06 вересня 2020 дата публікації

Перший український сезон мейн-туру стартує вже за тиждень

Рівно тиждень залишився до початку нового сезону у професійному снукері. Сезону незвичайного для нас. Сезону, в якому вперше в мейн-турі зіграє український снукерист.

Юліан Бойко вже у Шеффілді разом з батьком, готується до перших стартів. Подивимось на те, що на нас чекає найближчим часом.

Новий сезон буде дуже незвичайним. Карантинна «історія» сплутала всі карти і в снукері також. В календарі мейн-туру поки немає Китая. Жодного турніру в «Піднебесній» ще не заплановано. Та, більше того, перші місяці професіонали проведуть в одному місці – на Marshall Arena в містечку Мілтон-Кінс. Таким чином World Snooker намагається зберегти цей і без того крихкий календар на випадок нової хвилі боротьби з «короною». П’ять перших турнірів в одному місці (повідомляється, що на Marshall Arena є готельні номери, де зможуть мешкати гравці) після звичного географічного різнобарв’я від Шанхая до Риги та від Лондона до Бангкоку (чемпіонат світу 6-red у тайській столиці, на якій виборов перепустку Юліан Бойко, також перенесено) – це, звичайно, зовсім не те. Але, є що є. В часи суцільного божевілля це теж не мало.

Першим турніром в календарі стоїть Matchroom Multi Sport Championship League. Турнір, який в оновленому форматі було презентовано в якості пробного після карантинної перерви, тепер стає рейтинговим. 128 учасників розбиті на 32 групи, в яких грають по коло зустрічі до трьох перемог, але з чотирьох фреймів –  при рахунку 2:2 контровий фрейм не грається, а фіксується нічия, з іншого боку, при рахунку 3:0 не грається четвертий фрейм. Переможці груп йдуть далі і у другому колі формують ще вісім груп. Вісім переможців розподіляються у третьому колі на дві групи. Нарешті, переможці цих груп зустрічаються у фіналі до трьох перемог. Турнір у часі розтягнут на сім тижнів. Спочатку з 13 по 20 вересня зіграють перші 16 груп. Потім, на протязі тижня (21-27 вересня) відбудеться European Masters – саме на ньому й дебютує у мейн-турі Юліан Бойко. Наступні 16 груп першого кола зіграють з 28 вересня по 5 жовтня. І саме 5 жовтня Бойко проведе три зустрічі на Championship League – з Ронні О’Салліваном, Лі Ханом та Алексом Боргом. Потім, після 23 днів суцільного снукеру, настане перерва на тиждень, після чого буде проведено English Open (все там же, у Мілтон-Кінсі), і лише потім, нарешті, дограють Championship League. І коли це станеться, на календарі вже буде 30 жовтня.

Тепер декілька слів про учасників Championship League. Цього сезону в турі офіційно заявлені 129 гравців. 129-м став семиразовий чемпіон світу Стівен Хендрі. Про інших новачків туру наш сайт вже більш-менш докладно розповідав. На Championship League заявився 121 професіонал. Старт сезону пропускають китайці Дін Цзюньху, Мей Сівень та Бай Ланнін, Марко Фу з Гонконгу, англієць Енді Хікс, австралієць Стів Міфсад, валлієць Ендрю Педжетт, та Стівен Хендрі, новина про включення якого до мейн-туру прийшла вже після того, як було зроблено жеребкування Championship League. Сім вільних місць зайняли згідно з рейтингом QSchool англійці Пол Девісон, Олівер Браун, Калдеш Джохал, Джеймі Кертіс-Барретт, ірландець Лео Фернандес, валлієць Майкл Вайт та француз Бріан Ошойські.

На цьому поки все. Чекаємо на суперника Юліана Бойка на European Masters.