21 січня 2020 дата публікації

Подвійний Мастерс

Вже через пару днів після завершення у Лондоні турніру Мастерс один за одним розпочинаються ще два турніри з такою ж самою назвою.

22 січня у австрійському містечку Дорнберні стартує фінальна частина European Masters, а 29 січня у Берліні – German Masters.

Два дуже схожих рейтингових турніру в німецькомовних країнах з майже ідентичним призовим фондом – у Австрії розігрують 402 тисячі фунтів стерлінгів, у Німеччині – 395. При цьому за перше місце і там, і там винагорода становить 80 тисяч фунтів.

Кваліфікації на обидва турніри відбулись також майже одночасно у грудні минулого року, так що є привід порівняти склад учасників двох «Мастерс».

13 гравців подолали обидві кваліфікації. Це Ніл Робертсон, Джон Хіггінс, Марк Вільямс, Дін Цзюньху, Гері Вілсон, Скотт Дональдсон, Чжао Сіньтун, Грем Дотт, Лука Бресель, Тянь Пенфей, Роберт Мілкінс, Роббі Вільямс та Джек Джонс. З «топових» гравців не будуть грати ні в Австрії, ні в Німеччині Марк Аллен, Ронні О’Салліван (взагалі не брав участь у кваліфікаціях), Девід Гілберт, Стюарт Бінем, Джек Лісовскі, Стівен Магвайр і, як сьогодні з’ясувалось, Янь Бінтао, який не пройшов відбір на German Masters, і тільки що знявся з European Masters, так що далі йде валійський дебютант Джексон Пейдж. Решта топ-гравців змогла вибороти право зіграти лише на одному турнірі. В Австрії зіграє Селбі, а у Німеччини є Трамп, на «європейському» Мастерс чекають на Кайрена «Воїна» Вілсона, а в Берліні все готово до зустрічі Шона Мерфі. В Австрію їдуть Ун-Ну та Хокінс, в Німеччину – Перрі, Селт та Форд. Так що має два десь рівних за складом учасників турніри.

Ці два Мастерс стануть останнім відбором до першого турніру з серії Coral – World Grand Prix, на якому зіграють 32 кращі за результатами цього сезону гравці. Дуже важливими з цієї точки зору будуть найближчі виступи для Скотта Дональдсона (і в Австрії, і в Німеччині), Ентоні Макгілла (в Німеччині), Луки Бреселя, Джека Джонса, Роббі Вільямса (і там, і там). Всі вони поки не входять в топ-32, але мають шанси попасти на WGP в разі якісного виступу на найближчих двох турнірах. З тих, хто зараз вже в 32, але ще повинен «захищати» своє місце, найбільш важливими «Мастерси» будуть для китайця Чжао Сіньтуна.