27 березня 2021 дата публікації

Робертсон не помітив Селбі. Tour Championship 2021

У першому півфіналі Cazoo Tour Championship в Кельтік Манор Резорт четвертий номер світового рейтингу Ніл Робертсон зустрічався з третім номером Марком Селбі.

Поєдинок став повторенням їх зустрічі в чвертьфіналі 2019 Tour Championship, коли Робертсон здобув перемогу 9:8 на останній чорній кулі у вирішальному фреймі того епічного протистояння.

Обидва суперники зайняли свої місця серед чотирьох найкращих гравців на цьогорічному турнірі завдяки легким перемогам в чвертьфіналах. Робертсон завдав поразки Джеку Лісовському з рахунком 10:5, а Селбі розгромив Кайрена Вілсона 10:3.

Робертсон стрімко стартував на початку півфіналу - завдяки брейкам 114, 81 та 77 він переміг в перших чотирьох фреймах і вийшов вперед 4:0 до середини сесії.

image

Коли гра відновилась після перерви, брейками 80 та 93 Марк Селбі зменшив відставання до 4:2. Проте, Робертсон виграв два останні фрейми і завершив денну сесію з рахунком 6:2 на свою користь.

image

Переможець 19 рейтингових турнірів Робертсон розпочав вечірню сесію найвищим на той момент брейком турніру 136 очок та вийшов уперед 7:2. Завдяки брейкам у 84 та 103 нестримний Ніл виграв два з трьох наступних фреймів, зробивши рахунок 9:3 перед останньою перервою в матчі.

Після 15-хвилинної перерви Робертсону необхідно було виграти лише один фрейм і він одразу впорався з цим завданням, розгромивши Марка Селбі з рахунком 10:3 та пройшовши до 32-го рейтингового фіналу у своїй кар’єрі.

Перемога в півфіналі означає, що король Крусібл 2010 року Робертсон виграв всі чотири зустрічі з триразовим Чемпіоном Світу Селбі цього сезону. «Грім із Австралії» здобув перемоги з рахунком 6:5 на Champion of Champions та English Open, перед тим як завдати поразки Селбі 6:2 на своєму шляху до титулу Чемпіона Великобританії.

Селбі розпочинає підготовку до фінальної частини Чемпіонату Світу, що відбудеться наступного місяця у Шеффілді. Снукерист із Лестера впритул наблизився до минулорічного фіналу світової першості, але програв Ронні О’Саллівану у вирішальному фреймі півфіналу з рахунком 17:16.

Австралієць Робертсон у неділю зустрінеться з переможцем півфіналу між чинним Чемпіоном Світу Ронні О’Салліваном та Баррі Гокінсом, який вибив з турніру лідера світового снукеру Джадда Трампа. Переможець фіналу покладе до кишені 150 000 фунтів стерлінгів.

image

«Моя гра склалась добре від самого початку. Дуже важливо продемонструвати свою перевагу за кожної нагоди і я успішно скористався декількома незначними помилками Марка», - зауважив 39-річний Робертсон. – «Це буде додатковою мотивацією для нього наступного разу. Ми гарні приятелі та без зупину спілкувались впродовж усього поєдинку. Він любить спілкуватись під час гри, не зважаючи на те, хто його суперник, адже йому просто подобається розмовляти. Наступного разу він буде більш вмотивованим, я б точно був би, якщо б програв комусь декілька матчів».

Ніл також поділився своїми думками, щодо можливого суперника у фіналі змагань: «Обидва – Ронні та Баррі – дуже гарно грають у матчах довгих форматів. Вони, напевно, демонстрували найбільш стабільну гру на Чемпіонаті Світу за останні сім років. Баррі трохи не щастило і він програв декілька півфіналів, а також той фантастичний фінал з Ронні, коли він зіграв дуже добре. У будь-якому випадку мені потрібно просто зіграти у фіналі на своїх умовах, принаймні, прикласти всіх зусиль і подивимось що з цього вийде».