12 лютого 2021 дата публікації

"Ракета" Ронні не розрахував "пальне". Championship League 2021

10-11 лютого відбулись ігри BetVictor Championship League Snooker у Групі 5. За результатами першого ігрового дня Ронні О’Салліван одноосібно очолив таблицю і вже забезпечив собі місце в плей-офф, завдяки перемогам у всіх зіграних ним стартових матчах.

Здолавши Джо Перрі, Кайрена Вілсона та Алі Картера, О’Салліван програвав 0:1 в своєму четвертому фінальному матчі дня з Марком Селбі. Проте згодом, Ронні здобув вольову перемогу з рахунком 3:1 за допомогою блискучого хет-трику сенчуріз у 125, 124 і 140 очок.

image

Це залишило Селбі без виграшів в трьох матчах і він опинився на найнижчій позиції в групі разом з Баррі Гокінсом, який теж зазнав три поразки в перший день П’ятої групи цьогорічного турніру.

Алі Картер увійшов до Championship League у цій групі і посів друге місце, зазнавши поразки лише від діючого чемпіона світу Ронні О’Саллівана в одному з чотирьох зіграних матчів. 

Марк Вільямс та Кайрен Вілсон мали по дві перемоги кожен, в той час, як Джо Перрі виграв один та програв два з трьох початкових матчів в групі.

Наступного дня Ронні вирішив особливо не напружуватись в груповому етапі і зберегти сили на вечір, заздалегідь забезпечивши собі участь у півфіналі. Спочатку він програв 1:3 Марку Вільямсу, а згодом і Баррі Гокінсу з тим самим рахунком. 

Тим часом, Алі Картер вирішив "не економити пальне", на відміну від "Ракети". Завдяки впевненим перемогам над Селбі та Вільямсом, "Капітан" злетів до вершини таблиці, посунувши Ронні на друге місце.  

Провальний виступ Марка Селбі в групі тривав до останнього матчу, в якому триразовий чемпіон світу своєрідно "гримнув дверима" та переміг Джо Перрі 3:1, завершивши зустріч тотал кліренсом у 144 очки. Проте, це вже ніяк не могло вплинути на турнірне становище і Селбі з Гокінсом вибули, зайнявши останні місця в групі. Натомість, Перрі перейшов в наступну групу, адже маючи однакову кількість очок з Баррі, він переміг його в особистій зустрічі.

 

image

В першому матчі стадії плей-офф Групи 5 грали Алі Картер та Марк Вільямс. Снукеристи виграли почергово стартові фрейми серіями 61 та 65 очок, після чого матч перейшов до напруженої боротьби із взаємними помилками у третьому. Марк Вільямс зміг скористатись промахом Картера на чорній кулі і вийшов вперед. В наступному фреймі Алі здійснив невдалий удар за відіграшем і залишив супернику вступну червону біля кутової лузи. Вільямс вийшов до столу і переможним брейком у 79 очок здобув своє місце у фіналі. 

Ронні О'Салліван та Кайрен Вілсон зустрілись в другому півфіналі, в якому вони обмінювались фреймами в динамічному темпі, демонструючи серійність. У відповідь на брейк Ронні у 132 очки в третьому фреймі, Кайрен зрівняв рахунок сотнею 128 та перевів матч у вирішальний фрейм. Отримавши шанс на атаку в контрі, Вілсон не прогавив нагоди і ще одним чудовим сенчурі 132 завершив матч та вийшов до фіналу.

Марк Вільямс впевнено розпочав фінал і серіями 82 та 60 опинився попереду з рахунком 2:0.

image

Задля перемоги Кайрену Вілсону необхідно було виграти три фрейми поспіль і він розпочав виконувати це нелегке завдання. Одним підходом у 78 очок Вілсон впевнено виграв третій фрейм, проте, помилившись у четвертому підставив червону кулю для легкого вступу для Вільямса. Здавалося Марк готовий був завершити матч переможною серією, але втратив биток на позначці у 43 очки і відігрався. Програючи 43:0, "The Warrior" Вілсон неймовірним дальнім пострілом по червоній кулі вступив у брейк і кліренсом у 83 очки перевів матч до вирішального фрейму.

image

Тиск рахунку та втома давались в знаки - обидва гравці, маючи реальні шанси на перемогу помилялись і віддавали ініціативу один одному. За рахунку 28:29 Марк Вільямс не дорізав чорну кулю і вона заблокувала лузу, що спричинило доволі тривалу тактичну боротьбу за "закриті" червоні кулі. На одному з відіграшів Марк упустив білу кулю до лузи і віддав шанс Кайрену у непростій позиції, яку "Воїн" не зміг розкрити для вирішального брейку та знову перевів гру в тактичну площину. Напруга дедалі зростала і цей драматичний вирішальний фрейм міг завершитись на додатковій чорній кулі. Коли при відставанні у 35 очок, Марк Вільямс мав 35 на столі, щоб зрівняти рахунок, він все ж помилково підставив останню червону кулю і після її забиття Кайреном Вілсоном здав фрейм і матч.

Отже, Кайрен Вілсон з четвертої спроби виходить до "Групи переможців", а Марк Вільямс, Алі Картер та Джо Перрі переходять до Групи 6, де їх очікують нові гравці - Лян Веньбо, Девід Гілберт та Ентоні МакГілл. Ронні О'Салліван не буде продовжувати участь у турнірі, а замість нього до наступної групи приєднається Лі Хан.

Статтю створено за матеріалами WST.TV