17 липня 2020 дата публікації

Створено WPBSA Q Tour

Всесвітня професійна асоціація більярду та снукеру (WPBSA) оголосила про створення WPBSA Q Tour, який розпочнеться з нового сезону.

Цей турнір прийде на зміну Challenge Tour, і буде являти собою більш структуровану та краще організовану версію «челленджу». Планується провести вісім турнірів у Великобританії та континентальній Європі. Перший номер рейтингу за сумою всіх турів отримає дворічну професійну ліцензію. Ще одна ліцензія дістанеться переможцю плей-оф за участі гравців, що посядуть у рейтингу номери з другого по сімнадцятий.

Загальна сума призового фонду нової турнірної серії дорівнює 100 000 фунтів стерлінгів. На кожному з восьми турнірів буде розіграно по 12 000 фунтів, ще по дві тисячі фунтів отримають переможці серії разом з професійною ліцензією.

До кожного турніру будуть допускатися 32 гравці за рейтингом QSchool, 16 кращих юніорів, що їх відбере спеціальне журі WPBSA, та 16 переможців відбіркових змагань, які будуть проходити перед основною частиною в п’ятницю.

Збільшується дистанція зустрічей. Якщо в суботу 1/32, 1/16 та 1/8 фіналу будуть грати до трьох перемог, то вже в неділю чвертьфінали та півфінали пройдуть до чотирьох перемог, а фінал – до п’яти.

Голова WPBSA Джейсон Фергюсон заявив, що WPBSA Q Tour є величезним кроком уперед для гравців у всьому світі, що мріють приєднатися до мейн-туру. Фергюсон пригадав, що Ніл Робертсон до того, як стати одним з найкращих гравців в історії, вибував з туру, а потім повернувся, так само як і переможець WSF Open цього року Ешлі Хьюджілл. Для таких гравців, які грали в турі, вибули, але мріють повернутися - WPBSA Q Tour стане чудовою нагодою. Також Фергюсон вважає, що зараз на дуже високому рівні знаходиться юніорський снукер, та в якості прикладу наводить Шона Меддокса, Гао Яна та, і це особливо приємно нам, Юліана Бойка.

Найближчим часом будуть оголошені дати та місця проведення всіх турнірів WPBSA Q Tour.

За матеріалами https://wpbsa.com/

Перейти