29 травня 2019 дата публікації

Після першого туру QSchool 2019...

Після першого туру QSchool-2019, переможцями якого стали добре відомі профі, підсумки другого досить сильно вразили навіть фахівців. В мейн-турі з’являться два нових молодих гравці. І це не про китайців. Англійці, всупереч розмовам про те, що в них зараз майже немає юних талантів, що всі юні зірки зараз в Китаї або Україні, провели до мейн-туру 19-річного Райлі Парсонса та 21-річного Луїса Хескоута. Парсонс, що став справжнім відкриттям цьогорічної QSchool, невиразно провів перший тур, натужно перемігши росіянина Івана Каковського та програвши поляку Матеушу Барановські. І, раптом, прорив у турі другому. На старті Райлі перемагає в контрі Александра Урсенбахера, професіонала зі Швейцарії, а у вирішальному поєдинку – відомого англійського профі Пітера Лайнса. І також в контровому фреймі.
 

В нечуваний спосіб пробився до мейн-туру Луїс Хескоут. Його вирішальна зустріч з 16-річним китайцем Си Цзяху претендує на роль снукерної драми №1 2019 року. Си, що в першому туру дійшов до передостаннього кола, а зараз про двинувся ще далі, впевнено виграв три фрейми поспіль. Більше того, у четвертому юний китаєць зіграв матчбол! Але Луїс відіграє один снукер, та перемагає в чорній кулі – 59:55! В п’ятому фреймі Си Цзяху знову забиває матчбол, і знову Хескоут відіграє снукер і перемагає на чорній! Цього разу з різницею в одне очко – 56:55! І після цього Си здався. Луїс Хескоут виграє два фрейми з брейками 50+ і виходит до мейн-туру, де проведе, як мінімум, два наступні сезони.
Чесно кажучи, не треба дуже сумувати і Си. Як відомо, в мейн-тур виходять не тільки 12 переможців трьох турів, але й чотири кращі гравці по загальному рейтингу QSchool. Так ось, після двох турів Си, який набрав 40 очок, веде перед з великим відривом. Вочевидь, пари виграних зустрічей у третьому турі вистачить Си Цзяху для того, щоб вибороти професійну ліцензію.
Зберіг місце у мейн-турі 26-річний китайський професіонал Чень Цзифань, який у шести зустрічах другого туру програв лише три фрейми. У вирішальній грі Чень переміг з рахунком 4:0 ветерана з Гонконгу О Чі Вея.
Другий раз перемагає на QSchool та третій раз виборює професійну ліцензію шотландець Фрейзер Патрик. В двох заключних колах Патрик з однаковим рахунком 4:1 переміг екс-профі з Англії Крістофера Кігана та Сідні Уілсона.
В рейтингу QSchool три з чотирьох найвищих щаблів займають китайці. Лідирує, як ми вже казали, Си Цзяху – 40 очок. На другому місці – екс-профі з Вельсу Ендрю Педжетт – 34, по 32 очки на рахунку китайців Шуай Ліня та Лей Пейфаня. По 30 очок у валлійця Іана Приса та О Чі Вея з Гонконгу, по 29 мають німець Лукас Клекерс та наш знайомий англієць Біллі-Джо Касл. Юлиан Бойко з 22 очками йде 29-м, Сергей Исаенко на 190-й сходинці.
30 травня об 11:00 Юліан Бойко грає з Аміром Сархошем з Ірану, Сергій Ісаєнко 31 травня і також об 11:00 зустрічається з латвійцем Родіоном Юдіним.

Автор Руслан Кориненко
Відео Сергій Бойко (Serhii Boiko)