24 листопада 2020 дата публікації

Селбі перемагає Вайта, та інші новини першого дня чемпіонату Великобританії

Головну подію першої половини професійного сезону розпочато!

В Мілтон-Кінсі зіграні перші зустрічі 44-го чемпіонату Великобританії. Турнір буде відбуватись протягом двох тижнів, а ім’я переможця снукерний світ дізнається лише наступної неділі.

Зустрічі першого кола розтягнути на чотири дні, з понеділка по четвер. Кожного дня граються по три матчи в три сесії.

Але в перший день було зіграно всього 14 зустрічей. COVID-19 а, точніше, карантинні заходи з ним пов’язані, продовжує потроху вибивати гравців. Цього разу позитивні тести здали Раян Дей та Ентоні Хемілтон. Цікаво, що це той самий Хемілтон, який у серпні через побоювання захворіти на коронавірус відмовився від участі в чемпіонаті світу. У друге коло без гри пройшли Сюй Си (суперник Хемілтона) та Джек Джонс, який повинен був грати з Деєм. Цікаво, що в Сюй Си та одного з трьох Джонсів однакова кількість рейтингових очок, але якщо китаєць набрав їх майже за півтора сезони, то валлієць – за шість турнірів сезону, що триває.

Отже, перша сесія, п’ять зустрічей, і одразу достатньо серйозна несподіванка. Дебютант мейн-туру китаєць Пан Цзюньсу переграв Тома Форда, який останнім часом, начебто, націлився на вихід до топ-16 світового рейтингу. Але 6:4 на користь Пана, який тепер з 16 500 рейтингових очок (з них 6 500 – за перемогу над Фордом) стає лідером серед дебютантів професійного туру.

Девід Грейс, який ще, мабуть, не оговтався після блискучого виступу на Northern Ireland Open, провів вкрай важку гру проти Іана Бернса. Ще після семи фреймів Грейс поступався 3:4 але все, врешті-решт закінчилось для нього добре – 6:4.

В інших зустрічах першого «заход» Марк Вільямс виграв 6:0 у Бена Ханкорна, зігравши за шість єдиний півсотенний брейк, та й той лише 57 очок, Лі Хан з двома сенчурі – 134 та 101 очко здолав Фрейзера Патріка, а ще один дебютант мейн-туру Шон Меддокс при дуже непоганій грі поступився 4:6 Яню Бінтао. На рахунку суперників по одному сенчурі – 107 у англійця, 130 – у китайця.

Друга сесія. Ще одна гучна сенсація. Явно не хапаючий зірок з неба німець Сімон Ліхтенберг перемагає 6:3 шотландську надію Скотта Дональдсона. При чому Ліхтенберг показав дуже непогану гру, зробивши брейки 100, 71, 53 та 52 очки.

Але в центрі уваги була гра між Марком Селбі та Майклом Вайтом. Валлієць докладає всіх зусиль щоб доказати насамперед, мабуть, самому собі, що його виліт з туру був випадковістю. І це в нього більш-менш виходить. Українські прихильники снукеру мали змогу оцінити явно не аматорський рівень гри Вайта у зустрічі з Юліаном Бойком, а сьогодні Майкл дав бій Марку Селбі. Триразовий чемпіон світу, який двічі перемагав на чемпіонаті Великобританії, врешті-решт виграв, але лише з рахунком 6:4. Прикрасою гри став брейк 140 очок, що його зробив Селбі у третьому фреймі.

До останнього бились Мартін О’Доннелл з Джеймі Кларком. Мартін зробив сенчурі рівно 100 очок, але п’ять півсотенних брейків Джеймі кінець кінцем допомогли йому виграти – 6:5. Грем Дотт не мав проблем у грі проти ще одного дебютанта з Піднебесної Чжао Цзяньбо – 6:1 з п’ятьма брейками 50+, а ось Чан Бінюй, який проводить в турі вже другий рік, переміг 6:4 Сема Крейгі.

Третя сесія складалась лише з чотирьох зустрічей. Фаворити дуже швидко здобули перемоги з однаковим рахунком 6:1. Джон Хіггінс, зігравши сенчурі 123 очки та чотири пвісотенних брейки, переміг Фергала О’Брайєна, а Баррі Хокінс майже з такими показниками (лише замість серії 123 зіграв «всього» 99) обіграв Райлі Парсонса.

А ось ще в двох зустрічах боротьба триває. Бен Вулластон виграв на респоті сьомий фрейм у Енді Хікса та веде перед 4:3, а Джерард Грін перемагає Деніела Велша з рахунком 4:2.

Ну і вже сьогодні об 11:00 свій дебютний матч на турнірах «Потрійної корони» зіграє Юліан Бойко. Суперник – чемпіон Великобританії 2004 року Стівен Магвайр.