21 січня 2020 дата публікації

Стюарт Бінем: несподіваний переможець турніра сенсацій

Алі Картер, який попав на Мастерс в останню хвилину завдяки відмові Ронні О’Саллівана, дійшов до фіналу, Стюарт Бінем, який до цього за всю багаторічну кар’єру виграв на Мастерс лише три зустрічі, стає переможцем. Так закінчився Мастерс-2020, який став одним з найнепередбачуваних в снукерній історії.

Після поразок в першому колі Трампа, Селбі, Робертсона, Аллена та Вільямса, у чвертьфіналі поступився дворазовий переможець Мастерс Джон Хіггінс. Шотландець зробив брейк 140 очок, але переміг Картер – 6:3. Стівен Магвайр, який вразив всю снукерну спільноту диво-ударом у грі з Робертсоном в 1/8 фіналу, у чвертьфіналі поступився Девіду Гілберту. Дебютант Мастерс зробив вищий брейк турніру – 144 очки та переміг з рахунком 6:2.

П’ять півсотенних брейків Стюарта Бінема виявились дієвішими, ніж 139 та 71 у виконанні Кайрена Вілсона – 6:4 на користь майбутнього тріумфатора Мастерс. Нарешті, єдиним гравцем у півфіналі, який раніше перемагав на Мастерс, виявився Шон Мерфі, що здолав 6:3 Джо Перрі.

Але вже після півфіналу Шону довелося «зачохлити кий» - поразка 3:6 від Алі Картера, незважаючи на два зіграних сенчурі. Гілберт у грі проти Бінема зробив ще один великий сотенний брейк – 131 очко, але поступився 2:6.

У фіналі Бінем з Картером розіграли дуже непередбачуваний та видовищний сюжет. Першу сесію виграв Стюарт – 5:3. У восьмому фреймі Бінем виконав відразу два дуже «крутих» удари. Спочатку зіграв даблом останню червону кулю з виходом під чорну, а потім взагалі зробив щось неймовірне, забивши жовту кулю, що стояла біля середньої лузи вздовж борта у кут.

На початку другої сесії Картер перехопив ініціативу, зробив сенчурі 133 очки, та виграв чотири фрейми поспіль. Але потім відбувся ще один, вже вирішальний перелом. Цього разу вже Бінем з брейками 64, 65, 58 та 88 очок бере чотири фрейми. Рахунок стає 9:7 на користь Стюарта, після чого Картер відіграє один фрейм (брейк 77), але вісімнадцятий фрейм стає останнім – брейк 109 (єдиний сенчурі у фіналі) у виконанні Бінема – і 10:8.

Кубок за перемогу та 250 тисяч фунтів стерлінгів дістаються Стюарту Бінему. Картер отримує 100 тисяч фунтів.

І далі ще два «Мастерс». Вже завтра у австрійському Дорнбірні починається European Masters, а 29 січня у Берліні – German Masters.