24 квітня 2021 дата публікації

Приголомшлива гра МакГілла. Чемпіонат Світу 2021

Надії Ронні О’Саллівана на сьомий титул Чемпіона Світу були розбиті в другому раунді Ентоні МакГіллом, який здійснив декілька неймовірних брейків в останніх фреймах, щоб виграти з класичним для Крусіблу рахунком 13:12.

О’Салліван, здавалося, набрав обертів, коли відігрався з рахунку 5:10 і повів у матчі 11:10, а згодом 12:11, але саме МакГілл дійшов першим до фінішу, зробивши тотал кліренс 136 очок в передостанньому фреймі і зачистивши стіл з рахунку 0:42 серією 85 очок у вирішальній партії. 30-річний шотландець назвав це найкращою перемогою в своїй кар’єрі.

image

Вигравши шостий титул Чемпіона Світу вісім місяців тому, О’Салліван сподівався зрівнятись з рекордом Стівена Хендрі по кількості перемог у Шеффілді, але ці надії відкладаються ще на рік. До того ж, Ронні вперше в кар’єрі завершує сезон без жодного виграного трофею. 

МакГілл із року в рік демонструє свою готовність відповідати рівню матчів на найвищій снукерній сцені. Шотландець став першим гравцем, який дістався до чвертьфіналу, де зіграє з Джеймі Джонсом або Стюартом Бінемом. Минулого року він досяг півфіналу, де зазнав жорстокої поразки від Кайрена Вілсона 16:17, але тепер МакГілл виграв три вирішальних фрейми в своїх останніх шести матчах в Крусіблі.

Ронні необхідно було сильно розпочинати вечірню сесію і він зробив брейки 71 і 97, приблизившись до МакГілла на відстані двох фреймів 8:10. Ентоні мав шанси в 19-му фреймі, але він двічі не забив червону кулю у верхній кут і О’Салліван покарав його за це брейком 73. Фрейм номер 20 був тягучим, проте перемогу знову отримав Ронні і зрівняв рахунок у матчі 10:10. МакГілл вів з рахунком 22:0 у 21-му фреймі, але промахнувся на підступному ударі. О’Салліван брейком 49 спробував виграти фрейм, але зрештою доля партії звелась до боротьби на останніх кольорових. До цього моменту МакГілл вже програв шість фреймів поспіль, однак зміг перервати цю серію відмінним брейком 87 очок і зрівняв рахунок 11:11.

image

В 23-му фреймі МакГілл відставав з рахунком 19:41 і невдало відігрався – Ронні додав серію 31 до свого набору і знову вийшов вперед 12:11. Згодом забив червону кулю дальнім ударом на початку 24-го фрейму, але МакГілл зробив свій третій сенчурі в матчі 136 очок.

Перший шанс у вирішальному фреймі отримав Ронні, який провів брейк 42 очки, але зробив неточний вихід і внаслідок цього не забив червону кулю з середньої дистанції. Залишок матчу Ронні просидів у своєму кріслі – МакГілл здійснив прекрасну серію 85 очок у відповідь та здобув першу перемогу над О’Салліваном в семи зустрічах.

image

МакГілл виграв два рейтингових титули – Indian Open 2016 та Shoot Out 2017 – але ніколи не пишався своїми виступами: «Я зіграв блискуче вранці – це була найкраща сесія, яку я колись грав, враховуючи масштаб матчу. Ввечері Ронні був неперевершеним, його відіграші теж були чудовими. Я помилявся і не міг знайти свій ритм гри. Зрештою мені вдалося його віднайти. Без жодного сумніву - це найкраща перемога в моїй кар’єрі». 

image

«Ронні грав дійсно добре, він прагне сьомого титулу Чемпіона Світу. Він його візьме, тому що заслуговує цього. Перемога в такому важливому матчі стане для мене величезним джерелом впевненості. Декілька років тому я вважав, що я паршивий снукерист, але тепер я достатньо вірю в себе, щоб гарно грати тут. Мені дуже подобається грати у присутності глядачів. Але необхідно частіше перемагати в турнірах, щоб потрапляти на телевізійні столи».

image

«Я був спокійним у фінальному фреймі – я думав, що цей фрейм не останній і ми будемо продовжувати грати всю ніч. Я хотів би грати всю ніч – це було чудово! Мене перемкнуло лише тоді, коли забив останню червону кулю у вирішальному фреймі. Ронні сказав по завершенні, що я грав добре і заслужив перемогу. Я більше не згадую півфінал минулого року – його більше немає і все. Я просто хочу вийти, зіграти і подивитись, що з цього вийде. Якщо я програю, то це не стане кінцем світу».

Після поразки в другому раунді Ронні О’Салліван зазначив: «Я хочу побажати Ентоні удачі, він заслуговує на перемогу в турнірі. Я задоволений, що зіграв тут і притримувався свого стилю гри. В мене була гарна налаштованість, оскільки я працював з моїм психологом Стівом Пітерсом останні дні. Впродовж наступних п’яти чи десяти років, якщо я хочу грати і отримувати від цього задоволення, мені потрібно буде продовжувати працювати з ним, адже це важкий вид спорту, коли не йде гра».

image

«Немає причин, чому я не можу стати Чемпіоном Світу ще раз. Я давно вже не граю в снукер, щоб жити з цього. Я трохи схожий на Арнольда Палмера чи Джека Ніклауса в гольфі – вони все ще грають завдяки своїм досягненням. Якщо б я попрощався з Крусіблом і грою, я б позбавився багатьох гарних речей, які дарує мені снукер і я дійсно не хочу йти. Я буду грати, тому що мої спонсори відчувають натхнення, коли я беру кий до рук».

Статтю створено за матеріалами WST.TV