23 березня 2021 дата публікації

Початок турніру гідний фіналу. Cazoo Tour Championship 2021

Cazoo Tour Championship 2021, що відбувається з 22 по 28 березня в Кельтік Манор Резорт, розпочався поєдинком між легендарними снукеристами Ронні О’Салліваном та Джоном Хіггінсом.

Раніше цього місяця  титуловані суперники зустрічались у фіналі Cazoo Players Championship, де Хіггінс продемонстрував класику блискавичної перемоги з рахунком 10:3. Це була перша рейтингова перемога Хіггінса за три роки з його останнього тріумфу на Welsh Open 2018 року.

Переможець 37-ми рейтингових турнірів О’Салліван вже брав участь у чотирьох фіналах цього сезону на Northern Ireland Open, Scottish Open, Welsh Open та Players Championship, проте програв у кожному з них. Ронні сподівався, що зможе здобути нарешті свій перший трофей в кампанії цього тижня, перед подорожжю в Крусібл наступного місяця, де він буде прагнути захистити свій титул Чемпіона Світу.

Володар 31-го рейтингового титулу Хіггінс виграв перший фрейм денної сесії матчу чудовою серією у 72 очки. Наступні два фрейми взяв О’Салліван брейками 93 та 72 і опинився попереду 2:1. Однак, прекрасним сенчурі 101 Хіггінс відновив паритет в матчі до перерви - 2:2.

image

Після повернення з 15-хвилинного відпочинку гравці обмінялись фреймами. Згодом Ронні виграв останні два фрейми сесії, отримавши доволі комфортну перевагу з рахунком 5:3.

О’Салліван розпочав вечірню сесію в притаманній йому швидкій манері та брейком 72 очки зробив рахунок 6:3. Хіггінс не забарився з відповіддю і зменшив відставання брейком 73. Гравці поділили наступні два фрейми і пішли на останню перерву в матчі за рахунку 7:5 на користь «Ракети» Ронні.

Коли гра відновилась, О’Салліван виконав гарний сенчурі 112, знову встановивши свою перевагу в три фрейми. Однак Хіггінс виборов два фрейми поспіль і гарантував інтригуюче завершення, зробивши рахунок в матчі 8:7.

О’Салліван опинився у фреймі від перемоги завдяки 1100-му сенчурі у своїй кар’єрі в 101 очко. Хіггінс відвоював ще один фрейм перед напруженим 18-м з 19-ти можливих фреймів цього захоплюючого матчу. В цьому снукерному трилері Джону необхідно було знайти снукер і він його отримав на останній червоній кулі! Проте, Ронні врешті-решт забив останню жовту кулю та зачистив стіл до рожевої, завершивши матч перемогою з рахунком 10:8.

image

Чемпіон Світу Ронні О’Салліван переміг Джона Хіггінса в мульти-сесійному матчі вперше з 2005 року – востаннє він перемагав в матчі, який складається з більше ніж однієї сесії у фіналі Masters 2005.

Перемога над Хіггінсом у першому матчі Cazoo Tour Championship 2021 збільшила рахунок їх особистих зустрічей на користь О’Саллівана до 36:30.

image

"Я просто намагався насолоджуватись можливістю, грою та не зосереджуватись на тому виграю чи програю", - зазначив 45-річний Ронні О’Салліван. – «Я просто виходжу і граю – буде добре, якщо так продовжиться весь тиждень. Якщо не вийде виграти цього тижня – не біда, адже є наступний. Добре, коли ви граєте в декількох турнірах поспіль, тому що стає не важливим виграєте ви чи програєте».

Після поразки Хіггінс зауважив: «Я розчарований, Ронні теж довелось боротись. Напевно за цим цікаво спостерігати вболівальникам, але якість гри була не найкращою. Це був важливий турнір, в якому я мав можливість зіграти, проте я програв у першому раунді минулого року і теж саме сталося цього разу. Мені просто необхідно оговтатись від цього».

У другому півфіналі, який відбудеться в суботу Ронні гратиме з переможцем матчу між Джаддом Трампом та Баррі Гокінсом.

Статтю створено за матеріалами WST.TV