12 грудня 2019 дата публікації

"Ракета" в космосі: півгодини на чотири фрейми

Ронні О’Салліван за 32 хвилини та 4 секунди виграв у Джеймса Кехілла в 1/32 фіналу Scottish Open.

8 хвилин 1 секунда на фрейм – темп просто неймовірний. Вирогідно, Ронні вирішив таким чином як помститися Кехіллу за поразку на чемпіонаті світу у квітні, так і відповісти на критику за гру в першому колі з Домініком Дейлом.

Перший фрейм. Суперники двічі відігрується, Кехілл атакує, невдало. Гри нема, Ронні знов відігрується. Ще одна невдала атака Джеймса і, цього разу, Ронні ураганом проноситься біля столу, змітаючи все на своєму шляху. Брейк 93 очки. На 27 ударів О’Салліван витратив 5 хвилин 20 секунд.

Другий фрейм. Кехілл невдало розбиває, потрапивши в синій. Але у Ронні тільки відіграш. Кехілл кидається на перший-ліпший червоний. Промах. Ще раз відігрується Ронні. Ще одна атака Кехілла, знову повз лузу. І Ронні робить сенчурі. 111 очок, 30 ударів – і все це за 5 хвилин 25 секунд.

Якщо в цій зустрічі у Кехілла й були шанси, так це лише у третьому фреймі. Відразу після початкового удару Ронні Джеймс спробує атакувати – та знов невдало. Ронні робить короткий брейк 14 очок, після чого намагається зіграти дабл. Не влучає. Кехілл набирає перші очки – червона з синьою, але потім знов помилка. Ронні грає брейк 23 очки та помиляється на чорній. У відповідь Джеймс робить серію 15 очок, та знову віддає гру супернику. І на цей раз це фрейм. Ронні робить серію 49 очок, з останньої синьої виконує важкий вихід на рожеву, забиває її, але відірвавши обидві ноги від полу. Фол і це були останні очки, які набрав Кехілл.

У четвертому фреймі Ронні почав атаку прямо після початкового удару суперника. Брейк 86 очок, зіграний за п’ять хвилин п’ять секунд, поставив крапку в цій незвичайній зустрічі.

За весь матч Ронні виконав 116 ударів (6 відіграшів, з яких всі були успішні, та 110 атакуючих ударів, з яких точними були 105 – 95, 48%), Кехілл – лише 16 (два вдалих відіграші та 7 вдалих атак з 14 (50%)).

Джон Хіггінс, який дуже хоче перемогти на домашньому турнірі, виграв 4:1 у швейцарця Александра Урсенбахера. В другому фреймі Джон зробив сенчурі 123 очки, який став для нього 775-м у кар’єрі. За цим показником Хіггінс зрівнявся з самим Стівеном Хендрі. Більше сенчурі лише на рахунку Ронні О’Саллівана.

Впевнено виграли в цей день і всі інші фаворити – Селбі, Робертсон, Мерфі, Дін, Аллен. Лише фіналіст Юкей Стівен Магвайр поступився Марко Фу, та Янь Бінтао програв Джо О’Коннору.

В четвер будуть зіграні зустрічі відразу і 1/16, і 1/8 фіналу. Ронні починає зустріччю з Мартіном Гоулдом, далі або Перрі, або О’Коннор. Трамп першу гру проводить з тайським ветераном Уоттаною, якщо переможе, в 1/8 зіграє або з Діном, або з Доттом.