25 лютого 2020 дата публікації

Старт чемпіонату гравців. Селбі громить Вільямса, Магвайр вириває перемогу у Діна

З розгромної перемоги Марка Селбі та контри в зустрічі Магвайра й Діна розпочався в англійському Саутпорті рейтинговий турнір Players Championship.

6:0 – з таким рахунком Селбі «зносить» Марка Вільямса. У кар’єрі навіть найвеличніших гравців бувають дні, коли не виходить геть нічого. Цього разу такий день пережив Ем-Джей. 31, 0, 4, 25, 17, 5 – це набор очок Вільямсом протягом гри по фреймах, і не треба бути Селбі, щоб перемогти такого суперника. Селбі зробив сенчурі 103 очки, ще два півсотенних брейки і переміг 6:0. Марку Вільямсу лишається лише пригадати, що 21 рік тому, в першій зустрічі з Селбі він розніс суперника з рахунком 9:0 (!). Загалом же Вільямс та Селбі грали між собою 34 рази. Рахунок 18:16 на користь Селбі. Поразка має неприємний наслідок для Марка Вільямса – він майже стовідсотково вибуває з боротьби за попадання на заключний турнір серії CORAL Tour Championship, в якому зіграють лише вісім кращих гравців сезону. Єдиний шанс, який лишається у Вільямса – це перемога на Gibraltar Open, але навіть її може не вистачити для того, щоб увійти у топ-8 сезонного рейтингу. Селбі же, разом з Трампом, Мерфі, Робертсоном та Діном вже забронювував за собою місце на Tour Championship.

Діну навіть не завадила вчорашня поразка від Стівена Магвайра. Історія зустрічей між цими гравцями дуже й дуже цікава, і ділиться ровно на дві частини. Спочатку величезну перевагу мав Магвайр – сім перемог при одній нічиєй в перших восьми зустрічах (2004-2009 роки). Але з кніця 2009 року ініціативу перехопив вже китаєць – дев’ять перемог при одній поразці за десять з гаком років. Останній раз на рейтингових турнірах Стівен перемагав 11 років тому – у 2009 році на Welsh Open. В тому числі, шотландець програв і недавній фінал чемпіонату Великобританії.

Чергова зустріч нагадувала американські гірки. Спочатку «вгору» полетів Магвайр – 2:0. Потім його змінив Дін – 4:2. Прикрасою гри став кліренс в шостому фреймі, який Дін почав з рахунку 8:56. Далі знов пришла черга Стівена – 5:4. Дін зрівнює, веде в контрі 29:1, Магвайр ставить снукер, Дін виходить, але віддає гру. 6:5 – Стівен Магвайр перемагає і тепер у чвертьфіналі зустрінеться з Марком Селбі. Перемога надасть шотландцю чудові шанси на потрапляння на Tour Championship, поразка позбавить їх.