12 серпня 2020 дата публікації

Півфінали чемпіонату світу. З Ронні, але без Джадда

Ронні О’Салліван перевертає хід зустрічі проти Марка Вільямса та виходить до півфіналу чемпіонату світу. А Джадд Трамп звільняє чемпіонський «трон».

Після першої третини зустрічі Марк Вільямс був попереду з досить суттєвою перевагою – 6:2, але сьогодні Ронні грав зовсім по іншому. Вже після другої сесії рахунок зрівнявся. О’Салліван зробив протягом восьми фреймів два сенчурі та три півсотенних брейки і у гарному настрої пішов на заключну перерву.

Але все тільки починалось. Вільямс виходить вперед – 9:8, потім ще раз – 10:9, витягши важкий фрейм на кольорових кулях (Ронні для перемоги не вистачило брейку 52 очки). Але на цьому для Марка все і скінчилось. О’Салліван просто феєрично провів кінцівку зустрічі. Спочатку брейк 104 очки, потім два півсотенних брейки 65 та 61 очко протягом одного, двадцять першого фрейму, а після цього ще один, вже п’ятий сенчурі у зустрічі – 133 очки. І все це по «салліванівські» легко та швидко. 12:10, але зовсім без пригод виграти не вийшло. У 23-у фреймі Ронні втрачає велику перевагу, Марк зрівнює рахунок та переводить гру на респот. Красиве та драматичне завершення зустрічі – перемога Ронні в чорній кулі. Загальний рахунок 13:10, у півфіналі О’Салліван зійдеться з Марком Селбі. Ронні здобув 66 перемогу у 88 зустрічах в «Крусіблі» і поволі наближається відразу до двох рекордів Стівена Хендрі, в якого на рахунку 70 перемог в 90 зустрічах.

Вранці Селбі довів до перемоги зустріч з Нілом Робертсоном. Величезна перевага, якої Марк досяг напередодні – 11:5, не давала йому підстав хвилюватись за остаточний рахунок. А ще до того Селіб взяв стартовий фрейм третьої сесії та зробив брейк 56 у наступному. Але, програвати зовсім без бою Нілу ну дуже не хотілось. І він взяв-таки два фрейми, але на цьому і все. Селбі перемагає 13:7.

О’Салліван – Селбі – видовище на нас чекає просто фантастичне.

Вибув з боротьби Джадд Трамп, який не зміг захистити чемпіонський тітул, здобутий рік тому. Відставання в чотири фрейми від Кайрена Вілсона не давало Трампу особливих шансів при дограванні. Особливо з огляду на чудову форму, в якій перебуває Вілсон. Джадд же, навпаки, приїхав до «Крусіблу» явно не в максимальних кондиціях. В третій сесії суперники були гідними один одного, зробили по сенчурі, виграли по три фрейми, але така «рівновага» звичайно аж ніяк не могла влаштувати Трампа. Поразка 10:13, Джадд вибуває з гри, а Кайрен виходить до свого другого півфіналу в кар’єрі.

Все що міг зробити після катастрофи в перший день, зробив Курт Мафлін. Рахунок 1:7 піісля першой сесії зустрічі з Ентоні Макгіллом викликав думку про дострокове, вже після другої третини, закінчення гри. Але Курт зміг тримати напругу майже до кінця. Другу сесію Курт виграв з рахунком 5:3, хоча мав нагоду ще більше скоротити відставання. Важливим став одинадцятий фрейм. Після того, як норвежець взяв два стартових фрейми, він мав нагоду виграти і третій, після чого ситуація могла б і змінитись. Але шотландець витягує партію на чорній кулі. В заключній третині Мафлін продовжив наздоганяти Макгілла. 6:11 – 8:11 – 8:12 – 10:12. Від переваги Ентоні в шість фреймів лишилось лише два, але це був максимум того, що зміг зробити Курт. В підсумку 13:10, в півфіналі Макгілл зіграє з Вілсоном. Для обох це другий півфінал чемпіоната світу, і обидва ще жодного разу не грали в фіналі. Кайрен виглядає серйозним фаворитом, але все не так вже зрозуміло. Нагадаю, що півфінали пройдуть до 17 виграних фреймів.