20 лютого 2021 дата публікації

Прорив Брауна. QF Welsh Open 2021

Північний ірландець Джордан Браун взяв гору над Марком Селбі в битві на останній чорній кулі вирішального фрейму чвертьфіналу BetVictor Welsh Open, перемігши триразового чемпіона світу з рахунком 5:4.

Епічний матч до п'яти виграних фреймів, що тривав 3 години 48 хвилин, завершився лише на останній кулі фінального фрейму. Браун випадково підставив чорну кулю в праву середню лузу, але снукерист із Лестера промахнувся і втратив шанс перемогти.

image

Згодом Джордан звичайним ударом забив чорну кулю в лівий кут і радісно здійняв руку в повітря. Завдяки цій драматичній перемозі, Браун вперше в своїй кар'єрі здобув місце півфіналі рейтингового турніру, де він зустрінеться зі Стівеном Магвайром. Саме той гравець, який пройде у фінал - Браун чи Магвайр, гарантує собі місце у топ-16 річного рейтингу, що забезпечує участь у Cazoo Players Championship наступного тижня.

81 номер рейтингу вперше пройшов кваліфікацію до минулорічного Чемпіонату Світу, тим самим, зберігши статус професіонала та позбувшись необхідності здійснювати "подорож" в тур через Q School.

Поразка Селбі залишає його на другому місці в у рейтингу BetVictor Series, з різницею у 6 500 фунтів від лідера Джадда Трампа, коли попереду лише один турнір серії BetVictor Gibraltar Open. Гравець, який набере найбільше призових за шість турнірів отримає бонус у розмірі 150 000 фунтів стерлінгів.

В ході чвертьфіналу Браун зробив брейки 105, 55 та 63 та досяг спочатку перевагу з рахунком 3:1 до перерви між сесіями. Коли гравці повернулись з 15-хвилинного відпочинку, Селбі потрібно було два снукери і він знайшов їх "вкравши" п'ятий фрейм, а в наступному - серією 97 очок зрівняв рахунок у матчі 3:3. Гравці обмінялись наступними двома партіями і перейшли до драматичного завершення матчу у вирішальному фреймі, який зрештою виграв Браун.

"Я на сьомому небі від щастя! Роки кропіткої праці звелись до одного вирішального моменту", - сказав після матчу 33-річний Джордан Браун. "Я знаю, що це ще не кінець, адже попереду на мене ще чекає півфінал. Наразі ж я відчуваю, що здобув величезного успіху, коли зміг зрештою проявити себе та виграти в одного з найкращих гравців. Він міцний горішок, адже робить гру такою складною для суперника. Ні, він просто скеля! Я був обізнаний у цій його репутації, але все що потрібно було це сконцентруватись на своїй грі, і мені здається, що я доволі непогано впорався з цим. Я завжди вірив у себе! На початку сезону по завершенні моєї участі в Крусібл на Чемпіонаті світу, для мене було надважливим продовжувати грати і зрозуміти, що це була не випадковість. Я послідовно грав на кожному турнірі і ось нарешті знову все склалось добре".

Переможець Tour Championship Стівен Магвайр здобув місце у півфіналі, завдавши поразки діючому чемпіону Welsh Open Шону Мерфі з рахунком 5:4.

image

Магвайр виконав серії 105, 84, 55, 90 та 133 на шляху до перемоги. Поразка Мерфі позбавила його сподівань на участь в Players Championship.

Триразовий чемпіон світу Марк Вільямс пройшов до півфіналу через справжній трилер у чвертьфіналі з Томом Фордом, в результаті перемігши його з рахунком 5:4.

Вільямс двічі в кар'єрі піднімав трофей на цьому турнірі, останнього разу у 1999 році. Він єдиний валлійський гравець, який вигравав цей титул.

Перемога у чвертьфіналі забезпечила для Вільямса участь Players Championship та знищила надії Форда досягти цієї мети. Проте в найближчий час Марк буде зосереджений на півфіналі з Ронні О'Салліваном сьогодні ввечері.

image

Один з чвертьфінальних поєдинків було скасовано після зняття зі змагань Алі Картера через хворобу. В результаті О'Салліван отримав місце в півфіналі без гри.