23 листопада 2020 дата публікації

Північноірландський хет-трік Джадда Трампа

Третій рік поспіль у фіналі турніру Northern Ireland Open Джадд Трамп переміг Ронні О’Саллівана. І втретє з рахунком 9:7! Це щось надзвичайне.

Сама гра розчарувала. Ронні, за винятком деяких «просвітлінь» грав вкрай погано, Джадд теж помилявся більше, ніж звичайно.

Вже в першому фреймі після декількох обопільних помилок зіркові фіналісти дійшли до гри в рожевій кулі при рахунку 58:55 на користь Трампа. Джадд поставив снукер, Ронні вийшов та віддав – 0:1.

В другому фреймі Трамп розпочав з брейка 55 очок, але не дограв його до перемоги, помилившись на чорній кулі. Ронні помиляється набравши лише вісім очок, після чого відбувається дуже дивний епізод. Червона куля стоїть в лузі, її закриває чорна, але ударом по зовсім невеличкій дузі Трамп повинен був досить легко влучити. Трамп на першій спробі помиляється. Але сумнівів в тому, що якщо надати йому другу спробу, Джадд влучить, не було ні в кого. Крім Ронні. «Ракета» віддає позицію супернику, той забиває. Ще поталанило Ронні, що вихід у Трампа не вийшов, і цей епізод закінчився нічим. Но вже дуже швидко Трамп набрав необхідні очки, і Ронні почав виконувати незрозуміле, як ні в чому не бувало продовжуючи грати, коли було треба п’ять, шість, а згодом і більше снукерів. Цікаво, що це дивнуватий «фінт» О’Салліван повторив до кінця зустрічі ще кілька разів.

Ронні на початку наступного фрейму зриває брейк на відмітці 32 очки, Трамп відповідає серією 36. Врешті-решт при рахунку 52:41 на п’яти кулях у Ронні флюком падає зелена і він вимучує перемогу.

Четвертий фрейм. Трамп робить серію 69 очок. При рахунку 21:78 Ронні знову починає свої незрозумілі «танці» в безнадійній ситуації. Звичайно, без жодного успіху.

Після 15-хвилинної перерви дуже далеку від рівня фіналістів гру було продовжено. Трамп перемагає в п’ятому фреймі, О’Салліван – в шостому. Нарешті, в двох останніх фреймах фіналісти взяли себе в руки, та обмінялись сенчурі. Спочатку 128 зробив Трамп, потім 137 Ронні. 5:3 – і можна цілком погодитись з коментаторами «Євроспорту», що рахунок «+2» - невдача Трампа. По такий грі Ронні «+4» більше відповідало перебігу зустрічі.

Дивлячись на рахунок дев’ятого фрейму 55(51):89(89) зовсім не важко зробити висновок про те, як відбувався фрейм. Звичайно ж, Ронні зробив брейк 51 очко, а Трамп відповів кліренсом 89. Насправді ж, все було зовсім не так. Саме Трамп за рахунку 0:4 зробив брейк 89, а потім Ронні як ні в чому не бувало за своєю концепцією «дивних танців» взяв та «зачистив» стіл серією 51.

Десятий фрейм Трамп виграє з брейком 55 очок, і стає зовсім нудно. Якість гри ніяка, боротьби немає. Але все виявилось не так вже й погано.

 Одинадцятий фрейм.Джадд робить брейк 40 очок. Ронні відповідає серією 33. Трамп грає дабл, але без продовження, а діючий чемпіон світу грає кліренс 48. І це 4:7.

Ронні починає 12-й фрейм з брейку 63 очки. В Трампа ще є шанс витягти партію, але його серія становить всього 37. На кольорових кулях виграє Ронні. 5:7.

Далі фіналісти все ж таки продемонстрували фрагмент гри, яка лічить головним зіркам сучасного снукеру. Трамп виграє 13-й фрейм, зробивши сенчурі 115 очок. Ронні у відповідь робить брейки 93 та 74 очки й трох несподівано майже наздоганяє суперника – 7:8. Більш того, саме О’Салліван починає 16-й фрейм з атаки. Але це був явно не його день. Лише 32 очки, після чого Трамп виходить на переможний брейк. 89 очок, перемога у грі 9:7.

В своєму 29-му рейтинговому фіналі Джадд Трамп здобуває дев’ятнадцату перемогу. Крім того, для Джадда це третя поспіль перемога на Northern Ireland Open та друга поспіль в цьому сезоні.

І вже в понеділок починається великий та могутній «Юкей». У вівторок в 11:00 Юліан Бойко грає проти Стівена Магвайра.