09 квітня 2021 дата публікації

Рухаючись далі до омріяної мети. Кваліфікація до Крусібл 2021

Вражаючий виступ 82-го номера світового рейтингу Сюй Си під час кваліфікації до Чемпіонату Світу 2021 поклав край сподіванням повернутися в Крусібл семиразового Чемпіона Світу Стівена Хендрі. 

Подією тижня став другий виступ на турнірах World Snooker Tour в рамках повернення 52-річного Хендрі, який поновив свою участь у професійному турі після 9 років перерви у спорті. 36-разовий переможець рейтингових турнірів відійшов від професійного снукеру після Чемпіонату Cвіту 2012 року, але на початку цього сезону йому запропонували дворічне запрошення на участь в турі і він вирішив прийняти його.

В понеділок в першому раунді кваліфікації Хендрі виграв перший матч в рамках повернення – Стівен переміг свого давнішнього суперника Джиммі Уайта з рахунком 6:3 в довгоочікуваній зустрічі. Але у другому раунді він зустрівся з безжальним суперником Сюй Си. 

23-річний китаєць використовував кожну помилку Хендрі того вечора. Після відставання в рахунку 1:0, він зробив важливий кліренс у 35 очок, «вкравши» другий фрейм на чорній кулі і миттєво відновивши паритет.

Згодом Сюй зіграв брейки у 75, 79, 51, 66 та 72 очки, вигравши шість фреймів поспіль і тепер він зустрінеться зі своїм співвітчизником Жу Юелунем в третьому раунді. Ця перемога збільшує надії Сюй залишитися в професійному турі. 

image

Після матчу Хендрі, як завжди, був відвертим в оцінці своєї гри. Однак, він заявив, що продовжить грати і братиме участь в більшій кількості турнірів наступного сезону.

Хендрі зазначив: «У мене було два-три шанси довести рахунок до 2:0, але відтоді я не вчиняв жодного опору моєму опоненту. Він скористався всіма моїми помилками. Яким би низьким не був рейтинг гравця, якщо ви самі полегшите йому завдання, він забиватиме кулі та виграватиме фрейми. Сподіваюсь, що коли я дістанусь до кваліфікації на Чемпіонат Світу наступного року, я матиму дещо більше змагального досвіду і зможу конкурувати з іншими гравцями туру на більш високому рівні. Наразі кожен удар для мене це випробування. Цікаво було застосувати певні мої удари, на які я наважувався під час гри, але здебільшого це було недоречно. Напевно, я братиму участь у більшій кількості турнірів впродовж наступного року. Якщо я все ж таки не буду в змозі задіяти свою майстерність у матчах, то продовжувати далі не матиме сенсу. Вся справа у тому, щоб побачити чи зможу я зіграти в свою звичну гру. Спробуємо дати цьому раду наступного року і побачимо, що з того вийде».

Український професійний снукерист Юліан Бойко у своєму матчі першого раунду кваліфікації до Чемпіонату Світу 2021 зустрівся з Джеймі Кларком. 
Після впевненого старту перемогою у першому фреймі декількома успішними підходами, Юліан програв два фрейми поспіль, перед тим як зміг зрівняти рахунок до перерви 2:2. 

Скориставшись помилкою суперника, Юліан виграв 5-й фрейм та вдруге в матчі повів у рахунку. Однак, після прикрої помилки Юліана на червоній кулі Джеймі вдалося зрівняти рахунок, вигравши наступний фрейм на останній чорній кулі 3:3. 

Здобувши наступні два фрейми, валлієць опинився у фреймі від перемоги за рахунку 5:3. Проте, Юліан не збирався здаватись без бою – брейком 49 очок він скоротив відставання до мінімуму. У десятому фреймі Кларк вийшов на серію, але зупинився на позначці в 43 очки, вчергове в матчі не забивши синю кулю при намаганні розбити піраміду. 15-річний снукерист з України вийшов до столу і вже готовий був перевести матч до вирішального фрейму, але прикро помилився на останній коричневій кулі, яка була фрейм-болом. Після тактичної боротьби на останніх кольорових Джеймі Кларк дальнім ударом по коричневій кулі розпочав підхід, який завершився перемогою у фреймі та матчі на останній чорній кулі з рахунком 6:4.

image

Юліан поділився своїми враженнями від виступу на цьогорічному відборі до Чемпіонату Світу: «Я дуже задоволений своєю грою. Звичайно, хотілося б кращого результату - перемоги, але головне, що я бачу і відчуваю прогрес в своїй грі. Я дуже радий що на технічному рівні не випадаю з обойми в мейн-турі, а перемоги прийдуть з досвідом і знаннями, які я здобуваю зазнаючи поразок. Я буду старанно готуватися до старту нового сезону і дуже сподіваюся, що зможу одержати більше перемог впродовж другого року мого перебування в професійному турі!»

16-річний бельгієць Бен Мертенс зазнав болісної поразки 6:5 від китайського підлітка Лея Пейфаня. Мертенс виборов впевнене лідерство 5:1 і мав декілька шансів завершити матч перемогою. Проте завдяки вражаючій грі Лея у відповідь він здобув карколомну перемогу з рахунком 6:5. Цей результат зберігає надії Лея залишитися в турі. 

image

16-річний північний ірландець Роббі МакГіган так само болісно програв Мітчелу Манну з рахунком 6:5.

МакГіган показав свій талант і вийшов вперед 5:2. Однак, Манн продемонстрував свій досвід і здобув перемогу у вирішальному фреймі. 

image

Лукас Клекерс, гравець з Німеччини, забезпечив собі місце в другому раунді, вигравши у Пітера Девліна з нищівним рахунком 6:1. Він зіграв брейк у 134 очки і тепер проведе багатообіцяючу зустріч у другому раунді з першим номером Швейцарії Александром Урсенбахером.

Клекерс був не єдиним німцем, хто вийшов в наступний етап, адже до нього приєднався співвітчизник Сімон Ліхтенберг, який здобув перемогу над росіянином Іваном Каковським 6:3. Ліхтенберг зіграв брейки у 58, 93, 73 та 82 очки на шляху до перемоги і тепер зіграє з Яном Бернсом у другому раунді.

Обидва і Ліхтенберг, і Клекерс можуть увійти в історію, ставши першими німцями, які дістались до фінальної частини Чемпіонату Світу в Крусібл.

Статтю створено за матеріалами WST.TV