04 листопада 2019 дата публікації

Шість супертурнірів за рік - так виглядає епоха Трампа

Другою в сезоні і тринадцятою в кар'єрі перемогою Джадда Трампа завершився в Китаї рейтинговий турнір World Open.

Обидва півфінали, що відбулись у суботу, не стали яскравою подією за якістю гри, зате порадували  закрученим сюжетом.

Тчепчайа Ун-Ну який набрав серйозний хід і перемагав кожен день протягом останніх двох тижнів, провалив старт матчу проти Кайрена Вілсона. Не можна сказати, що «Воїн» відзначився чимось надзвичайним, але на тлі блідої гри лідера сучасного тайського снукера, і досить посередніх дій цілком вистачило, щоб піти вперед на три фрейми.

Програвши три стартових партії, Ун-Ну взяв четверту, після чого в п'ятій зробив брейк 62 очка, який став першою пів сотенною серією в матчі для обох суперників. Правда, великих  радощів тайцю він не приніс. За рахунку 62:48 Тчепчайа промахується на жовтому, і Вілсон збирає переможний кліренс. І це вже 4: 1. Але з цього моменту все починає змінюватися. У шостому фреймі при рахунку 0:42 Ун-Ну робить брейк 74 очка. У наступному, виграючи 23 очка, Тепчайа кладе складну жовту кулю, після чого зелена вже стає матчболом. І це 3: 4. Але драматична розв'язка восьмого фрейма могла покласти край надіям Ун-Ну. За рахунку 50:56 остання  чорна стає прямо на губу лівої середини, але забити її можна тільки від далекого короткого борту. Таєць б'є і не потрапляє по кулі - 3: 5. Чергова битва зі взаємними помилками в дев'ятому фреймі приносить успіх Ун-Ну в чорній кулі - 63:60. Вілсон проходить в кулі від фіналу - він вів у рахунку 60:36 (!) при 27 на столі. Але після невдалого відіграшу суперника Ун-Ну збирає переможний кліренс.

Чергова помилка Кайрена за рахунку 49:10 в десятому фреймі, брейк 67 Тепчайі, і ось вона, контра! Вілсон першим починає результативну атаку, але вже традиційно для цього матчу грубо помиляється на рубежі 40 очок. Жахлива недоріка  червоної, і тільки 39: 0. Гру Тепчайі в цьому матчі можна було назвати будь-якою, але тільки не ідеальною. Серія обривається на позначці 61 очко - немає виходу на червону. Вілсон випадковим чином ставить снукер. Ун-Ну не виходить, причому заганяє себе в набагато складніший. Від кількох бортів і з другого разу Ун-Ну все ж вирішує завдання, але рахунок вже 61:50. Після виходу тепер уже Вілсона з чергового снукера, він віддає позицію. Тчпчайа точний на червоній, але маже просту зелену. Шанс для Кайрена. Але що це ???? Забивши жовту, Вілсон промахується на елементарній зеленій. Пояснення тільки одне - Кайра сконцентрувався на складному виході на коричневу. Але воно вже нікого не цікавить. Ун-Ну більше не дарує черговий шанс і виграє цей багатостраждальний півфінал. За одинадцять фреймів Вілсон не зробив жодного брейка 50+, на рахунку Ун-Ну серії 74, 67, 62 і 61 очко.

Навряд чи можна назвати шедевром снукерного мистецтва другий півфінал між Джаддом Трампом і Джоном Хіггінсом. Помилок було дуже багато, але враження, як і в першому півфіналі, скрасив нестандартний сюжет. Рівна гра до перерви - 2:2,  і два невеликих полусотенних брейка у виконанні Джона змінилася ривком Трампа. Почалося все з брейка 99 очок в п'ятому фреймі і вилилося в три поспіль виграних партії. І це вже 5: 2. У восьмому фреймі Трамп починає брейк, який в інший день приніс би йому перемогу в матчі. Але в цю суботу зірки стали явно якось не по снукерному. Груба помилка при рахунку 32: 0, і Джон вирішує ще пограти. Правда не відразу. Спочатку Хіггінс після забитої червоної маже чорну, пропонуючи Трампу завершити матч. І лише після того, як Джадд рішуче відмовляється від такої пропозиції, не забивши червону, йде серія 89 очок - і 3:5. Карусель взаємних помилок в дев'ятому фреймі приносить, врешті-решт, перемогу Хіггінсу. Рахунок стає 5:4.

 

У десятому фреймі Трамп робить брейк 59 очок, але не виходить на чергову кольорову. На столі 75. Череда обопільних промахів, серія 44 очка у виконанні Хіггінса і суперники переходять  до боротьби на кольорових. У Хіггінса при виході з снукера флюком падає жовта. Але без продовження. Далі при грі зеленої у Трампа падає чорна, до того ж призначається фрібол. Справжня катастрофа. Рахунок зрівнюється.

В контрі рахунок відкриває Джон, зігравши дальню червону. І тут же маже бортову  чорну. Трамп грає брейк 55 очок і, не зробивши вихід на кольорову, відіграється. Боротьбу відіграшів виграє Хіггінс, але набравши всього 15 очок, незбагненним чином не забиває рожеву в середину. 6:5 - Трамп виходить у фінал.

В принципі, було очевидно, що Ун-Ну навряд чи зможе скласти конкуренцію чемпіону світу. У переможця Shoot-Out явно закінчився той запал, завдяки якому він виграв 13 матчів поспіль і вдруге протягом тижня дійшов до фіналу. Боротьби і не вийшло. Практично зовсім.

У першій сесії головним досягненням Тепчайі були два фрейми, цілком в стилі описаних вище півфіналів витягнутих в чорній кулі. Весь інший час - повна домінація Джадда, який зробив шість полусотенних брейків і повів 7: 2. Апофеозом став сьомий фрейм, в якому Ун-Ну при повному комплекті на столі тричі не потрапив по видимій кулі - 0:15.

На початку другої сесії Трамп робить сьомий брейк 50+ і доводить рахунок до 8:2. До честі Ун-Ну він не здався, і хоча повноцінну боротьбу нав'язати так і не зміг, все ж уникнув зовсім вже розгромного рахунку. Вирвавши, вже за традицією цього уїк-енду, в чорній кулі 11-й фрейм, тайський снукерист взяв ще два, зробивши брейки 80 і 56 очок. 5:8 - але в цей момент Джадд вирішив, що, мабуть, вистачить. Пограли - і пора закінчувати, треба в Ковентрі летіти на Champion of Champions. У 14-му фреймі Джадд робить єдиний в цьому фіналі сенчурі - 136 очок, після чого завершує матч брейком 61. 10:5 - другий рейтинговий титул Трампа, здобутий ним у ранзі чинного чемпіона світу. Два виграних турніру з п'яти, 20 перемог в 23 матчах. А за календарний рік це вже шостий здобутий титул з загальним обсягом виграних призових більш ніж 1 мільйон фунтів стерлінгів - ера Трампа вже в розпалі або тільки починається?