11 березня 2020 дата публікації

Події в Португалії: Аарон - чемпіон та початок U21

Ірландський снукерист Аарон Хілл виграв чемпіонат Європи серед гравців до 18 року.

Хілл, який ще до старту вважався одним з головниї претендентів на титул, у фіналі з рахунком 4:1 переміг англійця Шона Меддокса. Хілл провів сильний матч, зробивши відразу чотири півсотенних брейки – 92, 73, 55 та 50 очок. Ірландцю, таким чином, вдалось взяти реванш за болючу поразку від англійця у півфіналі WSF Open. Тоді Меддокс переміг 4:0, але у фіналі не зміг вибороти перепустку до мейн-туру. Перемога на U18, до речі, не дає змогу отримати професійну ліцензію. Отже у обох фіналістів будуть ще дві нагоди найближчими днями потрапити до мейн-туру – чемпіонати Європи серед гравців до 21 року, та серед дорослих. Третє місце серед гравців до 18 року розділили англієць Коннор Бензі та бельгієць Бен Мертенс. Три сенчурі чемпіонату на рахунку Хілла (131 очко), Мертенса (117) та Меддокса (103).

Наші Юліан Бойко та Антон Казаков на жаль програли вже у 1/8 фіналу. Юліан поступився в контрі Коннору Бензі, а Антон програв 1:3 румуну Мадаліну Галу. Якщо Бойко програв в рівній боротьбі супернику такого ж високого рівня, то нам би дуже хотілось, щоб Антон перемагав будь-якого румуна за будь-яких обставин.

І вже другий день відбуваються ігри чемпіонату Європи U21, де нашу країну представляє та ж сама «чудова шістка». Маємо попередні підсумки.

Бойко та Казаков знову починають успішно. Юліан в першій же грі зробив сенчурі 107 очок, додав до нього брейк 52 та переміг Кіріла Жиздюка – мешканця українського Севастополя, який, тим не менш, грає за Росію – 3:1. В наступній грі Бойко був кращий за австрійця Маріо Бодлоса – 3:0. Попереду в Бойко зустрічі з болгаріном Веліаном Димитровим та ображчиком Казакова Меделіном Галом. До речі Гал вже встиг поступитися Бодлосу – 0:3.

Такий саме здобуток і в активі Антона Казакова. Перемога в першій грі з рахунком 3:0 над португальцем Жоао Гонсалвешом – справа сама собою зрозуміла, а ось 3:1 з ірландцем Райаном Макгіріком – це гарно і приємно. Чекаємо далі на перемогу над румуном Тудором Попеску і боротьбу за перше місце в групі з досить сильним фінном Патріком Тіхоненом.

Ми вже писали, що в надскладну групу потрапив Георгій Петрунько. Гоша б’ється, але суперники дійсно сильні. В першій грі Петрунько поступився 1:3 20-річному поляку Бартошу Утковські, а в другій вів 2:1, але в контрі програв 19-річному англійцю Дженсону Кендріку.

Петро Сидоренко розпочав з поразки 1:3 від угорця Аттіли Хорвата, але на такому рівні кожен виграний фрейм для дебютанта – це вже перемога. Це ж саме стосується і нашого наймолодшого учасника 10-річного Артема Суржикова. Маленький харків’янин зміг взяти фрейм у 20-річного північноірландця Фергала Куінна. Ще в одні грі, на жаль, «суха» поразка від бельгійця Йорріта Хоеса. Нарешті, Роман Блакита в перші грі поступився потужному французу Нілу Венсану – 0:3.

Групові турніри закінчуються завтра зранку, і завтра же починається плей-оф.

Брейк 107 очок у виконанні Юліана Бойка.