28 липня 2020 дата публікації

"Судний день": дива на кваліфікації

Дивні та непередбачувані результати фіксуються у Англійському інституті спорту, де сьогодні розпочався «Судний день» - останнє коло кваліфіккації до чемпіонату світу.

На цю хвилину зіграні сім з восьми зустрічей, фаворити перемогли лише в двох. І відразу три гравці вперше пробились у «Крусібл».

Олександр Урсенбахер у важкій боротьбі переграв відомого та досвідченого Ендрю Хіггінсона. 24-річний швейцарець став першим представником своєї країни на головній арені світового снукеру. Гра закнічилась з рахунком 10:8, «Урс» зробив шість півсотенних брейків, з них три – в перших трьох фреймах, його суперник – всього три. Олександр вів у рахунку всю зустріч – 3:0, 6:2, 9:6. Хіггінсон постійно намагався достати суперника, але навіть зрівняти рахунок не судилося.

Ще більш несподіваною стала перемога Ешлі Карті над Робертом Мілкінсом. Рахунок цього матчу теж 10:8, а «Молошника» не врятували навіть два сенчурі – 139 та 124 очки. Після 13-ти фреймів Карті вже майже виграв – 9:4, але досвідчений суперник зміг добряче попсувати нерви 25-річному «Гаррі Поттеру», взявши чотири фрейми поспіль. Стосовно Карті взагалі виникла дуже цікава ситуація. Ешлі грає свій другий сезон у мейн-турі і майже втратив всі шанси залишитись в професіоналах. Для цього він мав би виходити до півфіналу чемпіонату світу. Але, в цьому сезоні у зв’язку з тим, що QSchool відбуватиметься паралельно з фінальною частиною чемпіонату світу і, приміром, той же Карті не зможе прийняти в ньмоу участь, вирішили залишити в турі гравців, які кваліфікуються в «Крусібл». Окрім Карті це може стосуватись ще й Сема Берда та Джеймі Кларка. Свої зустрічі заключного кваліфікаційного кола вони зіграють у вівторок, і у разі перемоги лишаться в турі.

Третім новачком «Крусібла» стає Елліот Слессор, який досить у дивній гри переміг 30-го сіяного Мартіна О’Доннелла. Мартін виграв два стартових фрейми, потім повів 3:1. Після чого Елліот взяв дев'ять фреймів поспіль, зробивши у останньому фреймі сенчурі 111 очок.

Йдемо далі. Меттью Селт, який серед всіх гравців останнього кола кваліфікації в рейтингу посідав п’яте місце, зазнав справжньої катастрофи. Якась зовсім нереальна поразка від Курта Мафліна – 1:10! До цього додам лиш те, що Селт виграв перший фрейм, у третьому програв на респоті, після чого боротьба скінчилась. В останніх восьми фреймах Меттью набирав від нуля до 32 очок. Норвежець протягом гри зробив один сенчурі та п’ять півсотенних брейків.

Еден Шарав, єдиний гравець, який шагнув у останнє коло з першого, на підступах до «Крусиблу» розсипався перед тайцем Ноппоном Сенгкхамом – 2:10.

Черговий раз «тряхнув стариною» Ентоні Хемілтон, який в досить видовищній грі, зробивши сенчурі 131 очко та чотири брейки за 50, впевнено переміг Скотта Дональдсона – 10:5. Шотландець мав третій рейтинг серед учасників заключної кваліфікації, позаду Дотта та Ун-Ну.

Нарешті, ще один ветеран, Алан Макманус, з тим же рахунком, що і Хемілтон, переграв кращого новачка сезону Луїса Хескоута – 10:5.

І станом на 1:30 ночі за київськом часом ще грають Лян Веньбо та Фергал О’Брайєн. Китайський гравець поки попереду – 9:8.