19 квітня 2021 дата публікації

Q-School 2021

Снукеристи, які мріють потрапити до професійного туру отримають шанс проявити себе на змаганнях Q-School 2021, які стартують з 27 травня в Міжнародному Спортивному Центрі Ponds Forge у Шеффілді.

Запис на відбіркові етапи вже відкрито, а крайній термін подачі заяв – до 12:00 6 травня. Процедура здійснюється через онлайн-систему з використанням імені користувача та пароля.

ОФІЦІЙНА ФОРМА ЗМАГАНЬ ДОСТУПНА НА САЙТІ WST.TV (англійською)

Q-School існує з 2011 року і надає можливість всім любителям пройти кваліфікацію в професійний тур. Цього року буде розіграно 14 путівок в ході змагань, які відбудуться з 27 травня по 13 червня. Послідовно буде проведено три етапи, по 6 днів на кожен (за наявності відповідної кількості заявок). Чотири півфіналісти кожного етапу отримають дворічну путівку на сезони 2021/22 та 2022/23. Окрім того, двоє гравців за рейтингом Q-School також потраплять до туру. Всі матчі пройдуть у форматі до 4 переможних фреймів (best of 7).

Вперше буде використана система посіву учасників. Гравці, які вибули з професійного туру наприкінці сезону 2020/21 разом з лідерами рейтингу Order of Merit стануть 64-ма сіяними гравцями на кожному з етапів Q-School. Ці гравці будуть посіяні окремо один від одного в перших раундах турніру, таким чином, що не зустрінуться між собою до стадії 1/32 фіналу.

Q-School відкрита для гравців з усього світу незалежно від національності, віку та статі за умови, що вони мають добру репутацію в своїй національній федерації.
Стартовий внесок складає 1 000 фунтів стерлінгів.

Змагання будуть відбуватись у відповідності до рекомендацій уряду по COVID-19 і учасникам буде надана додаткова інформація за цими рекомендаціями.

Голова WST Баррі Хірн OBE заявив: «Ми раді продовжити роботу з Q-School і надати амбітним гравцям шанс отримати щасливий квиток – місце у World Snooker Tour. Для кожного, в кого є талант та амбіції – це чудова можливість справдити свою мрію. Цього разу розігруються 14 місць і у кожного є три спроби на успіх або займання якомога вищого місця в ретингу Q-School. І хочу відзначити наше прекрасне нововведення – вперше вводиться система посіву учасників, щоб винагородити тих, хто досяг успіху минулого року. Не зважаючи на проблеми, пов’язані з пандемією коронавірусу, ми маємо величезний досвід успішного та безпечного здійснення багатьох заходів впродовж останнього року, тісно співпрацюючи з урядом. Всі гравці можуть бути впевнені, що будуть забезпечені всі необхідні заходи з безпеки та охорони здоров’я». 

image

«Це 10-та річниця Q-School і ми бачили, як через цю систему пройшли багато прекрасних гравців, наприклад, Девід Гілберт, який зараз входить до числа гравців топ-16 світового рейтингу. Плани на сезон 2021/22 все ще розробляються, але, без сумніву, у 128-ми гравців туру буде насичений календар подій та високі призові кошти, за які можна і треба боротися. Ми дуже раді співпраці з Ponds Forge, оскільки це чудове місце, де ми організовували наші численні заходи у минулому».

Під час проведення Q-School буде складено окремий рейтинг, в якому гравці отримуватимуть по одному очку за виграний фрейм. Впродовж сезону 2021/22, якщо кількість заявок на якийсь з турнірів WST буде нижче необхідної кількості учасників, у відповідності з wild-card та спонсорськими комерційними домовленостями, ми запросимо гравців із найвищим рейтингом Q-School.

32 найкращих гравці за рейтингом Order of Merit, які не потраплять до туру, отримають додаткову можливість проявити себе в WPBSA Q-Tour, але це, як і раніше залежить від обмежень, пов’язаних з COVID-19.

Щонайменше двоє українських снукеристів планують змагатись на Q-School 2021 року - багаторазовий Чемпіон України Сергій Ісаєнко, який вже грав на цьому відборі в минулі роки та Чемпіон України 2020 року Денис Хмелевський, який планує брати участь у змаганнях вперше.

Побажаємо удачі та впевненості нашим хлопцям на майбутніх змаганнях і обов’язково будемо вболівати та підтримувати їх у прагненні приєднатись до професійних снукеристів світу, серед яких змагається наймолодший професійний гравець World Snooker Tour - українець Юліан Бойко.

Статтю створено за матеріалами WST.TV