпіонату Великобританії» в 2014 году переміг на цьому турнірі Діна Цзюньху, в 2018 –Марка Селбі, а тепер ось і Гілберта. Рахунок 6:4.

Дуже несподіваною стала перемога ветерана Найджела Бонда (англієць, якому 15 листопада виповнилось 55 років, є другим за віком гравцем мейн-туру після Джіммі Вайта) над Лукою Бреселем. Програючи 3:5, Бонд взяв три фрейми поспіль, незважаючи на те, що в контрі Бресель зробив брейк 50 очок.

Ще одною окрасою дня стала битва юних талантів з Китаю (Чжао Сіньтун) та Швейцарії (Олександр Урсенбахер). Чжао повів 5:4, Урсенбахер в десятому фреймі робить серію 136, зрівнює рахунок, але в контрі Чжао Сіньтун зіграв брейк 92 і виграв.

Джон Хіггінс розгромив 6:0 Пітера Лайнса. Нібито нічого не звичайного, але з цією зустріччю пов’язана трохи фантастична історія. Справа в тому, що великий шотландський чемпіон не вигравав у свого не дуже титулованого суперника чверть століття – двадцять п’ять років! Останній раз Хіггінс переміг Лайнса у 1994 році, після чого програв п’ять зустрічей поспіль (дві, правда, в однофреймовому шут-ауті, але тим не менш). Да і після цієї перемоги Джона, рахунок особистих зустрічей на користь Лайнса – 6:3.

Переможець турніра Serbian Masters Джеймі Кларк програв 1:6 Лі Хану. З перемог розпочали Юкей Ніл Робертсон, Алі Картер, Стюарт Бінем, Меттью Стівенс, Майкл Холт.

Вищий брейк першого дня на рахунку Лю Ніна – 140 очок, які допомогли йому розтрощити Джо О’Коннора – 6:0.

На зустрічі першого кола організатори відвели три дні, потім 29 листопада буде вихідний, а 30-го пончеться 1/32 фінала.