25 липня 2020 дата публікації

QSchool-2020. Сергій Ісаєнко та 30 професіоналів

Сьогодні став відомий склад учасників та розклад QSchool – наймасштабнішого «розпродажу» професійних ліцензій. Нагадаємо, що відразу 12 переможців «кваліфікаційної школи» (по чотири в кожному з трьох турнірів) отримають місце в мейн-турі на два найближчих сезони. Зрозуміло, що переважна більшість професіоналів, які вибувають з туру в ці дні, заявилась на QSchool. Для нас же цей турнір цікавий в першу чергу тим, що в ньому бере участь Сергій Ісаєнко.

Сказати, що «сліпий» жереб виявився неприхильним для нашого гравця – це не сказати нічого. Мало того, що Сергій всі три турніри почне з першого кола, не маючи жодного проходу (який міг би бути при 172 учасниках - наприклад, Іван Каковський відразу два турніри почне з другого кола), так і ще суперники – як на підбір. Про це трохи нижче, а поки про регламент, який у порівнянні з минулими роками отримав чимало змін.

По-перше, QSchool – 2020 пройде паралельно з фінальною частиною чемпіонату світу, хоча завжди грався пізніше. Організатори вирогідно вважають, що всі, хто проб’ється до «Крусіблу» автоматично будуть мати професійну ліцензію на наступний рік. Скоріше за все, так воно й буде. Але не стовідсотково. Далі. Якщо в минулі роки другий турнір починався після завершення першого, а третій – після завершення другого, то в цьому році все пришвидшили. Перший турнір грається з 3 по 7 серпня, другий – з 4 по 8 серпня, третій – з 5 по 9 серпня. Тобто ті, хто програли в перший день, відразу зможуть почати виступ у другому турнірі і так далі. До того ж, у перших двох колах зменшено дистанцію зустрічей з best of 7 до best of 5.

На QSchool зареєструвалось 172 гравці. Майже всі ті, про кого йшла мова в попередньому нашому матеріалі. І не тільки ті, хто вже точно покинув мейн-тур, а й ті, хто декілька днів тому обрав участь у QSchool у якості страховки, та зараз майже стовідсотково зніметься з турніру. Мова про Акані Сонгсермсавада (51-е місце), Сема Крейгі (56), Ендрю Хіггінсона, який забронював собі місце в топ-64 декілька годин тому, вирвавши перемогу у Деніела Велша в чорній кулі контрового фрейму, Ло Хунхао, Елліота Слессора, Джо О’Коннора. Нема в списку учасників лише китайця Чжана Цзянькана та двох ветеранів – Джеймса Воттани та Кена Доерті. Якщо взяти до уваги, що ніяких додаткових уайлд-кард на новий сезон нема, а шансів залишитись в турі самостійно у Кена Доерті майже не залишилось, вирогідно йде мова про закінчення кар’єри цього видатного гравця.

Всього ж в списку QSchool-2020 31 поки діючий професіонал, з яких трохи більше двадцяти дійсно спробують повернутись до мейн-туру. І з двома з цих профі доведеться зіграти Сергію Ісаєнку.

4 серпня у другому турнірі Сергій зіграє з Рорі Маклаудом, а 5-го, в третьому – з Адамом Стефановим. Да і суперник по першому турніру теж дуже непростий – відомий валлійський аматор Алекс Таубман. Ну а для того, щоб пробитися до мейн-туру, треба в одному з трьох турнірів здобути поспіль шість перемог. Також нагадаю, що кожна перемога буде надважливою. Адже саме за рейтингом QSchool будуть відбиратись учасники WPBSA Q Tour. Можливо, що саме потрапляння в цю лігу і буде головним завданням Ісаєнка на цей QSchool. Побажаємо йому успіху.