16 січня 2021 дата публікації

Снукерне El Clasico. 1/4 Masters 2021

Прикрасою стадії ¼ фіналу Masters 2021 безперечно став матч між легендами снукеру Ронні О’Салліваном та Джоном Хіггінсом. Ця незабутня зустріч була 70-ю в історії протистоянь цих видатних гравців, які ставши професіоналами у 1992 році, вже через три роки опинились у фіналі цього турніру. Тоді Ронні переміг Джона з рахунком 9:3 та став наймолодшим гравцем, який підняв над головою трофей у віці 19 років та 69 днів.

Їх цьогорічна зустріч на Masters також увійшла в історію, дякуючи неймовірній серійності, адже гравці виграли п’ять фреймів підряд з брейкам 100+! Цей здобуток повторив досягнення Ніла Робертсона та Стівена Магвайра на турнірі 2009 року.

Перший фрейм був за Ронні, який розпочав матч брейком у 97 очок. Проте Джон не мав намірів засиджуватись у кріслі, - він виграв наступні три фрейми, зробивши дві сотні підряд, перша з котрих у третьому фреймі стала найкращою серію на турнірі - 145 очок! Після перерви послідовність тризначних серій продовжив О’Салліван, який зрівняв рахунок двома сотнями 125 та 103. Але на превеликий жаль для мільйонних фанів «Ракети», це були його останні виграні фрейми на Masters цього року. За рахунку 3:3, брейком 134 Хіггінс завершив низку з п’яти сотень, виконаних гравцями підряд, адже в наступному фреймі серія Джона закінчилась на позначці у 88 очок. У дев’ятому фреймі Ронні О’Салліван мав шанс продовжити матч, проте помилився на нескладному ударі по червоній кулі і видовищний чвертьфінал Masters завершився перемогою Джона Хіггінса з рахунком 6:3.

image

В іншому чвертьфіналі діючий чемпіон Стюарт Бінем обійшов Шона Мерфі з рахунком 6:3, щоб вийти в півфінал. Події в перших чотирьох фреймах матчу розвивались неквапливо, не враховуючи чудовий брейк Стюарта в 133 очки в другому. Після перерви Бінем вирвався вперед на два фрейми, зробивши рахунок 4:2. Шон виграв наступний фрейм, але після довготривалої боротьби у восьмому фреймі рахунок став вже 5:3 на користь Стюарта. Шону Мерфі не вдалося переломити хід поєдинку і Стюарт Бінем одержав перемогу в наступному фреймі.

image

П’ятий номер світового рейтингу Кайрен Вілсон отримав нокаут від Девіда Гілберта, який вирвав перемогу в чвертьфіналі з рахунком 6:5. Матч був рівним – у відповідь на сотні Вілсона, Гілберт вигравав фрейми на останніх чорних кулях. За рахунку 4:3 Вілсон брейками 107 та 80 очок вирвався вперед і був у фреймі від перемоги. Проте Гілберт спочатку серією 67 перевів матч у фінальний фрейм, в якому серією 66 очок виграв матч та вийшов у півфінал.

image

Чвертьфінал між Стівеном Магвайром та Яном Бінтао також завершився у вирішальному фреймі. На початку матчу 20-річний китайський гравець вирвався вперед на два фрейми, проте досвідчений шотландець виграв наступні два, зробивши у четвертому серію 102 очки. В другій половині зустрічі гравці почергово змінювали лідерство у рахунку. Магвайр вдруге зрівняв рахунок чудовим кліренсом 137 очок, який на той час став найкращою серією турніру. Вигравши наступний фрейм Ян зробив рахунок загрозливим для Стівена 4:5. В десятому фреймі Магвайру допоміг випадок – дякуючи флюку він перевів матч у контру. Проте дебютант турніру не втратив концентрацію, більше того - Ян перевершив найкращу серію свого суперника, зробивши тотал кліренс 141 очко, і це у вирішальному фреймі! Болісна поразка для Стівена Магвайра та блискуча перемога Яна Бінтао!