25 червня 2020 дата публікації

Півфінал Tour Championship: Магвайр перемагає Трампа

Стівен Магвайр, який у чвертьфіналі провів найвеличніший матч у кар’єрі та, взагалі один з кращих у історії снукеру, продовжив переможну ходу та вийшов до фіналу Coral Tour Championship.

Здолав у півфіналі шотландець не кого-небудь, а самого Джадда Трампа. Цікаво, що взагалі на цей турнір Стівен потрапив в останню хвилину, лише після відмови Діна Цзюньху. В цьому сезоні Магвайр переживає другу молодість – спочатку разом з Джоном Хіггінсом виграв командний Кубок світу, потім став чемпіоном світу з «6-red», в грудні дійшов до фіналу чемпіонату Великобританії. І ось – новий успіх.

З Трампом Магвайр зустрічався в цьому сезоні вже в четвертий раз, програвши попередні три рази. Останній раз Трамп з Магвайром грали у півфіналі минулого турніру Coral - Players Championship, і тоді Стівен «відпустив» суперника – вів по ходу 5:3, але програв 5:6.

Незважаючи на фантастичну гру Магвайра у чвертьфіналі, фаворитом зустрічі безумовно був Трамп. Після здобуття титулу чемпіона світу, Джадд проводить абсолютно феєричний сезон, в якому виграв вже шість рейтингових титулів. У 91-му матчі Трамп зазнав лише 14 поразок при 76 перемогах та однієї нічиєї. Найбільше «постраждали» від Джадда в цьому сезоні Джон Хіггінс – шість поразок в шести зустрічах та Грем Дотт – п’ять в п’яти. І лише Мерфі та Гілберт змогли нанести лідеру сучасності по дві поразки протягом сезону.

Перша сесія пройшла більш-менш у рівній боротьбі. Спочатку перед повів Магвайр – 2:1, потім Трамп взяв три фрейми поспіль, зробивши брейки 97 та 57 очок. Але кінцівка сесії лишилась за шотландцем. Два брейки – 51 та 132 очки, і нічия – 4:4. До речі, гра вийшла зовсім не серійною. Серія 132 очки так і лишилась не тільки найвищою у зустрічі, але й єдиним сенчурі.

На початку вечірнього догравання Трамп виграв два фрейми з трьох і повів – 6:5. Ключовим, переломним та, взагалі, головним у цій зустрічі став 12-й фрейм. На останній червоній кулі Трамп вів 52:30. Магвайр спочатку забиває дабл, щоправда без продовження. Потім повністю переграє чемпіона світу на шести кольорових кулях – Джадд просто не знав куди подітись від снукерів, які Стівен ставив один за одним. Рахунок стає 52:46, на столі три кулі. І на синій Магвайр ще раз позиційно переграє Трампа. У зустрічі – 6:6, і більше Джадд не виграв жодного фрейму.

У фреймі, якому судилося стати останнім, Трамп повів 41:4. Магвайр відповів брейком 56 очок. Плюс 19, на столі остання червона куля. І вона дістається Стівену. Короткий брейк – червона-коричнева-жовта, і це вже зіграний матчбол: «+26» при 25 на столі. А тут ще й зелена куля падає флюком.

9:6 – Стівен Магвайр виходить до фіналу і гарантує собі винагороду в розмірі 60 тисяч фунтів стерлінгів/рейтингових очок. Суперник шотландця визначиться сьогодні у грі між Марком Селбі та Марком Алленом.

І вже відомі номера посіву багатьох гравців топ-16 на чемпіонаті світу. Під першим номером, звичайно, діючий чемпіон Джадд Трамп. Другий – Ніл Робертсон, третій – Марк Вільямс. Джон Хіггінс поки четвертий, але втриматись на цій сходинці зможе лише при умові, що Марк Селбі виграє сьогодні у Марка Аллена, а завтра програє Стівену Магвайру. В іншому випадку Джон зустріне чемпіонат світу п’ятим. П’ятий поки Аллен, але перемога над Селбі підніме його на сходинку вверх. Ронні О’Салліван – шостий, обійти його може Селбі, якщо переможе сьогодні Аллена.

Сам Селбі зараз сьомий, але може піднятись на шосту (у разі перемоги над Алленом) та, навіть, на четверту сходинку (якщо виграє в Мілтон-Кейнсі). Восьмим буде сіяний Кайрен Вілсон.

Місця з дев’ятого по одиннадцяте займають Шон Мерфі, Дін Цзюньху та Девід Гілберт. Але у разі перемоги на Tour Championship, їх всіх обійде Стівен Магвайр. Отже, Стівен зараз дванадцятий, але має змогу піднятись на дев’яту сходинку. Ну і останні чотири номери посіву належать Джеку Лісовські, Стюарту Бінему, Баррі Хокінсу та Яню Бінтао.

Брейки 100+

Стівен Магвайр – 135, 132, 117, 115, 111, 108, 103
Джадд Трамп – 135
Шон Мерфі – 131, 117, 116, 110, 100, 100
Марк Селбі – 119, 105
Ніл Робертсон – 103, 100
Марк Аллен - 100