08 лютого 2021 дата публікації

Правило чи виключення? Фінальні стадії Shoot Out 2021

В результаті матчів третього раунду BetVictor Shoot Out, що відбулися вдень, мало залишитись лише 16 гравців, серед яких і чемпіон змагань, який мав визначитися у заключному матчі ввечері в неділю.

Серед цих 16 учасників шляхом жеребкування для четвертого раунду, зокрема, було обрано один з найцікавіших матчів – триразовий чемпіон світу Марк Вільямс проти переможця Shoot Out 2019 року Тепчайя Ун-Ну.

На шляху до цього етапу, Вільямс здобув перемогу в останній момент над Сяо Годуном у третьому раунді, сподіваючись вперше вийти в фінал турніру. Коли залишалось 10 секунд і рахунок був 28:28, Сяо зробив невдалий відіграш, залишивши Вільямсу червону кулю в дальній кут, яку він загнав у лузу в останню секунду матчу!

image

Таєць Ун-Ну здобув більш легку перемогу, обігравши Хаміма Хусейна однією серію у 91 очко.

Кожен з представників топ-16 світового рейтингу - Вільямс, Ун-Ну, Марк Селбі, Марк Аллен та Девід Гілберт - був націлений зламати закономірність минулих років і вперше в історії Shoot Out перемогти в цьому турнірі.

До жеребкування четвертого етапу також підійшли три аматори – Крейг Стедман, Ян Мартін та північний ірландець Деклан Лавері. Мартін програвав Санні Акані з рахунком 5:15 за 70 секунд до завершення, а потім йому дуже пощастило, адже після промаху по червоній кулі, вона потрапила в іншу червону, яка зайшла в лузу. Він додав рожеву, червону та сию і переміг.

Хайден Пінхі вже майже приєднався до них, коли вигравав у Лу Хаотяня 33:15, але незабита червона куля коштувала Пінхею поразки, якою його покарав Лу, зробивши брейк у 22 очки.

Кен Доерті вигравав у Ноппона Саенгхама 27:10, коли при забитті синьої кулі він втратив контроль над битком і той зайшов у лузу після дотику з коричневою кулею. Таєць Саенгхам впевнено покарав ірландця за цю помилку, вигравши серією в 22 очки.

image

Отже склад матчів 1/8 фіналу був таким:

Марк Вільямс - Тепчайя Ун-Ну
Марк Селбі - Деклан Лавері
Ян Мартін - Мартін О’Доннел
Ноппон Саенгхам - Крейг Стедман
Роберт Мілкінс - Лу Хаотянь
Джерард Грін - Луі Хіткот
Чжоу Юлонг - Раян Дей
Марк Аллен - Девід Гілберт
 

Наступні стадії змагань послідовно визначили чотирьох півфіналістів, двоє серед яких - триразові чемпіони світу Марк Вільямс та Марк Селбі. Зустріч титулованих суперників у фіналі була б чудовою вивіскою, але для цього Маркам потрібно було виграти у Райана Дея та Крейг Стедмана. Селбі виконав свою частину завдання і вийшов до фіналу, перемігши Стедмана з рахунком 43:15. А от у битві валлійців сильнішим виявився Райан Дей - він виграв у свого іменитого земляка Вільямса 31:18 та здобув місце у фіналі.

Отже, головне питання чи буде правилом перемога в Shoot Out гравців поза топ-16, мали вирішити у фіналі 4 та 50 номери світового рейтингу - Марк Селбі та Райан Дей відповідно.

image

Селбі мав на початку фіналу два шанси, але зміг набрати лише 24 очки. Після обміну відіграшами,  Дей загнав складну червону в центральну лузу, а потім використав останні 5 хвилин змагання, щоб зробити переможний брейк у 67 очок.

image

Маючи в своєму доробку два титули 2017 Riga Masters та 2018 Gibraltar Open, Дей програв у фіналі в Гіблартарі в 2019. Після цього Райан потерпав від втрати форми та впевненості так сильно, що не виходив за межі 1/16 фіналу рейтингового турніру майже 2 роки. 

Тому перемога на Shoot Out 2021 стала справжнім полегшенням для снукериста з Понтикімера. А також значним досягненням є те, що завдяки цій перемозі, Райан Дей увійшов в топ-16 світового рейтингу і забезпечив собі місце в Cazoo Players Championship в кінці цього місяця. Окрім цього, валлієць також отримав можливість завоювати титул Champion of Champions наступного сезону. 

image

Дей зазначив: «Я в захваті від перемоги. Мені пощастило в 1/8, тому що Чжоу Юелун повинен був виграти в мене, він був на 25 очок попереду, коли залишалось лише декілька хвилин і якби він зробив відіграш, я б вже їхав додому, але він промахнувся на синій кулі і дав мені шанс. Це ті речі, через які треба пройти на цьому турнірі. Марку не пощастило в фіналі, він втратив позицію, і коли я отримав шанс, я зібрався з силами. Це не той снукер, який ми знаємо – але все ж це велика перемога для мене і я багато чому навчився. Сподіваюсь, це початок кращих часів для мене. Вже нема того тиску щодо рейтингу. Я постійно думав про те, що якщо я провалю фінал сезону, я можу вилетіти з топ-64. Ти ніколи не знаєш, чим закінчиться гра. Гроші були дуже доречними, оскільки я купив джакузі для своєї родини минулого тижня, і це було дорожче, ніж я думав».

Отримавши 50 000 фунтів чемпіонських призових, Дей тепер посідає третє місце в BetVictor European Series, а 20 000 фунтів залишили фіналіста Селбі на другому місці перед лідером Джаддом Трампом. Перможець цього рейтингового списку після двох наступних турнірів отримає бонус в 150 000 фунтів стерлінгів.

Статтю створено за матеріалами WST.TV