25 жовтня 2019 дата публікації

Скотт Дональдсон: перша перемога на Лізі чемпіонів

Скотт Дональдсон, перемігши в шотландському фніалі Грема Дотта, здобув першу в кар’єрі перемоги у Лізі чемпіонів і вийшов у фінальний тур.

В груповому турнірі домінували Кайрен Вілсон та Скотт Дональдсон. Вілсон, який нагадаємо, два дні тому програв фінал третьої групи своєму однофамільцю Гері, подолав п’ятьох суперників поспіль. Дональдсон виграв чотири зустрічі з п’яти, поступившись лише Тому Форду. З такими показниками гравці підійшли до заключної зустрічі між собою. Дональдсон переміг 3:2, та зайняв перше місце за додатковими показниками. Вілсон вийшов в плей-оф з другого місця.

Фінішний спурт вивів на третє місце Грема Дотта. Маючи після чотирьох зустрічей лише дві перемоги, чемпіон світу 2006 року переграв Меттью Селта та Джо Перрі. А далі з двома перемогами розташувались Джо Перрі, Том Форд та Алі Картер. За додатковими показниками, вигравши стільки ж партій, скільки конкуренти, але програвши на одну менше, четвертим став Джо Перрі. Форд обійшов Картера при тому, що в обох гравців була не тільки однакова кількість перемог, але й однакова різниця партій. Останнім став Меттью Селт, який виграв лише одну зустріч.

Цікаво, що після 24 сенчурі, зроблених гравцями третьої групи, в четвертій було зіграно всього 12 – рівно в два рази менше. П’ять сенчурі, в тому числі найвищий – 143 очки, зробив Кайрен Вілсон. На рахунку переможця турніру Скотта Дональдсона лише один сенчурі – 111 очок.

Обидва півфінали закінчились з рахунком 3:2. Дотт, програючи 0:2 Вілсону, зробив три поспіль великих брейки – 70, 74 та 88 очок і переміг. Дональдсон вигравав у Перрі 1:0, 2:1, та все одно довелось грати контру. Брейк 77 очок приніс переміг 25-річному Скотту.

Цікаво, що обидва фіналісти ще не разу не вигравали жодного групового турніру Ліги за 12 років її існування. Лідери по цьому показнику – Джадд Трамп – 10 перемог, Джон Хіггінс – 8, Мартін Гоулд та Марк Селбі – по 6.

Скотт Дональдсон впевнено переграв свого досвідченого суперника – 79:9, 77:0, 66:30 та приєднався в фінальному турі до Ніла Робертсона, Стюарта Бінема та Гері Вілсона. Грем Дотт, Гері Вілсон, Джо Перрі та Том Форд переходять до п’ятої групи, де на них чекають Ентоні Макгілл, Девід Гілберт та Янь Бінтао. Але це буде дуже не скоро – вже в наступному році, як раз на православне Різдво.

А вже у майбутній понеділок у китайській Юшані почнеться фінальна частина World Open. Сезон продовжується.