04 листопада 2020 дата публікації

Портрет суперника. Пітер Девлін

Нарешті дочекалися. Після просто-таки «вбивчого» жереба на European Masters та English Open (Джадд Трамп та Гері Вілсон відповідно), Юліан Бойко отримав суперника – ні в якому разі не слабкого – слабих у мейн-турі немає за визначенням, але більш-менш схожого за рівнем. Принаймні, також як він сам, дебютанта професійного туру.

Отже, знайомимось. Пітер Девлін. 24-річний англієць з західного Лондона на прізвисько «Devastating Devlin» - руйнівник Девлін.

В себе на батьківщині Пітер став відомим широкому загалу у 2016 році, коли став чемпіоном Англії серед гравців до 21 року. Тоді у півфіналі Девлін виграв у сьогоднішнього професіонала Луїса Хескоута, а в фіналі проти Річарда Хейні зробив сенчурі 107 очок.

У 2014 році Девлін вперше взяв участь у QSchool, вигравши дві зустрічі. Це досягнення Девлін поліпшив лише через чотири роки, коли зумів виграти за три тури шість зустрічей. Це ще був зовсім не мейн-тур, але Девліна почали «підтягувати» на рейтингові турнірі а, крім того, він відіграв повний сезон на Challenge Tour, і на одному з турів навіть дійшов до півфіналу, де поступився ще одному нинішньому новачку мейн-туру Бену Ханкорну. Не став проривом й QSchool-2019. Все, що вдалось Пітеру – це виграти в одному з трьох турів три зустрічі.

Ще один складний сезон у челлендж-турі – всього 825 очок за 10 турів і 37 загальне місце (у Юліана Бойка на рахунку було 575 очок за вісім турів та 44 місце), і вкрай успішна гра на черговому, вже сьомому для Пітера QSchool. З першої ж спроби, обігравши в двох заключних зустрічах професіоналів Тора Чуана Леонга та Джона Астлі (з обома, нагадаю, цього року вже встиг зіграти Бойко), Пітер Девлін прокладає собі шлях до мейн-туру.

Дебютував Девлін на професійній арені 16 вересня, коли в групі Championship League зумів зробити лише одну нічию у трьох зустрічах. 2:2 з Джіммі Вайтом та «сухі» поразки від Шона Мерфі та Мартіна О’Доннелла.

Але вже на другому турнірі – European Masters Девлін стає автором дуже гучної сенсації. Перемога над Заком Суреті навряд чи кого могла здивувати, але у другому колі Пітер виграє у самого Марка Вільямса! Та ще й з брейком 102 очки у контровому фреймі! Далі була перемога ще й над Джо О’Коннором – і знову у вирішальному фреймі. Девлін виходить до 1/8 фіналу, і лише там його зупиняє майбутній фіналіст Мартін Гоулд – 5:3.  

На English Open Пітер Девлін отримав у суперники Курта Мафліна, поборовся з грізним суперником, але поступився 3:4, отримавши від норвежця по ходу гри два сенчурі. Загалом, перші три турніри принесли англійському дебютанту 6 000 рейтингових очок/фунтів стерлінгів (всі – за чудовий виступ на European Masters). І вже 12 листопада об 11:00 з Пітером Девліном зіграє Юліан Бойко. Зовсім скоро!