13 грудня 2019 дата публікації

Scottish Open: народження "Тайської ракети"

Ронні О’Салліван, Джадд Трамп, Марк Селбі, Марк Аллен, Девід Гілберт, Джек Лісовскі, Скотт Дональдсон та Тчепчайа Ун-Ну – склад учасників чвертьфіналу Scottish Open гарантує якісне та цікаве закінчення турніру.

Нема в цьому списку Джона Хіггінса, який поступився у 1/8 фіналу Джеку Лісовскі у грі, в якій кожен з суперників брав фрейм в підхід, але Джек це робив вдвічі частіше, ніж Джон, який, до речі, зіграв 776-й сенчурі в кар’єрі та вийшов за цим показником на чисте друге місце, випередивши свого великого співвітчизника Стівена Хендрі.

Сенчурі за кар'єру. Топ-10.

 

Вибув з боротьби й Дін Цзюньху. Переможна серія з дев’яти зустрічей обірвалась в 1/16 фіналу. Нищівної поразки Діну завдав Грем Дотт – 4:0. Але й сам Грем до чвертьфіналу не дістався, поступившись у 1/8-й діючому чемпіону світу Джадду Трампу – 2:4. Китайці взагалі з тріском провалили Scottish Open – до 1/8 фіналу дістався тільки Чжан Цзянкань. 21-річний гравець, який проводить другий сезон в мейн-турі, вперше в кар’єрі вийшов у четверте коло рейтингового турніру, перегравши в контрі Тома Форда. Але далі йти Чжану завадив Скотт Дональдсон, що стане єдиним представником господарів в 1/4 фіналу.

Девід Гілберт у принциповій зустрічі (в рейтингу гравців розділяють лічені очки) переграв Шона Мерфі – 4:2.

Марк Селбі виграв дві зустрічі поспіль з рахунком 4:0 (у Ліама Хайфілда та Джіммі Робертсона) та вийшов на Ронні О’Саллівана. Сьогодні на нас чекає надцікава гра між найбільш принциповими суперниками сьогоднішнього професійного снукеру. В четвер Ронні не мав проблем ні з Мартином Гоулдом – 4:0, ні з Джо Перрі – 4:2. Ронні зробив два сенчурі у зустрічі з Гоулдом та один – з Перрі. Джо відповив брейком 139, що став найкращою серією турніру. Додам, що і Гоулд, і Перрі традиційно зовсім не вміють грати з Ронні. Рахунок особистих зустрічей 0:5 та 2:14, відповідно, при цьому Джо не вигравав у Ронні вже 11 років.

Марк Аллен, який захищає титул, здобутий в Глазго рік тому, без проблем пройшов Елліота Селссора та Кріса Вейкліна – 4:1 з обома,та буде явним фаворитом у грі 1/4 фіналу з Дональдсоном.

Нарешті, кращим, мабуть, гравцем дня став Тчепчайа Ун-Ну. Спочатку таєць обіграв набираючи потроху хід Марко Фу – 4:2 (на рахунку гонконгського снукериста сенчурі 119 очок, що став 500-м у кар’єрі), а потім за 45 (!) хвилин розтрощив Ніла Робертсона. Прізвисько «тайська ракета» для цього надшвидкого гравця напрошується само собою.