21 червня 2020 дата публікації

Стівен Магвайр: «I’ll never play like that again»

Поки в Києві проходив командний чемпіонат України, в англійському Мілтон-Кейнсі Стівен Магвайр та Ніл Робертсон демонстрували той найвищий рівень гри, з яким вже зовсім скоро доведеться зіткнутися Юліанові Бойку.

Чвертьфінальна гра передостаннього рейтингового турніру сезону 2019/2020 між австралійським та шотландським снукеристами вийшла не просто високого рівня. Це була одна з найкращих зустрічей взагалі в історії снукеру. Не просто так Магвайр після зустрічі сказав ту фразу, що винесена в назву статті: «Я більше ніколи не буду так грати». І це тому, що зіграти на такому рівні можна хіба що раз у житті, зіграти ще краще – навряд чи можливо взагалі.

Шість сенчурі (з них чотири поспіль) та три брейки 50+ в дев’яти виграних фреймах – це щось захмарне. При цьому і суперник Стівена був на висоті. Два сенчурі та чотири півсотенних брейки – з такими показниками Ніл Робертсон міг би виграти що завгодно й в кого завгодно. Але тільки не в цей день і не у Магвайра, у якого саме 20 червня пробив зірковий час.

Вже у першому фреймі Стівен задає високу планку грі, зробивши сенчурі 108 очок. Ніл тут же відповідає брейком рівно 100. Далі два фрейми на користь Магвайра з брейками 58 і 86. Відпочивши 15 хвилин, Робертсон всією міццю навалюється на суперника – брейки 103, 72 та 79 очок, зіграні поспіль, дозволяють австралійцю вийти вперед – 4:3. Але Магвайр ще до великої перерви зрівнює рахунок, зробивши другий для себе і четвертий загалом у зустрічі сенчурі – 117 очок. 4:4 після першої блискучої, але рівної половини, і ніхто б не міг сказати, що Робертсон програє цю зустріч з відривом у чотири фрейми.

Тим більше, коли на старті вечірньої сесії австралієць здобув фрейм з брейком 77 очок та вийшов вперед. Але що потім почав робити Магвайр! Чотири сенчурі поспіль (!!!!!) – 103, 135, 111 та 115 очок. Стівен стає лише п’ятим гравцем в історії снукеру (після Хіггінса, Мерфі, Робертсона та Гері Вілсона), якому вдалося це зробити. А шість сенчурі-брейків в зустрічі до 9 перемог поступаються (та й те досить відносно) результату Стівена Хендрі, який в грі до 10 перемог в фіналі чемпіонату Великобританії зробив сім сотенних брейків.

За рахунку 5:8 Робертсон ще намагається боротися, робить брейк 53 очки, але помиляється при грі рожевої кулі в середину і Магвайр закінчує фантастичну зустріч кліренсом 59 очок. Блискуча перемога з рахунком 9:5, а сьогодні суперник Стівена по півфіналу визначиться в зустрічі між Джаддом Трампом та Джоном Хіггінсом.