02 травня 2019 дата публікації

Перший сезон в Європі.

18 травня Сергій Ісаєнко і Юліан Бойко починають свій другий професійний, по суті, снукерний сезон. Другий рік поспіль наші хлопці будуть брати участь в масштабному заході під назвою QSchool, а потім також вдруге візьмуть участь в Challenge Tour. Також попереду відкриті для любителів професійні турніри - такі як Gibraltar Open, де Сергій і Юліан грали вже двічі і Paul Hunter Classic, на якому наші гравці дебютували в минулому серпні.

За два з невеликим тижні до початку QSchool подивимося, з яким багажем накопиченого досвіду підходять Бойко та Ісаєнко до нового сезону. Рік тому 12-річний Юліан був наймолодшим учасником QSchool (пройшов рік, але зі своїм статусом самого юного «кьюскулівця» тепер уже 13-річний Юліан не розлучився. На рік нашого юніора старше бельгієць Бен Мартенс і північноірландець Роббі Мак Гіган, та два - китайці Лей Пейфань і У Іцзе). Жеребкування не сприяла Бойкові, давши в суперники двох запеклих екс-профі Джеффа Канді і Крістіана Хельгасон, а також міцного і досвідченого англійського любителя Меттью Дея. Три поразки в трьох матчах, але навряд чи у кого-то в такому віці на дебютному турнірі могло вийти краще. Два виграних фрейма у Канді - досягнення Юліана. Сергій Ісаєнко зміг у другому турнірі обіграти двох не надто відомих любителів і дійти до третього кола. Там його суперником став знаменитий екс-профі Джеймі Коуп, якому Сергій програв. У двох інших турнірах Ісаєнко поступився в перших же матчах китайцеві Лону Цзехуану і сильному англійському любителю Оліверу Брауну.

Підсумки QSchool-2018.

  • Юліан Бойко 3 матчі, 3 поразки, різниця фреймів 2:12. У тому числі з колишніми / діючими професіоналами 2 матчі, 2 поразки, різниця фреймів 2: 8.
  • Сергій Ісаєнко 5 матчів, 2 перемоги, 3 поразки, різниця фреймів 10:15. У тому числі з колишніми / діючими професіоналами 2 матчі, 2 поразки, різниця фреймів 1: 8.

Далі пішов Challenge Tour - по суті, регулярний сезон для любителів, друга ліга мейн-туру. Юліан зіграв в семи турнірах з десяти, Сергій - у шести.

  • Юліан Бойко. 9 матчів. 2 перемоги, 7 поразок. Різниця фреймів 13:25. Вершиною досягнень Юліана на Challenge Tour стала перемога над Ріенн Еванс. Наш юний гравець зумів перемогти видатну багаторазову чемпіонку світу. Велику Ріенн, яка грала в чоловічому мейн-турі. Ще одну перемогу Бойко здобув над міцним валлійцем Каллум Ллойдом, якому в цьому ж сезоні програв двічі. Крім Еванс, Юліану вдалося зіграти ще з трьома суперниками з досвідом гри в мейн-турі: Стівеном Холлуорта, Джеймі Кертісом-Барреттом і Лаки Ватнані.
  • Сергій Ісаєнко. 9 матчів. 3 перемоги, 6 поразок. Різниця фреймів 13:22. Ісаєнко обіграв англійця Марка Вінсента, валлійця Деніела Гортона і австрійця Андреаса пленер. Перемога над пленер, мабуть, найважливіше досягнення Сергія на Challenge Tour. Найсильнішим суперником в сезоні став англійський екс-профі Девід Ліллі, якому Ісаєнко програв з рахунком 0: 3.

Окрема сторінка в «підкоренні снукерної Європи» - участь у відкритих професійних турнірах. На рахунку Юліана і Сергія таких уже три: два «Гібралтару» і один Paul Hunter Classic.
Юліан Бойко. 5 матчів. 2 перемоги, 3 поразки. Різниця фреймів 13:15. Всі п'ять зустрічей Бойко провів з суперниками дуже серйозними. Окрема тема - дві зустрічі з Брендом Саржента, гравцем, який в наступному сезоні буде грати в мейн-турі. У 2018 році Юліан програв йому в Гібралтарі, але вже через півроку взяв реванш у Фюрті на PHC, обігравши майбутнього профі з рахунком 4: 2. Перемога над Саржента - одне з головних досягнень Бойко, поряд з виграшами у Ріенн Еванс і Давида Алькайде в чемпіонаті Європи. У нинішньому році Бойко виграв на Гібралтарі у 17-річного Шона Меддокса, якого вважають новою зіркою англійської снукера. Три поразки Юліан зазнав від Саржента, на той момент професіонала Біллі-Джо Касла і вже згадуваного сильного англійської любителя Олівера Брауна.
Сергій Ісаєнко. 6 матчів. 3 перемоги, 3 поразки. Різниця фреймів 14:15. Найзначніша перемога - 4: 2 над англійцем Ніком Дженнингсом на Гібралтарі в цьому році. Також Сергій обіграв француза Стефана Ошойскі і німця Карла Розенберга. Поразки Ісаєнко зазнав від трьох діючих професіоналів - Харві Чандлера, Ліама Хайфілда і Рорі Маклауда.

Загальні підсумки виступів Ісаєнко і Бойко на QSchool, Challenge Tour, Gibraltar Open і Paul Hunter Classic.
Юліан Бойко. 17 матчів, 4 перемоги, 13 поразок. Різниця фреймів 28:52. Перемоги над Еванс, Ллойдом, Саржента і Меддоксом.
Сергій Ісаєнко. 20 матчів. 8 перемог, 12 поразок. Різниця фреймів 37:52. Перемоги над Мустафою, Хусейном, Вінсентом, Гортон, пленери, Дженнингсом, Ошойскі і Розенбергом.
Отриманий серйозний досвід в турнірах, про які був наша сьогоднішня розповідь, просто зобов'язаний допомогти в наступаючому сезоні нашим гравцям піднятися на нові вершини.
А наступний матеріал буде про виступ українських снукерістов на аматорських чемпіонатах світу та Європи.

QSchool-2018.
1 турнір.
Ісаєнко - Лон Цзехуан (Китай) 1: 4
Бойко - Меттью Дей (Англія) 0: 4
2 турнір.
Ісаєнко - Там Мустафа (Англія) 4: 1
Ісаєнко - Шафакут Хуссейн (Англія) 4: 2
Ісаєнко - Джеймі Коуп (Англія) 1: 4
Бойко - Джефф Канді (Англія) 2: 4
3 турнір.
Бойко - Крістіан Хельгасон (Ісландія) 0: 4
Ісаєнко - Олівер Браун (Англія) 0: 4  
Gibraltar Open -2018  
Бойко - Брендон Саржент (Англія) 2: 4
Ісаєнко - Харві Чандлер (Англія) 2: 4
PHC -2018
Бойко - Брендон Саржент (Англія) 4: 2
Бойко - Біллі-Джо Касл (Англія) 1: 4
Ісаєнко - Стефан Ошойскі (Франція) 4: 1
Ісаєнко - Карл Розенберг (Німеччина) 4: 0
Ісаєнко - Ліам Хайфілд (Англія) 0: 4  
Gibraltar Open -2019
Бойко - Шон Меддокс (Англія) 4: 1
Бойко - Олівер Браун (Англія) 2: 4
Ісаєнко - Нік Дженнінгс (Англія) 4: 2
Ісаєнко - Рорі Маклауд (Англія) 0: 4
 

Challenge Tour
1.
Ісаєнко - Джеймі Трамп (Англія) - / +
Бойко - Люк Симмондс (Англія) 2: 3
5.
Ісаєнко - Марк Вінсент (Англія) 3: 2
Ісаєнко - Джошуа Купер (Англія) 2: 3
Бойко - Джон Прітчетт (Англія) 1: 3
6.
Ісаєнко - Бріан Ошойскі (Франція) 1: 3
Бойко - Джеймі Кертіс -Барретт (Англія) 0: 3
7.
Ісаєнко - Деніел Гортон (Уельс) 3: 0
Ісаєнко - Люк Симмондс (Англія) 0: 3
Бойко - Стівен Холлуорт (Англія) 1: 3
8.
Ісаєнко - Девід Ліллі (Англія) 0: 3
Бойко - Каллум Ллойд (Уельс) 3: 2
Бойко - Лаки Ватнані (Індія) 2: 3
Вишневський - ван Хоув (Бельгія) 0: 3
9.
Бойко - Каллум Ллойд (Уельс) 0: 3
Ісаєнко - Андреас Пленер (Австрія) 3: 2
Ісаєнко - Лі Шенкер (Англія) 0: 3
10.
Бойко - Ріенн Еванс (Англія) 3: 2
Бойко - Каллум Ллойд (Уельс) 1: 3
Ісаєнко - Дженсон Кендрік (Англія) 1: 3  

Автор: Руслан Кориненко
Фото: Serhii Boiko