05 серпня 2020 дата публікації

Сенсації "Крусібла". Перемоги Сенгкхама та Кларка, поразки Мерфі та Аллена

Вівторок став поки найсенсаційнішим днем на чемпіонаті світу.

Вибули з боротьби Шон Мерфі та Марк Аллен, на крок від прірви опинився Стівен Магвайр.

Першим пішов з «Крусіблу» Шон Мерфі. Чемпіон світу 2005 року опинився в скрутному становищі пілся першої сесії зустрічі з Ноппоном Сенгкхамом, програючи з рахунком 3:6. Але відставання у три фрейми все ж таки давало шанси Шону. Но другу половину гри тайський снукерист прорів просто блискуче. П’ять фреймів – п’ять півсотенних брейків. Шон лише в дванадцятому фреймі зміг щось протиставити супернику, вигравши на кольорових кулях. Всі інші фрейми забрав Сенгкхам і зафіксував перевагу з великим рахунком – 10:4. Друга гра Ноппона у «Крусіблі» і перша перемога.

25-річний валлієць Джеймі Кларк до того, як потрапити до мейн-туру, пройшов вкрай нелегкий шлях. Кларк програв п’ять зустрічей, в яких розігрувалась професійна ліцензія, і лише з шостої спроби «вигриз»-таки омріяну професійну ліцензію. Проте гра в мейн-турі у Джеймі не пішла. Ще пару тижнів тому Кларк займав безнадійне місце в самому кінці першої сотні і вже, мабуть, подумки готувався до QSchool. Але феєрично проведена кваліфікація до чемпіонату світу разом з новим правилом, згідно з яким вихід до «Крусіблу» дозволяє гравцеві лишитись в турі, змінив все. Кларк подовжив професійну ліцензію ще на два роки і на цій хвилі переміг Марка Аллена в фантастичному матчі.

Північноірландець грав вкрай потужно. На його рахунку п’ять сенчурі (!). Вже у перших двох фреймах Аллен зробив два сенчурі – 136 та 105 очок. Але Кларк зберігає спокій – брейк 136 очок у відповідь, та виграний в чорній кулі з різницею в одне очко четвертий фрейм, по ходу якого Джеймі зміг відіграти відразу три снукери! А потім ще один, незважаючи на брейк 56 очок у виконанні суперника. І вже Кларк попереду – 3:2. Але тут вже Марк Аллен робить ще два сенчурі – 122 та 104 очки! І ще один фрейм в чорній! І це 5:3. Кларк не здається, забирає останній фрейм сесії та уходить на перерву за мінімального відставання – 4:5.

Ввечері Аллен починає з п’ятого сенчурі – 105 очок! А Кларк відповідає феєричною серією з чотирьох поспіль виграних фреймів! І це 8:6 на користь валлійця. Далі Аллен виграє 15-й фрейм, Кларк – 16-й, Аллен – 17-й, після чого Джеймі Кларк ставить переможну сенсаційну крапку. 10:8 – поки найгучніша сенсація цьогорічного чемпіонату світу. У 1/8 фіналу Джеймі Кларк зіграє зі ще одним «кваліфаєм» Ентоні Макгіллом. Перемога не тільки підніме Кларка на недосяжну чвертьфінальну висоту, але й приведе до цікавої колізії, «жертвою» якої стане Фергал О’Брайен. Отже, Кларк отримав місце в мейн-турі на два наступних сезони в якості фіналіста чемпіонату світу. Але, якщо він переможе Макгілла, то підніметься на перше місце в річному рейтингу серед гравців, які не потрапили до топ-64. І, в такому разі, із четвірки випадає саме О’Брайен. Так що ірландському ветерану доведеться добряче повболівати за Ентоні Макгілла.

Марк Селбі в цей день сенсації зміг уникнути неприємностей, хоча й не показав чемпіонської гри. За рахунку 7:6 на свою користь у зустрічі з Джорданом Брауном, Селбі виграв три фрейми поспіль та встановив остаточний рахунок – 10:6.

Феноменально відіграв першу половину зустрічі зі Стівеном Магвайром Мартін Гоулд. Чотири (!) сенчурі (при чому три однакові – по 103 очки), ще три півсотенні брейки та 7:2 за підсумками першої сесії. Шанси шотландця на перемогу мінімальні.

Саме такий рахунок і зустрічі Баррі Хокінса та Олександра Урсенбахера. Але тут без сенсацій – попереду Хокінс.

І вже у середу не тільки закінчується 1/16 фіналу, але й починаються зустрічі другого кола. Розпочнуть матчі до 13 перемог Джон Хіггінс з Куртом Мафліном та Марк Вільямс зі Стюартом Бінемом.